25 października odbyła się dwunasta Gala VIP, organizowana corocznie przez „Magazyn VIP”, aby wyróżnić i uhonorować wybitne postaci życia publicznego, które mogą pochwalić się imponującym dorobkiem artystycznym, sukcesami rynkowymi i ambitnymi inwestycjami. Tegoroczna gala VIP miała szczególny charakter ze względu na jubileusz 20-lecia pisma. Podwójna okazja do świętowania była pretekstem do organizacji wydarzenia z wyjątkowym programem i udziałem znamienitych gości.
Tegoroczną galę poprowadziła Monika Richardson, a gości powitał ze sceny Mariusz Gryżewski, redaktor naczelny „Magazynu VIP” i pomysłodawca Gali VIP, podczas której od 12 lat wyróżnia wyjątkowe osobowości bardzo odległych dziedzin – od kultury, przez samorząd, po biznes, nagradzając tych, którym nieobce jest pojęcie sukcesu. W swoim wystąpieniu nawiązał do początków działalności wydawniczej, akcentując jej rozwój i coraz bardziej rozbudowane portfolio, które dziś obejmuje dodatkowe tytuły prasowe – „Rynek Inwestycji” , Magazyn Gospodarczy Fakty” oraz kilkadziesiąt portali.
12 edycja Gali VIP jak co roku była okazją do spotkania w hotelu Sheraton, aby poznać laureatów „Magazynu VIP”. Tym razem dodatkowym pretekstem do świętowania było 20-lecie pisma, a tym samym dwóch dekad spotkań, rozmów i publikacji na łamach „Magazynu VIP”, będących ich owocem.
Redakcja przyznała statuetki tym, którym trudno odmówić talentu i konsekwencji w realizowaniu celów. W tym roku lista gości, w tym laureatów z imponującym dorobkiem w różnych dziedzinach, była rekordowa. Jubileuszową galę zaszczyciła swą obecnością prawdziwa biznesowa elita i kulturalna śmietanka.
Statuetki VIP 2024 odebrali na scenie wybitni aktorzy, reżyserzy, artyści związani ze sceną muzyczną, przedstawiciele mediów oraz sportu, których działania nie przechodzą bez echa. W gronie laureatów znalazły się takie osobowości, jak Maja Komorowska, Emilia Krakowska, Daniel Olbrychski, Krzysztof Zanussi, Radosław Piwowarski, Wiesław Ochman, Izabela Trojanowska, Sławomir Łosowski, Laura Łącz, Katarzyna Dowbor, Piotr Gąsowski, Maciej Zakościelny, Agnieszka Dygant, Katarzyna Glinka, Robert Moskwa, Katarzyna Paskuda i Piotr Witwicki. Laura Łącz również była tego wieczoru jubilatką. Nie kryła wzruszenia, gdy oprócz statuetki otrzymała urodzinowy bukiet róż, a cała sala wstała, by zaśpiewać „Sto lat”.
Redakcja „Magazynu VIP” doceniła dorobek laureatów, ich pasję, która przekłada się na powszechne uznanie i społeczną sympatię, a niejednokrotnie także zaangażowanie w projekty charytatywne. Oprócz nagród indywidualnych statuetkę przyznano stowarzyszeniu Krakowski Komitet Zwalczania Raka, którego misją od blisko 15 lat jest diagnostyka i leczenie pacjentów onkologicznych oraz działalność na rzecz profilaktyki. W dziedzinie sportu nagrodą uhonorowano znakomitego hokeistę, olimpijczyka i zawodnika NHL Mariusza Czerkawskiego. Obok niego na scenie stanęli przedstawiciele lokalnych klubów sportowych, którzy z pasją i determinacją angażują się w aktywizację młodego pokolenia i prowadzą młodzież do sportowej kariery w piłce nożnej.
Ze względu na jubileuszowy charakter tegorocznej Gali VIP organizator nagrodził tych, którzy od lat towarzyszą mu w tej wspólnej drodze, ale też sami wytrwale budują swój sukces. Pierwszą specjalną statuetkę odebrała Beata Drzazga, założycielka BetaMed SA, bizneswoman z wieloma sukcesami w kraju i za granicą, która chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami w sferze przedsiębiorczości jako prelegentka i wykładowca. Kolejne nagrody trafiły do przedsiębiorców, którzy w tym roku również, podobnie jak „Magazyn VIP”, świętują swoje jubileusze. Nagroda „VIP 25-lecia” trafiła w ręce Bogdana Hadały, prezesa zarządu firmy Expres-Konkurent – spółki, która od 25 lat prężnie działa na rynku budownictwa kubaturowego, bazując na własnym zapleczu logistycznym i zespole doświadczonych profesjonalistów. Z kolei statuetka „Firma 30-lecia” powędrowała do Kazimierza Golca, prezesa Zakładu Mechaniki Przemysłowej „ZAMEP” Sp. z o.o. Firma, którą zarządza, jest czołowym polskim producentem pomp wirowych.
Jak zawsze, na gali VIP przyznano statuetki VIP Biznesu, będące wyrazem uznania dla skuteczności w zarządzaniu firmami i zespołem oraz kreatywności i konsekwencji w prowadzeniu firmy drogą sukcesu rynkowego. W gronie laureatów znaleźli się też samorządowcy, którzy za sprawą realizowanych działań i inwestycji cieszą się uznaniem i zaufaniem lokalnych społeczności, a dzięki temu sprawują urząd przez kilka kadencji. Wraz z samorządowcami nagrodę specjalną odebrał Jerzy Stępień, współtwórca reformy samorządowej, bez którego zaangażowania nie bylibyśmy świadkami rozkwitu powiatów, gmin i miast w obecnym kształcie oraz reaktywacji systemu administracji publicznej, który przywrócił obywatelską samorządność i lokalną demokrację.
Kapituła „Magazynu VIP” nagrodziła także firmy, które wyróżniają się na rynku jakością oraz innowacyjnością, śmiało podążają za trendami, a dzięki temu wyprzedzają konkurencję i odnoszą sukcesy. Statuetki zostały przyznane również markom wartym rekomendacji i hotelom, na których atrakcyjność składają się lokalizacja, ciekawy design, wspaniała atmosfera, profesjonalna obsługa i bogata oferta dostosowana do zróżnicowanych potrzeb szerokiego grona klientów.
Podczas tego wyjątkowego wieczoru na gości czekały liczne atrakcje: bankiet, występy artystyczne, a także loteria ze wspaniałymi nagrodami. Oprawę muzyczną wieczoru zapewniły fantastyczne występy Pauliny Lewandowskiej i Pauliny Titkin – utalentowanych artystek, których wokal jest równie silny jak sceniczna charyzma. Ich energia udzieliła się gościom, którzy szybko wypełnili parkiet.
Po oficjalnej ceremonii wręczenia nagród goście mogli również podziwiać pokaz najnowszej kolekcji polskiej marki modowej Queen of Stars, wyróżnionej tego wieczoru jako Rekomendacja VIP-a 2024. Stroje nagrodzonej projektantki zaprezentowały polskie bizneswomen zaprzyjaźnione z marką. Trudno było uwierzyć, że nie są zawodowymi modelkami − na wybiegu czuły się równie swobodnie jak w sferze przedsiębiorczości, która jest ich codziennością.
