10 błędów w damskim ubiorze

10 błędów w damskim ubiorze

Opublikowano: 1 listopada 2021

W internecie oraz gazetach dotyczących mody damskiej, co jakiś czas pojawiają się artykuły na temat błędów w ubiorze u kobiet. O powyższych sprawach chyba wszystko zostało powiedziane, dlatego postanowiłem stworzyć własny ranking, składający się z dziesięciu złych pomysłów, dotyczących ubioru u kobiet. W punktach przedstawiłem listę poniżej:

1. Dziurawe i brudne skarpetki o brzydkim zapachu – jeszcze mi się nie zdarzyło, aby spotkać dziewczynę z takimi skarpetkami, jednak jak powszechnie wiadomo, takie przypadki również się zdarzają i wystarcza jedynie moja wyobraźnia, aby w pełni odczuć dyskomfort z takiej sytuacji.

2. Brudne od błota buty (tylko w mieście) – sprawia wrażenie, że dziewczyna dopiero co przyjechała ze wsi i zamierzała wprowadzić wiejskie zwyczaje w nasze przyszłe (w wyobraźni) życie.

3. Brudna ortalionowa kurtka – jeżeli ortalion, to tylko czysty. Bez zacieków, plam po jedzeniu oraz brudu z piwnicy.

4. Brudne ubrania i niechlujny wygląd – to chyba ogólnie najgorsze co może zdarzyć się kobiecie. Nie mówię tu o sytuacjach lasowych, tylko o permanentnym braku dbania o wygląd.

5. Ubieranie się w zbyt dziecinny lub podstarzały sposób – mowa jest tu przykładowo o dżinsach z jednorożcem noszone przez trzydziestoparoletnią kobitę, lub czarnych sukniach we wzory, jakie nosiły nasze babki – u kobiet dwudziestoparoletnich.

6. Plastikowa biżuteria i zbyt ostry makijaż – to co natura tworzyła od tysięcy lat jest mądrzejsze od doświadczenia stylistów. Podoba mi się delikatny i elegancki makijaż. Każdą kobietę stać nawet na zwykły naszyjnik ze złota. Dlatego nie warto inwestować w dziesięć tanich plastikowych wisiorków. Zamiast tego, lepiej kupić jeden złoty lub srebrny

7. Zbyt obcisłe lub obwisłe ubrania – temat rzeka. Często obserwowany błąd stylistyczny na ulicach miast całego świata. Ubrania powinny być dobrze dopasowane, tak aby podkreślać walory cielesne każdej kobiety.

8. Tanie torebki ze sztucznej skóry – chodzi mi tu głównie o tandetne podróbki, takie jak „Guczi” i tym podobne wymysły.

9. Ubrania we wzory, jak cerata na stół – wzory są dobre, jeżeli są dobrze dobrane. Najlepsze są takie, które oddają walory ciała kobiety. Powinny być dobierane indywidualnie.

10. Za krótkie nogawki i tanie buty na wysokiej podeszwie – najgorsze z tego są buty na wysokiej podeszwie. Wygląda to nienaturalnie i nieestetycznie.

11. Bonus – staromodne swetry, tanie perfumy i moherowy beret – żeby kochać Jezusa, nie trzeba się ubierać jak nasze babcie. Jeżeli dziewczyna jest skromna i kocha Boga, wystarczy, że się elegancko ubierze. Bóg to na pewno doceni.

Wszystko jest względne, jak mówił Einstein. Dla mnie, powyższe błędy w ubieraniu u kobiet, są tak naprawdę obojętne, bo lubię wszystkie kobiety. Trzeba być tolerancyjnym i wykazać zrozumienie dla każdego człowieka. Nie wszystkie osoby stać na markowe ubrania, jednak elegancja nie zna ceny. Można znaleźć tanie i ładne ubrania w każdym miejscu – w sklepach sieciowych, w second-hand shopach, hipermarketach i supermarketach oraz w markowych sklepach (jeżeli są akurat promocje).

Jesteśmy unikatowi, dlatego każdej osobie pasuje inny ubiór. Kobiety powinny się ubierać, tak jak akurat czują się danego dnia. Jeżeli jakaś kobieta ubiera się zazwyczaj praktycznie – na sportowo, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby pewnego dnia poszła do pracy ubrana elegancko (wystrzałowo). Drogie perfumy, czarna sukienka, złota biżuteria. Taka metamorfoza pozytywnie wpływa na samopoczucie kobiety i jej otoczenie. To bardzo istotne dla każdej kobiety. Każda kobieta chce być sobą, czuć się ładną i wyjątkową. Ubrania i perfumy to tylko dodatki, ale warto je mieć dobrze dobrane, aby robić wrażenie na płci przeciwnej.

10 najczęstszych błędów w damskim ubiorze – podsumowanie

Kobiety chcą wyglądać ładnie. Aby to osiągnąć nie potrzeba horrendalnych pieniędzy. Można wyglądać ładnie i atrakcyjnie, za paręset złotych. Każda kobieta jest ładna i powyższe błędy w ubiorze, mogą nie mieć znaczenia, kiedy spotka się tą drugą osobę, z którą będziemy chcieć spędzić resztę życia. Biorąc pod uwagę jednak ogólnie przyjęte standardy, warto unikać błędów jakie wskazałem powyżej. Zawsze jest lepiej ładnie i elegancko wyglądać na co dzień. Z pewnością, każdej kobiecie będzie wtedy łatwiej w życiu. Moda zmienia się co roku, a elegancja i klasyczne formy ubierania się, zawsze będą cieszyły się aprobatą zarówno ze strony płci przeciwnej, jak i innych kobiet. Dlatego warto dbać o swój wygląd w każdym wieku.

Marcin Meler 

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
meble
Wnętrza o kobiecym charakterze to coś, co wiele osób pragnie...
kurtki jeansowe
Bardzo podoba Ci się jeansowa kurtka, ale nie wiesz, czy będ...
buty do ślubu
Buty ślubne powinny pasować do sukni, a jednocześnie zapewni...
kurtka
Wybór odpowiedniej kurtki od zawsze nastręczał nam wiele pro...
Artyści dzieciom
Golina k/Jarocina to miejsce wyjątkowe, od...
Nowe artykuły
Punktem wyjścia do zrozumienia sztuki aborygeńskiej, jest zd...
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...