trampoliny

Park trampolin – pomysł na aktywne zajęcia sportowe dla dzieci

Opublikowano: 20 czerwca 2021

Szukasz sposobu na zachęcenie swojego dziecka do aktywności fizycznej? Postaw na trampoliny!

Nie każde dziecko lubi sporty. Są jednak sposoby, aby zapewnić swojej pociesze niezbędną dawkę ruchu w sposób, który zachęci do aktywnego spędzania wolnego czasu. Doskonałym sposobem są zajęcia sportowe dla dzieci odbywające się w parkach trampolin.

Sprawdź, jak zapewnić maluchowi dobrą zabawę w parku trampolin, aby rozbudzić w nim chęć do uprawiania sportów!

Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?

Niechęć do aktywnego spędzania wolnego czasu u dziecka może mieć wiele przyczyn. Często okazuje się, że jest to kwestia problemów rówieśniczych – braku akceptacji przez grupę podczas wspólnych zabaw, ale też gorszej kondycji czy nadwagi, która przeszkadza w uprawianiu sportów.

W takiej sytuacji rolą rodzica jest zachęcenie swojej pociechy do aktywnego spędzania wolnego czasu, a zajęcia dla dzieci odbywające się w parku trampolin mogą być w tym przypadku strzałem w dziesiątkę.

Skoczna zabawa dla najmłodszych

W parkach trampolin na najmłodszych czeka szeroka gama atrakcji, które zachęcają do ruchu. To nie tylko trampoliny, ale również specjalne tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe, twister – obracające się belki, których należy unikać, specjalne przestrzenie do ćwiczeń z liną typu slack line, rampami half pipe czy ścieżkami akrobatycznymi.

Tak wiele atrakcji powoduje, że każdy maluch może znaleźć dla siebie sposób, by aktywnie spędzać czas i dzięki temu zadbać o swoją kondycję, sylwetkę i przy tym o dobre samopoczucie.

Zajęcia sportowe specjalnie dla dzieci

W parkach trampolin odbywają się również specjalne zajęcia sportowe dla dzieci, w trakcie których najmłodsi mogą zdobywać nowe umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów. Zajęcia dla dzieci odbywają się w małych grupach, dzięki czemu możliwe jest wtedy indywidualne podejście trenera do każdego z uczestników, co przekłada się na jeszcze lepsze efekty ćwiczeń.

Do dyspozycji są zajęcia jak:

  • akrobatyka sportowa
  • tricking
  • parkour

To zajęcia dla dzieci, które cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem, ponieważ dzięki nim uczestnicy mogą zdobyć umiejętności, jak wykonywać efektowne akrobacje i poruszać się bezpiecznie wśród przeszkód. Dzięki nim można również przełamać swój strach przed ruchem, podnieść pewność siebie, a także zaimponować posiadanymi zdolnościami rówieśnikom.

Zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów, na profesjonalnym sprzęcie, co przekłada się na ich najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Więcej informacji o zajęciach dla dzieci można znaleźć na stronie internetowej parku Airo Active Park w Warszawie, który ma je w swojej ofercie: https://airo.fun/park-trampolin/zajecia-sportowe-dla-dzieci.

WF w parku trampolin

Obecnie coraz częściej parki trampolin oferują także grupowe zajęcia sportowe dla dzieci skierowane do szkół. Wtedy mogą być one kapitalną alternatywą dla zwykłych zajęć wychowania fizycznego.

WF w parku trampolin to okazja do wzięcia udziału w niesamowitych lekcjach, podczas których można połączyć wysiłek wraz z dobrą zabawą. Ćwiczenia dla uczniów są wtedy prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, również w ramach różnych scenariuszy, na przykład uczniowie mogą być podzieleni na dwie grupy, które rywalizują ze sobą o zwycięstwo.

Ile kosztuje wizyta w parku trampolin?

Koszty związane z wizytą w parku trampolin nie są bardzo wysokie. Są one zależne od formy wejścia i wykupionych zajęć.

W parku trampolin Airo Active Park w Warszawie standardowe wejście kosztuje 20 złotych za godzinę od poniedziałku do czwartku oraz od 30 złotych za godzinę od piątku do niedzieli. Zajęcia w ramach WF są dostępne od 15 złotych za osobę bez trenera oraz od 18 złotych z trenerem. Zajęcia sportowe w grupach rozpoczynają się od 45 złotych i dostępne są również w ramach pakietów – 4 zajęcia za 150 złotych, 8 zajęć za 280 złotych oraz 16 zajęć za 550 złotych.

Z dokładnymi cenami w parkach trampolin działających w Warszawie można zapoznać się już teraz na ich stronach internetowych. Bilety można również wykupić przez internet – bez stania w kolejkach na miejscu.

Udostępnij ten post:  • Anita pisze:

    Byłam ostatnio z dzieciakami na takiej własnie zabawie. Odwiedziliśmy Warszawę i po zwiedzaniu postanowiliśmy wybrać się również do Airo – szczególnie,ze znajoma była i bardzo to miejsce zachwalała. Wykupiliśmy karnet a 2 godzin zabawy i szczerze? Gdybyśmy się nie spieszyli do domu to wykupiłabym kolejną godzinę bo dzieciaki tak dobrze się bawiły.

    Jak następnym razem odwiedzę Warszawę to bedzie to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia w naszym przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Gimnastyka artystyczna
Gimnastyka artystyczna to dyscyplina sportu, budując...
Mazovia Cup
Wdniach 2-3 grudnia hala sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i...
AWAKE
Awake, szwedzki producent desek z napędem elektrycznym oraz...
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Żaneta Ściwiarska
Wszystko zaczęło się od moich prób naprawy samej sie...
Nowe artykuły
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie rutyna...
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...