We foyer czekał na gości poczęstunek przygotowany przez szefa kuchni hotelu Sheraton. Różnorodność przystawek, dan głównych i deserów była godna VIP-ów. Oczywiście był też czas na rozrywkę – emocje zapewniła gościom gra w kasynie, a wieczór dopełniły tańce do rana w rytm znanych i lubianych przebojów.
Gala VIP nie miałaby tak wspaniałej oprawy bez zaangażowania sponsorów i partnerów, którzy zasługują na podziękowania. To dzięki nim na gości czekały bary z różnorodnymi trunkami. Wśród serwowanych alkoholi każdy znalazł coś dla siebie: polskie wino z winnicy Tomani, wódkę Maxym, whisky od Loży Dżentelmenów albo Nalewki Staropolskie Karola Majewskiego, które co roku zaskakują bogactwem smaków. Na stoiskach firmowych we foyer można było zapoznać się z różnymi możliwościami inwestycyjnymi. Firma ATT zachęcała do zakupu diamentów, przedstawiciel Duoinvest przekonywał do nabycia działki inwestycyjnej, a reprezentanci marki inwestycjenacyprze.pl do ulokowania kapitału w nieruchomościach na Cyprze Północnym. Salon Lexus Warszawa-Wola udostępnił gościom dwa modele marki, zachęcając do poznania nowinek motoryzacyjnych.
Można było też spróbować sił w minigolfie i podszkolić się pod okiem profesjonalisty. Było to tym bardziej kuszące, że na zdobywcę najlepszego wyniku czekał pobyt w hotelu Jardin Tecina na La Gomerze, ufundowany przez Hiszpania – Latam de Luxe − przedstawiciela hotelu w Polsce. Drugi pobyt był do wygrania w loterii wizytówkowej, która podczas jubileuszowej gali obfitowała w atrakcyjne nagrody. Warto było zostać do końca, bo ich lista prezentowała się naprawdę imponująco. Oprócz licznych upominków rzeczowych, takich jak zestawy kosmetyków, alkohole, eleganckie zegary, ładowarki do samochodów elektrycznych, słuchawki redukujące hałas czy złoto, można było zdobyć vouchery na odzież prezentowaną w pokazie mody, ekskluzywną usługę szycia na miarę, liczne pobyty w hotelach oraz na weekendową jazdę Mazdą lub Lexusem. Punktem kulminacyjnym loterii było losowanie diamentu.
Po tym punkcie programu goście w jeszcze lepszych humorach wypełnili parkiet, by świętować w pełnym tego słowa znaczeniu, a w przerwach nawiązywali w kuluarach znajomości, którym okoliczności wieczoru zdecydowanie sprzyjały.
Daniel Olbrychski – uznany aktor, którego role długo można by wymieniać. Na ekranie zadebiutował w 1964 roku, na I roku studiów w PWST w Warszawie. Występował m.in. w Teatrze Powszechnym i Teatrze Narodowym w Warszawie. Grał w wielu produkcjach krajowych oraz europejskich. Pamiętny Kmicic z „Potopu”, Azja Tuhaj-Bejowicz z „Pana Wołodyjowskiego”, Karol Borowiecki z „Ziemi obiecanej” czy Gerwazy z „Pana Tadeusza”. Wcielił się w wiele postaci tytułowych klasyki dramatu, takich jak „Otello” czy „Makbet”, o czym niejeden aktor marzy. Za swój dorobek artystyczny otrzymał wiele nagród i odznaczeń. W plebiscycie „Polityki” znalazł się w pierwszej dziesiątce najważniejszych aktorów polskich XX wieku.
Maja Komorowska – wybitna aktorka, profesor sztuk teatralnych, pedagog. Karierę aktorską zaczynała w Teatrze Jerzego Grotowskiego. W filmie zadebiutowała w latach 70. Współpracowała z wielkimi reżyserami, jak Krzysztof Zanussi, Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski. Stworzyła także niezapomniane kreacje sceniczne u wybitnych reżyserów teatralnych, m.in. Erwina Axera, Antoniego Libery i Krystiana Lupy, grając na scenach Teatrów Współczesnego i Dramatycznego. Za swoje kreacje zdobyła liczne prestiżowe nagrody, zarówno krajowe, jak i międzynarodowe. Przez lata, do 2014 roku, wykładała na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Poza aktorstwem uznanie budzi jej zaangażowanie w życie społeczne i kulturalne. Aktorka wspierała m.in. budowę warszawskiego hospicjum onkologicznego i Tygodnie Kultury Chrześcijańskiej. W stanie wojennym była członkiem Prymasowskiej Rady Pomocy Internowanym i Ich Rodzinom.
Emilia Krakowska – aktorka filmowa, teatralna i estradowa, absolwentka warszawskiej PWST. Od 1963 r. była związana ze scenami teatrów warszawskich oraz teatrami w Radomiu, Wrocławiu, Białymstoku i Słupsku. Jej role w ekranizacjach klasyki polskiej literatury, m.in. „Chłopach”, „Weselu” czy „Brzezinie”, mocno zapadły w pamięci widzów. Sympatię zdobywa również, występując w popularnych serialach telewizyjnych, takich jak „Barwy szczęścia”, „Pierwsza miłość”, „Na dobre i na złe”.
Agnieszka Dygant – aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Na scenie występowała już na studiach – z sukcesem, bo w 1998 roku rola w „Letnikach” przyniosła jej nagrodę na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W tym samym roku ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jej dorobek aktorski jest mocno zróżnicowany, od ról komediowych po dramatyczne. Popularność przyniosły jej głównie role w serialach „Niania”, Na dobre i na złe”, „Prawo Agaty”. Na dużym ekranie sympatię widzów przyniosły jej wszystkie części „Listów do M,” a ostatnio udział w filmach Patryka Vegi: „Pitbull”, „Botoks”, „Kobiety mafii”. W swoim dorobku ma też role dubbingowe. O tym, jak lubianą jest aktorką, najlepiej świadczą zdobyte Telekamery i liczne nominacje do tej nagrody publiczności.
Katarzyna Glinka – aktorka znana z dużego i małego ekranu oraz występów scenicznych, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Popularność przyniosły jej role w serialach TVP „Barwy szczęścia” i „Tancerze”. Od lat jest związana z Teatrem Kwadrat, choć występuje też na innych scenach, m.in. Teatru Capitol. Chętnie angażuje się w pozaaktorskie projekty. Wystąpiła w XI edycji „Tańca z gwiazdami”, w której dotarła do finału, z Robertem Gonerą prowadziła polską edycję programu telewizyjnego „Ford Boyard”, w portfolio ma też konferansjerkę na Festiwalu Piosenki w Opolu. Współpracuje również z fundacją „Spełniamy Marzenia”. Mimo tylu zajęć prywatnie z pasją oddaje się podróżom po Afryce, Azji, Australii, Ameryce Północnej i Środkowej.
Maciej Zakościelny – aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i dubbingowy. Pierwsze kroki w zawodzie stawiał na planie seriali „Plebania” oraz „Na dobre i na złe”. Prawdziwą popularność przyniosły mu seriale „Kryminalni” i „Czas honoru”. Wystąpił też w wielu filmach, które zostały ciepło przyjęte przez publiczność, by wymienić choćby „Tylko mnie kochaj”, „Dlaczego nie”, „Listy do M. 2”, „Dywizjon 303” czy ostatnie 2 części „Kogla-Mogla”. W swoim zawodzie często wykorzystuje talent wokalny, m.in. w spektaklu muzycznym „Metamorfozy”, w którym gra u boku Krystyny Prońko i Roberta Rozmusa. A o tym, jak tańczy, można się przekonać, śledząc 15. edycję „Tańca z gwiazdami”, w której uczestnik odkrywa swój kolejny talent.
