Festiwal Zup Świata

Festiwal Zup Świata – uczta dla smakoszy

Opublikowano: 28 lipca 2017

22 września na warszawskim Krakowskim Przedmieściu w Warszawie rozpocznie się Festiwal Zup Świata. Ten smaczny event potrwa dziesięć dni.

Na festiwalu zostanie zaprezentowanych ponad sto rodzajów zup z różnych zakątków świata. Oprócz tego na odwiedzających czekać będą bezpłatne prezentacje i pokazy specjalistów, którzy o zupach wiedzą wszystko. Nie zabraknie wykładów i warsztatów na temat szeroko pojętych kulinariów, a także na temat zdrowia, ekologii i zdrowego odżywiania się, prowadzonych przez ekspertów i gospodarstwa ekologiczne.

Festiwal Zup Świata

Podczas eventu organizatorzy chcą przede wszystkim promować zdrowy styl życia i świadomość żywieniową w myśl zasady „jesteś tym, co jesz”. Szacunek do tego, co dała nam natura, a co za tym idzie, edukacja na temat niemarnowania żywności i edukacja ekologiczna to tematy przewodnie wydarzenia.

Będzie też mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, będą zabawy i konkursy z nagrodami, m.in. próba bicia rekordu Guinnessa na najdłuższy rysunek świata, tematem którego będzie oczywiście zupa. Organizatorzy przewidują wybranie Królowej Zup Polskich, na którą będzie można głosować podczas już wkrótce ogłoszonego plebiscytu.

Dobre, bo polskie… ale nie tylko! Podczas Festiwalu Zup Świata oprócz licznych degustacji uczestnicy będą mogli poznać lokalne marki i tradycje. Swoje produkty zaprezentują także producenci przypraw, dodatków do zup i wyposażenia kuchni.

Festiwal Zup Świata to znakomita okazja do spotkania z różnymi kulturami oraz do integracji z innymi społecznościami. Będzie to niewątpliwie szansa do odkrycia egzotycznych i niepowtarzalnych smaków, na co dzień niedostępnych dla zwykłego konsumenta.

Fot. archiwum organizatora

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
zdrowe odżywianie
Żyjemy w czasach kiedy kult pięknej sylwetki jest szczególni...
Nowe artykuły
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...