Menu
Babimost

Rozwojowy Babimost

Gmina Babimost to niewielki, ale prężnie rozwijający się region zachodniej Polski z historycznymi tradycjami i doskonałymi warunkami do uprawiania sportu i turystyki. Niedawno przyznano mu statuetkę Przyjazna Polska 2016

Babimost – dobre warunki do inwestowania

W ostatnich kilkunastu latach gmina Babimost znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju, który stymulują atrakcyjne położenie w sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego oraz tworzenie dobrych warunków do inwestowania. W konsekwencji na jej terenie funkcjonuje wiele firm, które zatrudniają od kilku do kilkuset pracowników. Prym wśród nich wiedzie IKEA – w zlokalizowanym w Babimoście zakładzie przemysłowym jej szefostwo stworzyło blisko 800 miejsc pracy.

Podejmowane przez władze gminy działania sprawiają, że standard życia jej mieszkańców ulega nieustannej poprawie. Mogą oni korzystać z kompleksu sportowo-rekreacyjnego (hala „Olimpa”, boiska, korty tenisowe i Fitness Park).  Najdłuższej w województwie lubuskim sieci utwardzonych ścieżek rowerowych, ze znajdujących się we wszystkich sołectwach pięknie wyremontowanych sal wiejskich. Mogą oni również korzystać z oferty licznych stowarzyszeń i organizacji, która integrują lokalną społeczność.

Do tej pory gminę Babimost uhonorowano m.in. wysokimi miejscami w rankingu samorządów dziennika „Rzeczpospolita” oraz tytułami: „Gmina Fair Play”, „Lider Polskiego Samorządu”, „Gmina Przyjazna Środowisku”, „Samorządowy Lider Edukacji”, „Prymus Innowacyjności”. Patrząc na to, w jakim kierunku zmierza jej rozwój, to dopiero początek gradu nagród.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022