Piotr Gąsowski − aktor, artysta kabaretowy i prezenter telewizyjny. W 1986 r. ukończył studia na PWST w Warszawie, a rok później zadebiutował na scenie. Najczęściej można go podziwiać w repertuarze komediowym. Bawi publiczność warszawskich teatrów: 6. piętro, Capitol, Komedia, Kamienica. Popularność przyniosły mu występy z kabaretem „Tercet czyli Kwartet”. Prowadził takie programy telewizyjne, jak „Kalambury”, „Twoja twarz brzmi znajomo” i „Taniec z gwiazdami”, w którego 2. edycji jako uczestnik wywalczył z Anną Głogowską 5. miejsce. W dorobku ma wiele nagród, m.in. na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, na Ogólnopolskim Festiwalu Komedii „Talia”, na Festiwalu Humoru i Satyry w Gdańsku. W 2002 r. otrzymał nagrodę „Prometeusz” za wybitne osiągnięcia w sztuce estradowej.
Robert Moskwa – aktor filmowy i teatralny, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Założył wrocławski teatr K2, a na początku lat 90. występował w teatrze we Francji. Obecnie na scenie można go oglądać w spektaklu komediowym „Kochane pieniążki” w warszawskim Teatrze Capitol oraz w obsadzie objazdowej sztuki „Cudowna terapia” Teatru SKENE. Szerokiej publiczności znany przede wszystkim z roli w serialu „M jak miłość”, w którym występuje od 20 lat. Aktor ma jednak wiele talentów – od 17. roku życia trenuje karate, a jako posiadacz czarnego pasa założył szkołę sportową „Karate Stars” i Stowarzyszenie „Klub Karate Stars”. W 2014 roku zdobył 2 złote medale w Pucharze Europy Karate Shotokan NSKF. Jest też zawodnikiem Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej.
Radosław Piwowarski – reżyser oraz scenarzysta. Absolwent reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Twórca takich filmów, jak „Yesterday”, „Marcowe migdały”, „Pociąg do Hollywood”, „Kolejność uczuć” czy „Autoportret z kochanką”, których był reżyserem i scenarzystą. W swoim dorobku ma także liczne seriale telewizyjne, m.in. „Jan Serce” „Złotopolscy”, „Na dobre i na złe”, „Szpilki na Giewoncie” oraz filmy dokumentalne. W niektórych z nich również wystąpił. W swojej karierze zdobył uznanie publiczności i krytyków oraz wiele nagród krajowych i międzynarodowych.
Krzysztof Zanussi – wybitny reżyser i producent filmowy, twórca kina autorskiego, wymykającego się kategoryzacji. Do większości swoich filmów sam pisał scenariusze. Jego twórczość dostrzeżono już w latach 50. i 60., kiedy działał w amatorskim ruchu filmowym. W 1966 roku ukończył studia reżyserskie w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Był członkiem i prezesem wielu organizacji kinematograficznych, a także wykładowcą na uczelniach filmowych w kraju i za granicą. W swoim dorobku ma wiele filmów – choćby „Życie rodzinne”, „Iluminacja”, „Cwał”. Persona non grata” czy „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”, które przyniosły mu liczne nagrody oraz odznaczenia państwowe. Jest także reżyserem teatralnym, którego spektakle wystawiano na wielu europejskich scenach.
Małgorzata Potocka − tancerka, pedagog, choreograf i reżyser, autorka spektakli rewiowych, estradowych i telewizyjnych, okrzyknięta królową polskiej rewii. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Baletowej, stypendystka broadwayowskiej szkoły tańca i paryskiej rewii. Założycielka pierwszej w Polsce grupy tańca nowoczesnego SABAT, która zrobiła błyskawiczną karierę i często gościła w programach telewizyjnych, koncertach i widowiskach na wielu scenach świata od Wiednia i Berlina, przez Las Vegas i Nowy Jork, po Bangkoku. Zespół Małgorzaty Potockiej brał również udział w koncertach gwiazd, takich jak Ray Charles czy Donna Summers. W 2001 r. laureatka stworzyła Teatr Sabat, pierwszy i jedyny w Polsce teatr rewiowy, który zabiera widzów w muzyczną podróż po świecie. Małgorzata Potocka każdego wieczoru pełni rolę gospodarza, osobiście czuwając nad najwyższym poziomem prezentowanych widowisk i dobrą atmosferą.
Izabela Trojanowska – artystka, która scenę zna jako aktorka i piosenkarka. Jej kariera muzyczna zaczęła się w latach 70., kiedy to wygrała w koncercie debiutów na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 80. Nawiązała współpracę z Budką Suflera. Lider zespołu, Romuald Lipko, skomponował dla niej przeboje na czele z piosenką „Tyle prawd ile kłamstw”. Wkrótce potem przyszedł kolejny sukces w Opolu, gdzie zaprezentowała przebój „Wszystko czego dziś chcę” i otrzymała nagrodę. W swoim dorobku ma wiele albumów, które powstały we współpracy ze znakomitymi muzykami. W 2009 roku wystąpiła z Budką Suflera z okazji 35-lecia zespołu. Koncertuje też z zespołem Mafia.
Sławomir Łosowski – założyciel i lider zespołu KOMBI, klawiszowiec, kompozytor. Twórca wielu kultowych piosenek, w tym jednego z największych przebojów w historii polskiej muzyki rozrywkowej – „Słodkiego miłego życia”, skomponowanej do słów Marka Dutkiewicza, uwzględnianej we wszystkich rankingach polskich przebojów wszechczasów. Utwór znalazł się na kultowym albumie „Nowy rozdział”, który w tym roku obchodzi 40-lecie. Płytę otwiera utwór instrumentalny laureata pt. „Cyfrowa gra”, który teraz ukazał się w odświeżonej, jubileuszowej wersji. Najnowszy teledysk koncertowy jest zarazem ważnym dokumentem historii zespołu i piosenki. Łosowski stworzył rozpoznawalny styl i brzmienie KOMBI, oparte na wiodącej roli syntezatorów analogowych, a jego ostrzyżona na zero postać, w białych okularach i spodniach w biało-czarne paski przy klawiszach, jest stałym elementem wizerunku zespołu.
Wiesław Ochman – światowej sławy tenor, artysta scen operowych od Mediolanu, przez Paryż, Rzym, Berlin, po Nowy Jork. W Polsce punktem zwrotnym w karierze śpiewaka był występ w „Halce” na uroczyste otwarcie Teatru Wielkiego w 1965 roku. Talent wokalny przyniósł artyście uznanie międzynarodowej publiczności i krytyków. Przełożył się na liczne zaproszenia od dyrektorów scen operowych, jak również wyróżnienia i odznaczenia. Oprócz Złotego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski został uhonorowany Orderem Uśmiechu oraz tytułem „Ambasadora Dobrej Woli” UNICEF-u. Prywatnie jest dziadkiem uznanego piosenkarza Krystiana Ochmana, który 2 lata temu reprezentował Polskę na Eurowizji.
