Menu
Jak dbać o skórę twarzy

Jak dbać o skórę twarzy po goleniu?

Golenie skóry twarzy to dla wielu mężczyzn codzienny rytuał, bez którego nie wyobrażają sobie wyjścia z domu. Dla innych niestety bywa on kłopotliwy zwłaszcza, jeśli skóra po goleniu jest podrażniona. Istnieją jednak sprawdzone pielęgnacyjne triki, dzięki którym golenie będzie nie tylko łatwiejsze, a dodatkowo skóra po zakończonym zabiegu będzie gładka i pozbawiona podrażnień.

Skóra mężczyzn zasadniczo różni się od kobiecej. Chodzi tu nie tylko o owłosienie, ale także grubość skóry, czy ilość gruczołów łojowych. To wszystko sprawia, że zasady pielęgnacji, jakim podlega męska skóra powinny rządzić się swoimi prawami. Oto podstawy pielęgnacji skóry twarzy po goleniu, które powinien znać każdy nowoczesny mężczyzna.

Po pierwsze: maszynka

Pielęgnację swojej skóry twarzy zacznij od doboru odpowiedniej maszynki do golenia. Tradycyjne maszynki odchodzą powoli do lamusa – są niewygodne w użytkowaniu i można się nimi boleśnie zaciąć, a i o podrażnienia nie trudno. Znacznie lepszym rozwiązaniem są maszynki elektryczne. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, jednak można je podzielić na dwie zasadnicze grupy – maszynki z głowicą foliową oraz rotacyjną.

Te pierwsze wyposażone są w specjalną folię, pod którą znajdują się ostrza tnące. Stosując tego typu golarkę wykonujesz ruchy podobne do tych przy użyciu tradycyjnej maszynki. Efekt golenia jest jednak bardzo dokładny. Kolejnym rodzajem golarek są maszynki rotacyjne. Posiadają one dwie lub trzy ruchome głowice, które dostosowują się do kształtu twarzy. Za pomocą takiej maszynki wykonuje się ruchy okrężne, a golenie przebiega szybko i sprawnie. Maszynki tego typu znajdziesz w ofercie marki Braun.

 

Jak dbać o skórę twarzy

Ponadto niezależnie od tego na jaki model maszynki się zdecydujesz – pamiętaj o jej regularnym czyszczeniu. Wymienne części, które możesz zdemontować po każdym goleniu należy oczyścić pod strumieniem ciepłej wody. Taki zabieg nie tylko przedłuży żywotność urządzenia, ale też ograniczy rozwój bakterii na golarce, które następnie trafiłyby na twoją skórę.

Kremy i balsamy po goleniu

Aby zapewnić sobie poczucie komfortu po usunięciu niechcianego zarostu ze skóry twarzy, po skończonym goleniu należy nałożyć kosmetyki pielęgnacyjne. Sięgnij zatem po kosmetyki, które charakteryzują się działaniem nawilżająco kojącym. Zapewnią one nie tylko dobre nawilżenie skóry twarzy, ale też sprawią, że włoski będą miększe, a przez to kolejne golenie będzie łatwiejsze.

Jeśli jesteś zwolennikiem wody po goleniu, stosuj ją z umiarem. Kosmetyki tego typu powstają w większości na bazie alkoholu. Częsty kontakt wody po goleniu ze skórą twarzy prowadzi bowiem bo jej wysuszania.

Jak dbać o skórę twarzy

Peeling

Kolejnym etapem pielęgnacji skóry twarzy po goleniu jest wykonywanie peelingu. Kosmetyk złuszczający wystarczy wmasować w skórę raz w tygodniu. Jego zastosowanie zmniejszy ryzyko wrastania włosków oraz powstawania nieestetycznych krost.

W następstwie golenia na szyi, brodzie oraz policzkach mogą się pojawić również niewielkie pęcherzyki. Zapalenie mieszków włosowych wynika z infekcji bakteryjnej, dlatego po goleniu należy stosować środek odkażający o łagodnym działaniu. Jeśli stan ten utrzymuje się przez dłuższy czas, należy skonsultować się z dermatologiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020