Katarzyna Dowbor – dziennikarka, prezenterka radiowa i telewizyjna. Z wykształcenia magister pedagogiki. Karierę rozpoczynała w Polskim Radiu, później przez długie lata była związana z Telewizją Polską. Przez 10 lat prowadziła program „Nasz nowy dom” w telewizji Polsat. Aktualnie widzowie mogą ją oglądać w programie „Dowborowa od nowa” w telewizji Canal+ oraz w „Pytaniu na śniadanie” w TVP2. Dziennikarka jest znana z promowania aktywnego, zdrowego stylu życia i miłości do zwierząt. Jeździ konno, uwielbia narty i długie spacery oraz pracę w ogrodzie. Jako szefowa Fundacji TVP angażuje się w liczne inicjatywy na rzecz osób w trudnej sytuacji życiowej oraz szeroko rozumianą działalność dobroczynną. Statuetkę odebrała Katarzyna Chrzanowska-Kozioł, menedżerka laureatki.
Laura Łącz – aktorka, przez wiele lat związana z Teatrem Polskim w Warszawie. Rok po ukończeniu studiów aktorskich w 1977 roku zadebiutowała na scenie. Od 1997 roku występuje w znanym i lubianym serialu „Klan”. Jej role nie przeszły bez echa – aktorka otrzymała Nagrodę im. Zbigniewa Cybulskiego, a za role w filmach historycznych, m.in. „Moja wojna, moja miłość”, „Polskie drogi”, „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy” – nagrodę na Festiwalu Filmów Historycznych i Wojennych „Walkiria” w Kętrzynie. Aktorka jest też absolwentką filologii polskiej i autorką książek dla dzieci oraz szefową Agencji Artystycznej „Laura”, w ramach której prowadzi imprezy artystyczne dla dzieci i dorosłych.
Piotr Witwicki – szef Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat, a od 2020 roku redaktor naczelny Interii − jednego z najszybciej rozwijających się portali w Polsce, który pod jego kierownictwem zyskał jeszcze większą wiarygodność internautów. Według Reuters Institute Digital Report portal Interia zajmuje drugie miejsce pod względem zaufania odbiorców wśród wszystkich mediów internetowych w Polsce. Dzięki dziennikarskiej pasji i determinacji w działaniu Piotr Witwicki rozwinął współpracę redakcyjną Interii z telewizją Polsat. Dzięki temu Grupa Polsat-Interia była liderem I półrocza 2024 roku wśród wydawców internetowych w Polsce. Według badań Mediapanelu wydawca portalu Interia oraz serwisów internetowych Polsatu trzykrotnie w ciągu pierwszych 6 miesięcy br. osiągał największy zasięg na rynku. Grupa Polsat-Interia zdominowała pozostałe grupy medialne w kategorii mobile − od grudnia 2023 roku nieprzerwanie jest numerem 1.
Katarzyna Paskuda – osobowość z ponad 20-letnim doświadczeniem w mediach i show-biznesie. Fotografka, której prace były wystawiane na najważniejszych polskich scenach kulturalnych. Jest też aktorką, absolwentką Warszawskiej Szkoły Filmowej. Ze światem mody jest związana jako redaktor naczelna portalu kulturamody.pl. Wcześniej doświadczenie w mediach zdobywała jako szefowa magazynu „Gentleman”, kształtując jego wizerunek. Specjalizuje się w budowaniu silnych marek osobistych dla liderów biznesu i firm. Angażuje się w projekty społeczne, łącząc swoją pasję z działalnością charytatywną.
Stowarzyszenie Krakowski Komitet Zwalczania Raka – organizacja charytatywna założona w 2010 roku przez grupę lekarzy pracujących w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Krakowie. Jej głównym celem jest działalność związana z diagnostyką i leczeniem pacjentów onkologicznych oraz profilaktyką. Stowarzyszenie promuje także rozwój naukowy poprzez organizację szkoleń i konferencji naukowych. Od ubiegłego roku Stowarzyszenie prowadzi też działalność wydawniczą, czego owocem jest m.in. album „Pamiętam ten smak” z ulubionymi przepisami i wspomnieniami kulinarnymi znanych osób. Książka ta stanowi cegiełkę na rzecz wsparcia działalności Stowarzyszenia. Wśród autorów tej publikacji znaleźli się zarówno obecni, jak i nieobecni laureaci nagrody VIP.
Mariusz Czerkawski – wybitny hokeista z wieloma sukcesami w sportowej karierze. Reprezentant Polski w hokeju na lodzie i olimpijczyk z Albertville 1992. Pierwsze kroki na lodzie stawiał w klubie GKS Tychy. Od tego czasu grał zawodowo w wielu klubach na świecie. Do NHL przebił się przez dobre występy w szwedzkiej lidze hokejowej. W 2004 roku za wybitne zasługi dla rozwoju hokeja na lodzie i osiągnięcia w działalności społecznej został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Choć w 2008 roku oficjalnie zakończył karierę sportową, wciąż jest zaangażowany w rozwój hokeja i szeroko rozumianego sportu jako menedżer i społecznik. Od 2011 roku stoi na czele Stowarzyszenia Sport 7, które aktywizuje dzieci i młodzież do uprawiania sportu i cykliczne organizuje na Stadionie Narodowym wydarzenie dla młodych adeptów hokeja − Czerkawski CUP.
KS Błażowianka – klub piłkarski, który w ub.r. świętował imponujący jubileusz – 100. rocznicę powstania. Od 1923 roku klub ma za sobą setki meczów, wiele emocji i wzruszeń, które były udziałem kilku pokoleń. Dziś klub rozkwita i awansuje dzięki wspaniałym trenerom, sponsorom i sympatykom, ale przede wszystkim utalentowanym młodym ludziom, którzy pielęgnują w sobie ducha walki. To wspaniały przykład lokalnej solidarności i edukacji sportowej. Klub Błażowianka od zawsze cieszy się wsparciem gminnego samorządu, a obecny burmistrz Jerzy Kocój – wieloletni zawodnik, a potem członek zarządu klubu − szczególnie kibicuje jego sukcesom, nie szczędząc środków na sferę sportu, czego dowodem jest najnowsza inwestycja w wielofunkcyjny obiekt sportowy przy stadionie.
Klub Sportowy Łomianki – klub, który w zeszłym roku świętował 30-lecie powstania. Ponad 5 lat temu obrał nowy kierunek rozwoju, stawiając przede wszystkim na budowę w swoich strukturach mocnej Akademii Piłkarskiej, szkolącej dzieci i młodzież. Strategia, na którą złożyły się konsekwentna budowa wizerunku klubu, cyfryzacja zarządzania komunikacją i danymi, transparentność finansowa oraz inwestycja w rozwój trenerów, przyniosła efekty. Dziś Klub Sportowy Łomianki to ponad pięciuset zawodników, trenujących na co dzień w 21 drużynach, srebrna gwiazdka certyfikacji PZPN, stabilne finanse i doskonałe miejsce pracy dla trenerów. Władze Klubu rozwijają również dodatkowe kierunki działalności: projekt „Podaj Pomoc”, mający na celu wsparcie potrzebujących, oraz projekt szkolenia indywidualnego „Prime Player”.
Józef Dąbek − prezes zarządu Kopalni Wapienia „Morawica” SA, od wielu lat związany z górnictwem skalnym. W zarządzaniu spółką umiejętnie wykorzystuje posiadaną wiedzę i bogate doświadczenie w branży. O skuteczności jego działań świadczy silna pozycja firmy, która zajmuje ważne miejsce na mapie gospodarczej regionu świętokrzyskiego. W odpowiedzi na potrzeby klientów laureat stworzył optymalną ofertę, obejmującą kamień przemysłowy, kruszywa drogowe i budowlane, nawozy oraz prestiżowy marmur, który zdobi wiele reprezentacyjnych obiektów użyteczności publicznej.
Zbigniew Gaca-Richter − prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Lazurowa”, która systematycznie rozwija działalność deweloperską. Laureat przez ponad 15 lat pracował w MON, gdzie zajmował się technicznym utrzymaniem budynków i infrastruktury na lotniskach wojskowych oraz gospodarką mieszkaniową na terenie garnizonów. Wiele lat pracował w spółdzielniach mieszkaniowych. Bogate doświadczenie na rynku nieruchomości w połączeniu z techniczno-ekonomicznym wykształceniem wyższym znajduje odzwierciedlenie w skutecznym zarządzaniu spółdzielnią. Prezes SM „Lazurowa” systematycznie pomnaża jej majątek, realizując kolejne inwestycje mieszkaniowe, jednocześnie dbając o zasoby starszych osiedli i wyniki ekonomiczne.
Jacek Rutkowski − prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Mat-Bud Sp. z o.o. Sp. k. Laureat umiejętnie zarządza przedsiębiorstwem wielobranżowym z oddziałami w całym kraju. Prowadzi firmę specjalizującą się w hurtowej i detalicznej sprzedaży materiałów budowlanych, której największym atutem jest szeroki asortyment w połączeniu z profesjonalnym doradztwem. Działalność gospodarczą Jacek Rutkowski godzi z aktywnością społecznika, angażując się w wiele inicjatyw jako prezes Fundacji Pomagajmy Razem. Jest zdobywcą wielu nagród biznesowych, świadczących o rzetelności rynkowej.
Dorota Kuźnicka – projektantka, twórczyni luksusowej marki modowej DK by Dorota Kuźnicka, właścicielka Atelier DK w Bydgoszczy. Mało kto potrafi zadbać o piękno i samopoczucie kobiet jak Dorota Kuźnicka. Wyjątkowe kreacje, które powstają w jej pracowni, są szyte na miarę i spełniają marzenia każdej pani, niezależnie od figury. Kolekcje, będące esencją kobiecości i hołdem dla wygody, są prezentowane na polskich i światowych wybiegach. Laureatka tworzy z myślą o niezależnych, wymagających kobietach, które chcą się czuć pięknie i komfortowo, zarówno na co dzień, jak i w wieczorowych stylizacjach. Systematycznie rozbudowuje swoje portfolio, zyskując coraz większe grono stałych klientek.
Marek Malinowski − prezes zarządu Iławskiego Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego Sp. z o.o., doceniony za najwyższą jakość świadczonych usług budowlanych, której efektem jest liczne grono zadowolonych klientów. Pod jego kierunkiem firma pozyskuje kolejne zlecenia, z których terminowo się wywiązuje, a przy tym nie unika trudnych inwestycji. Wszystko to procentuje wysokimi notami w branży deweloperskiej. Kreatywne rozwiązania dostosowane do oczekiwań i wysokich wymagań zleceniodawców są w firmie standardem. Dzięki obranej strategii zarządzania i przywiązaniu do zasad etyki firma cieszy się uznaniem wbrew niesprzyjającym okolicznościom rynkowym.
Jadwiga Szermach – prezes zarządu Gospodarki Komunalnej w Błażowej Sp. z o.o., z wykształcenia ekonomista. Wieloletni specjalista i menedżer w branży finansowo- ubezpieczeniowej. Przez 28 lat pracy w korporacji przeszła przez wszystkie stopnie kariery − od referenta do prezesa zarządu „Polisa-Życie Ubezpieczenia”. Gdy zdecydowała „rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”, została prezesem zarządu Gospodarki Komunalnej w Błażowej. Pod jej zarządem spółka dynamicznie rozwija się w zakresie zagospodarowania odpadów, uzdatniania i dostarczania wody mieszkańcom, odbioru nieczystości, a także w obszarach transportu i usług remontowo-budowlanych. Osiąga w tych dziedzinach znakomite wyniki finansowe.
Bartosz Tomczyk – przewodniczący rady nadzorczej HoneyPayment. Twórca rozwiązania dotbee, czyli aplikacji finansowej opartej na sztucznej inteligencji i czacie generatywnym. Firma jest pierwszym w Polsce fintechem opartym na AI, która coraz śmielej podbija rynek w wielu dziedzinach. W imieniu laureata statuetkę odebrał Jakub Radkowski.
Krzysztof Pianowski – prezes zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego Arkop Sp. z o.o. Sp. k., działającego na rynku budowlanym nieprzerwanie od 1990 r. Dzięki skuteczności w zarządzaniu laureata spółka systematycznie zdobywa zaufanie coraz liczniejszego grona klientów. Portfolio spółki stale się rozbudowuje o nowe obiekty handlowe, przemysłowe i mieszkaniowe. Na przestrzeni ponad 30 lat działalności Arkop zrealizował w różnorodnej technologii ponad 300 inwestycji, a jej prezes niezmiennie dba o jakość realizacji, co przekłada się na renomę firmy i uznanie w branży.
Jarosław Gibziński – właściciel i prezes firmy WOJ-POL S.C., oferującej odzież specjalistyczną dla wojska i służb mundurowych, a także stroje inspirowane modą militarną dla ludności cywilnej. Laureat od najmłodszych lat wykazywał cechy lidera, co przełożyło się na dynamiczny rozwój firmy. Dzięki jego pasji i strategii firma wypracowała kontakty z najlepszymi szwalniami i dostawcami materiałów. Znajomość rynku i najnowszych trendów pozwala stale rozwijać ofertę, zdobywając uznanie wśród profesjonalistów i miłośników stylu militarnego. WOJ-POL jest liderem na polskim rynku i rozszerza działalność poza granice kraju. Odzież jest wytwarzana w Polsce z wykorzystaniem ekologicznych materiałów. Statuetkę odebrał Maciej Badzmiera, manager ds. technicznych WOJ-POL.
Dariusz Sadowiński – właściciel i CEO PHU SADDAR Saddar. Jego firma w 2004 roku przełamała hegemonię producentów kotew stalowych, wdrażając autorskie rozwiązanie – eko-kotwy, które podbijają rynki Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. Laureat opracował i opatentował system kompozytowych eko-kotew SADDAR oparty na zastrzeżonej konstrukcji kompozytu PET zbrojonego włóknem szklanym. Tym samym został branżowym liderem, zdobywając światowe uznanie. Wykorzystanie tworzywa PET z recyklingu plastikowych butelek plasuje firmę wśród świadomych producentów, prowadzących działalność z poszanowaniem środowiska naturalnego, zgodnie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego.
Tadeusz Wrześniak − prezes zarządu BTBB Sp. z o.o., właściciel Hut Szkła w Ładnej k. Tarnowa, uhonorowany za wzorowe zarządzanie oraz stworzenie marki Glassworks, której wyroby ze szkła ręcznie formowanego cieszą się światowym uznaniem. Dzięki unikalnemu wzornictwu, ale również osobistemu wkładowi Tadeusza Wrześniaka w ich promocję, produkty z jego zakładów zyskały międzynarodowe uznanie. Mijają dekady zawirowań gospodarczo-ekonomicznych, a jego „szklany biznes” wciąż trwa i dociera na międzynarodowe salony. Przywiązanie do jakości, pasja i otwartość na zmiany rynkowe oraz dostosowanie oferty do oczekiwań konsumentów pozwoliły mu zbudować firmę na solidnych fundamentach oraz renomowaną markę, która jest wizytówką Polski na światowych rynkach.
Łukasz Leśniak – dyrektor generalny, CEO Cargo WWS Sp. z o.o. – firmy spedycyjnej, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży jest w stanie dostarczyć towary w każde miejsce na świecie, wykorzystując różne środki transportu. Bogate portfolio firmy w połączeniu z nastawieniem dyrektora zarządzającego na profesjonalizm i najwyższą jakość usług przekłada się na zadowolenie klientów, na które składają się terminowość dostaw, bezpieczeństwo towarów i przystępne koszty. Rozumiejąc potrzeby przedsiębiorców, laureat stale dąży do optymalizacji procesów logistycznych i zarządzania łańcuchem dostaw. Realizuje strategię biznesu opartą na partnerstwie, aby rozwój Cargo WWS przyczyniał się do rozwoju innych podmiotów. Statuetkę w imieniu laureata odebrał Artur Sikora, pełnomocnik zarządu Cargo WWS.
Michał Kolczyński − partner zarządzający w Kancelarii Kolczyński i Partnerzy, kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny. Absolwent prawa i administracji oraz ekonomiki i zarządzania firmami. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w sektorze bankowym, w branży handlowej oraz w międzynarodowej spółce zajmującej się headhuntingiem i leasingiem pracowniczym. Brał udział w wielu szkoleniach z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej oraz umiejętności managerskich. Od 2003 roku czynnie uczestniczył w postępowaniach upadłościowych, już podczas studiów współpracując z Kancelarią Syndyka. Od 2012 roku Syndyk Masy Upadłości, Nadzorca Sądowy i Tymczasowy Nadzorca Sądowy. Jego rozległa wiedza prawnicza oraz znajomość rynku pozwala skutecznie pomagać przedsiębiorcom.
Sebastian Szczepański − prezes zarządu firmy Currenda Sp. z o.o., będącej liderem w zakresie produktów i usług informatycznych dla sektora prawniczego oraz Wymiaru Sprawiedliwości. W ciągu ostatnich 5 lat dokonał transformacji spółki ze średniego przedsiębiorstwa w duże, zwiększając w tym czasie ponad dwukrotnie przychody oraz stan zatrudnienia. Prezes Currendy to wielki entuzjasta zwinnego zarządzania, opartego na dużej autonomii pracowników, iteracyjnym działaniu i ciągłym doskonaleniu, które umożliwia szybkie reagowanie na zmiany oraz koncentrację na dostarczeniu klientom spółki jak największej wartości biznesowej. Główną misją laureata jest dostarczanie rozwiązań opartych o prawo i nowe technologie, w tym sztuczną inteligencję. Swoją działalność realizuje także w oparciu o naukę. W tym celu powstało Centrum Badawczo-Rozwojowe Currenda Lab, które inicjuje badania oraz prace rozwojowe w zakresie innowacyjnych produktów i usług.
Piotr Szulborski – założyciel i prezes zarządu firmy Savicon, który dzięki swojej determinacji i ciężkiej pracy z mikroprzedsiębiorstwa zbudował firmę zatrudniającą kilkadziesiąt osób, która świetnie radzi sobie z konkurencją, w tym większymi podmiotami. Wieloletnie doświadczenie w branży lotniczej oraz znajomość nowych technologii pozwala mu oferować innowacyjne rozwiązania wspierające funkcjonowanie lotnisk w kraju i za granicą, zwłaszcza w zakresie sortowania bagaży, od koncepcji, przez realizację, po utrzymanie systemów. Strategia, którą obrał laureat, doskonale się sprawdza − z każdym rokiem zapewnia firmie rozwój i nowe zlecenia, w tym trudne, bo takich firma nie unika. W imieniu laureata statuetkę odebrał przedstawiciel firmy Maciej Kusy.
Kazimierz Golec – doświadczony i skuteczny przedsiębiorca, czego najlepszym dowodem jest jego prężnie działająca od 30 lat firma − Zakład Mechaniki Przemysłowej ZAMEP Sp. z o.o. Laureat uczynił z obranej specjalizacji – pomp dedykowanych różnym branżom – markę kojarzoną z wysoką jakością własnych produktów oraz profesjonalnym doradztwem i serwisem. Prezesowi ZAMEPU udało się stworzyć nowoczesny park maszynowy z odlewnią, a także zespół wykwalifikowanych pracowników, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie i nie boją się wyzwań.
Janusz Stankowiak – prezydent Starogardu Gdańskiego. Piastuje tę funkcję trzecią kadencję, nieprzerwanie od 2014 roku. Jako absolwent ekonomii i zarządzania doskonale radzi sobie jako menedżer miasta. Gospodarując ponad 300-milionowym budżetem, inwestuje w projekty korzystne dla poprawy warunków i komfortu życia mieszkańców oraz wizerunku Starogardu. Aby realizować cele samorządu, umiejętnie sięga po dotacje zewnętrzne, w tym fundusze unijne. Konsekwentnie realizuje strategię rozwoju społeczno-gospodarczego miasta, stawiając na dialog społeczny oraz współpracę z różnymi środowiskami. Jest otwarty na inwestorów, którzy mogą liczyć na korzystne warunki dla swojej działalności i przyszłościowych projektów.
Krzysztof Harmaciński − wójt gminy Iława, pełniący tę funkcję od 1998 roku. Trwanie na stanowisku przez tyle kadencji dowodzi zaufania mieszkańców i uznania dla jego pracy oraz zaangażowania na rzecz lokalnej społeczności. Jego doświadczenie w pracy samorządowca oraz efektywność podejmowanych działań, w tym w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, pozwalają na realizację potrzebnych inwestycji samorządowych. W inicjowanych projektach laureat uwzględnia potrzeby mieszkańców, jak również turystów, którzy doceniają tworzone w gminie warunki do wypoczynku, oraz inwestorów zewnętrznych, którzy otrzymują wsparcie samorządu w rozwijaniu biznesu.
Arkadiusz Dobek − wójt gminy Biskupiec. Z wykształcenia mgr inż. leśnictwa, przez 18 lat związany z Lasami Państwowymi. Od 2014 r. oddany włodarz, aktywnie działający na rzecz lokalnej wspólnoty. Stojąc na czele samorządu, dba o zadowolenie mieszkańców z oferowanych warunków do życia oraz o atrakcyjność turystyczną i inwestycyjną gminy. Służy temu otwarta polityka władz lokalnych, konsekwencja w budowaniu przestrzeni sprzyjającej rozwojowi oraz zaangażowanie w systematyczną poprawę infrastruktury. W działaniach na rzecz gminy wójt podejmuje również starania, aby jej atutem i wizytówką był bogaty kalendarz wydarzeń kulturalno-rekreacyjnych, w tym cykliczne imprezy, takie jak Festiwal Smaków, Dożynki Gminne czy Półmaraton.
Jerzy Kocój – burmistrz gminy Błażowa. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii, co znajduje odzwierciedlenie w jego publikacjach o tematyce weterynaryjnej, ale od 2014 r. poświęca się sprawom lokalnym Błażowej i jej mieszkańców. Laureat od wielu lat czynnie uczestniczy w życiu społeczno-kulturalnym gminy. Wcześniej dwie kadencje pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Błażowej. Szczególnie bliska jest mu sfera sportu − jest m.in. inicjatorem rozgrywek w piłce siatkowej o Puchar Burmistrza Błażowej oraz Rodzinnego Rajdu Rowerowego. O jego lokalnym patriotyzmie świadczy członkostwo w Towarzystwie Miłośników Ziemi Błażowskiej.
Jerzy Stępień – sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, w latach 2006–2008 prezes TK. Wykładowca, prorektor oraz dyrektor Instytutu Przestrzeni Obywatelskiej i Polityki Społecznej Uczelni Łazarskiego, ale przede wszystkim współtwórca reformy samorządowej, która dała podwaliny obecnemu systemowi administracji publicznej i podziałowi terytorialnemu. Uczestniczył w powstawaniu “Solidarności” w regionie świętokrzyskim, pełnił funkcję sekretarza I Zjazdu NSZZ “Solidarność” w gdańskiej Oliwie. Był przewodniczącym rządowych zespołów ds. reorganizacji administracji publicznej, a w latach 1997−1999 podsekretarzem stanu w MSWiA. Za swój wkład w kształtowanie samorządu i samorządności obywatelskiej zdobył odznaczenia państwowe. Jego wiedza z dziedziny prawa oraz zaangażowanie w reorganizację systemu administracji są nie do przecenienia.
BIO-GEN Sp. z o.o. – spółka technologiczna będąca pionierem branży biotechnologicznej w obszarze rolnictwa i środowiska. Na przestrzeni 34 lat zespołowi firmy udało się stworzyć jedno z najnowocześniejszych w Europie laboratoriów, gdzie opracowano już ponad 40 preparatów biologicznych o różnym przeznaczeniu, służących m.in. rewitalizacji gleby, stymulacji roślin, rekultywacji zbiorników wodnych, a także probiotyki dla zwierząt hodowlanych. Wiele z nich spełnia wymagania rolnictwa ekologicznego, a wszystkie są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Własne zaplecze naukowe i technologiczne pozwala firmie rozwijać rozwiązania mikrobiologiczne odpowiadające potrzebom rynku.
SPS Construction Sp. z o.o. − firma wyspecjalizowana w pracach budowlanych jako generalny wykonawca. Wykwalifikowana kadra techniczna posiadająca wieloletnią praktykę w budownictwie zapewnia najwyższą jakość wykonywanych robót. Efektywne zarządzanie organizacją przekłada się na systematyczny rozwój przedsiębiorstwa, uznanie w branży i dużą liczbę zleceń. Firma ma w portfolio wiele nieruchomości mieszkaniowych, biurowych i handlowych, reprezentujących atrakcyjny design i wysoki standard, ale znana jest też z zaangażowania w projekty sportowe i kulturalne w roli sponsora. Poziom realizacji firmy potwierdzają liczne wyróżnienia.
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Techbud-Toruń Sp. z o.o. − polska spółka działająca od 2004 r., wyspecjalizowana w robotach budowlano-montażowych i remontowych konstrukcji stalowych oraz instalacji technologicznych i rurociągów przemysłowych. Zespół wysoko wykwalifikowanych monterów, spawaczy i projektantów odpowiada za najwyższą jakość wykonania nawet najbardziej skomplikowanych prac, a takich zleceń firma nie unika. Atutem firmy jest zastosowanie najnowszych technologii i stała modernizacja zaplecza technicznego z myślą o dostosowaniu się do wymogów rynku i oczekiwań klientów. Efektem jest imponujące portfolio obsługiwanych przedsiębiorstw w całym kraju.
Marchewka – marka z ponad 37-letnim doświadczeniem, pod którą kryje się producent ekskluzywnych schodów, balustrad, podłóg i elementów wystroju wnętrz, wykonanych z drewna. Wyroby marki z drewna krajowego lub egzotycznego, pasujące zarówno do aranżacji tradycyjnej, jak i nowoczesnej, zdobią domy prywatne, a także budynki użyteczności publicznej. Warto podkreślić, że spora część produkcji rodzimej firmy trafia na rynki obce. Producent umiejętnie wydobywa naturalne walory drewna, przekształcając surowiec w sztukę użytkową. Wychodząc poza ramy klasycznego rzemiosła, łączy elegancję z funkcjonalnością. Design i trwałość projektów marki zyskują uznanie nie tylko w kraju, lecz także za granicą.
Grupa Nivette – autoryzowany dealer marek Mazda, Nissan, Citroen, Jeep i Subaru oraz sprzedawca samochodów używanych. W grupie działa też serwis mechaniczny oraz blacharsko-lakierniczy z samochodami zastępczymi. Dzięki doświadczeniu zespołu Nivette w salonach grupy klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo, możliwość jazd testowych i pełne wsparcie w procesie zakupu wymarzonego auta, włącznie z ofertą leasingu, kredytu i ubezpieczeń komunikacyjnych, a także najmu samochodów. A wszystko to w miłej, rodzinnej atmosferze, przy dobrej kawie, bowiem Grupę Nivette wyróżnia na rynku motoryzacyjnym nie tylko oferta na wysokim poziomie, lecz także jakość obsługi, połączonej z szeroką gamą usług dodatkowych.
Nagrodę odebrali: Robert Woźniak, dyrektor zarządzający Grupą Nivette, i Michał Nivette, prezes firmy.
Arinea Sp. z o.o. – firma z powodzeniem działająca na rynku emobility, propagująca trendy związane z elektromobilnością. Spółka angażuje się w edukowanie społeczeństwa w zakresie zielonej energii i popularyzację zeroemisyjności. Oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty, takie jak stacje ładowania samochodów elektrycznych, wallboksy oraz instalacje z zakresu automatyki i inteligentnych technologii energetycznych. Poprzez swoją działalność Arinea dąży do przybliżania przyszłości opartej na bezemisyjnych technologiach, łącząc nowatorskie rozwiązania sektora motoryzacyjnego i energetycznego.
Statuetkę odebrał Jakub Piorun, członek zarządu spółki.
Infinite Solar Sp. z o.o. – firma, której dynamiczny rozwój zapewnił w ciągu 6 lat działalności na rynku OZE pozycję lidera branży fotowoltaicznej. Jej realizacje podążają z duchem czasu, wykorzystując nowatorskie rozwiązania w dziedzinie energii odnawialnej, które wpisują się w świadome działania na rzecz planety. Odpowiedzialność ekologiczna, doświadczenie i kompetencje zespołu firmy zapewniły jej pokaźne portfolio realizacji oraz liczne referencje zadowolonych klientów. Poprzez każdy projekt firma dokłada wszelkich starań, aby mieć wkład w globalną transformację, edukację w zakresie korzyści płynących z energii słonecznej, a w efekcie poprawiać jakość życia współczesnych nam i przyszłych pokoleń.
Novum Garden – prężnie rozwijająca się firma, która zapewnia klientom w jednym miejscu szeroką gamę produktów niezbędnych do urządzenia ogrodu – od kostki brukowej i materiałów budowlanych, przez elementy architektury krajobrazu i systemy ogrodzeniowe, po grille gazowe i węglowe premium. Największy w regionie kujawsko-pomorskim dystrybutor produktów uznanych marek, dostępnych w hurtowni Novum Garden. Oprócz sprzedaży firma oferuje profesjonalne doradztwo, transport, a także usługi projektowe, które pozwolą stworzyć ogród marzeń na miarę potrzeb i możliwości klienta.
EXCON S.A. – marka deweloperska należąca do Grupy Excon Expres-Konkurent, odpowiedzialnej za wyjątkowe małopolskie inwestycje. Każda z nich posiada szereg udogodnień spełniających oczekiwania wymagających klientów, będąc. Są one odpowiedzią na zachodzące zmiany i trendy rynkowe. Najnowsza inwestycja dewelopera Excon – illumina idealnie wpisuje się w proekologiczną postawę zarządu i zaangażowanie spółki na rzecz ochrony środowiska, czego wyrazem są panele fotowoltaiczne, stacje do ładowania samochodów elektrycznych i ECOmural, będący wkładem spółki w zmniejszanie śladu węglowego. Wszystkie inwestycje EXON SA zapewniają przyjazne do życia otoczenie w korzystnej lokalizacji i komfortowe warunki mieszkaniowe.
Beata Drzazga – założycielka BetaMed SA − największej w Polsce firmy świadczącej usługi opieki długoterminowej, przedsiębiorca z licznymi sukcesami w Polsce i na świecie, mentorka biznesu. Prelegentka i ekspert na konferencjach o tematyce medycznej i ekonomicznej, na których dzieli się swoimi doświadczeniami. Oprócz sfery biznesu zaangażowana w rozwój edukacji, czego wyrazem jest jej funkcja dziekana Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Laureatka ponad 200 polskich i zagranicznych nagród oraz wyróżnień.
Expres-Konkurent Sp. z o.o. Sp. k. – spółka, która od 25 lat prężnie działa na rynku budownictwa kubaturowego, a to w oparciu o własne zaplecze logistyczne oraz profesjonalny zespół. Dzięki skutecznemu zarządzaniu i zaangażowaniu wykwalifikowanego zespołu firmę wyróżniają: wysoki poziom wykonania projektów, zgodność ze standardami i zasadami bezpieczeństwa oraz terminowa realizacja inwestycji. Portfolio Expes-Konkurent obejmuje liczne inwestycje, których wspólnym mianownikiem jest jakość. Choć lista posiadanych certyfikatów i wyróżnień czyni firmę wizytówką branży i krajowej przedsiębiorczości, zarząd nie ustaje w tworzeniu ambitnych planów na kolejne lata.
Zakład Mechaniki Przemysłowej „ZAMEP” Sp. z o.o. – gliwicka spółka będąca czołowym polskim producentem pomp wirowych. Firma specjalizuje się również w remontach i modernizacji tego typu urządzeń i dostarcza części zamienne. Korzystając z wieloletniego doświadczenia w tak wąskiej specjalizacji, ZAMEP świadczy usługi na rzecz energetyki, ciepłownictwa, przemysłu wydobywczego, wodociągów i gospodarki wodnej. W swojej działalności spółka nieprzerwanie stawia na jakość i skuteczność, mając na względzie zadowolenie klientów i systematyczny rozwój. O skuteczności strategii najlepiej świadczy obchodzony w tym roku jubileusz 30-lecia działalności.
Spichlerz Gliwice – restauracja stworzona w historycznym, zabytkowym spichlerzu sprzed wieków, zrewitalizowanym i dostosowanym do nowych funkcji. Nowy punkt na mapie gastronomicznej Gliwic to miejsce godne polecenia na kameralne spotkanie, rodzinne przyjęcie okolicznościowe lub biznesowe. Aż 3 sale magicznego lokalu, łączącego ducha historii z najwyższymi współczesnymi standardami, oferują dużą, stylową przestrzeń, oraz menu pełne autentycznych polskich smaków. Dania serwowane w oparciu o tradycyjne receptury i wyroby z własnej wędzarni, są przygotowywane w specjalnie zaprojektowanym grillu opalanym drewnem, tak jak nakazuje tradycja. W miejscu z tajemniczą historią sięgającą średniowiecza smakują jeszcze bardziej wyjątkowo.
Queen of Stars − polska marka odzieżowa, tworzona przez ludzi z pasją z myślą o kobietach, które cenią jakość, elegancję i pragną się wyróżniać. Projektowane kolekcje obejmują cały przekrój garderoby, od nietuzinkowych dresów po eleganckie płaszcze i gustowne sukienki, zarówno do pracy, jak i na wyjątkowe okazje, które pomagają kobietom znaleźć swój własny styl i poczuć się pięknie. Produkty marki powstają z wysokiej jakości materiałów i są wykonane z dbałością o najmniejsze detale, co przekłada się na wygląd oraz trwałość odzieży, która służy wiele sezonów. Bogactwo asortymentu sprawia, że w ofercie Queen of Stars wymarzone kreacje znajdą nawet najbardziej wymagające klientki.
One Vision Partners Sp. z o.o. – firma wyspecjalizowana w doradztwie inwestycyjnym i sprzedaży nieruchomości na Cyprze Północnym. Znajomość cypryjskiego rynku nieruchomości pozwala firmie oferować atrakcyjną lokatę kapitału z wysoką stopą zwrotu. Apartamenty i wille na Cyprze Północnym to atrakcyjna lokalizacja i szereg korzyści finansowych. Kompleksowa realizacja transakcji, obsługa posprzedażowa oraz wsparcie firmy w zarządzaniu nieruchomością zapewniają inwestorowi nie tylko wygodę, lecz także bezpieczeństwo. Eksperci firmy z powodzeniem odkrywają przed klientami potencjał wschodzącego rynku cypryjskiego, mając za sobą wiele intratnych kontraktów.
Apartamenty ReVital − pionierskie, innowacyjne rozwiązanie na polskim rynku serwisowanych mieszkań dla osób, które jesień życia pragną spędzać w aktywny sposób, ciesząc się poczuciem bezpieczeństwa oraz dostępem do rekreacji, rozrywki i usług medycznych. Apartamenty ReVital, inspirowane zachodnią koncepcją „independent living, wprowadzają nową jakość w mieszkalnictwie dla polskich seniorów. Ich twórcą i operatorem jest firma Origin Investments, której misją jest zapewnienie seniorom wysokiej jakości komfortu, bezpieczeństwa oraz inspiracji do prowadzenia zdrowego stylu życia. Na ukończeniu jest projekt w Mechelinkach, w pobliżu Trójmiasta, gdzie powstaje 58 nowoczesnych mieszkań dla aktywnych seniorów. Firma będzie budować kolejne obiekty w dużych miastach. W Warszawie przy ul. Grochowskiej 1 powstanie 130 mieszkań z serwisem oraz licznymi udogodnieniami.
Siedlisko Milachowo – unikatowe miejsce, wtopione w naturalny pejzaż Kaszub, oferujące komfortowy pobyt w otoczeniu lasów i rzeki. Obiekt łączy nowoczesne rozwiązania architektoniczne z poszanowaniem lokalnej tradycji, wykorzystując naturalne materiały i tradycyjne metody budowalne. Wyjątkowy design uzyskano, łącząc drewnianą konstrukcję, dach kryty strzechą i fundamenty z kamienia polnego zestawiono z rozległymi przeszkleniami i meblami w nowoczesnym stylu. Siedlisko powstało jako azyl, z dala od hałasu i pędu współczesnego życia. Oprócz wyciszenia i piękna przyrody na gości czekają liczne możliwości rekreacji. Relaksowi sprzyja też strefa wellness z saunami, tężnią, zewnętrznym jacuzzi oraz tarasem słonecznym
JAGDOR – firma wyspecjalizowana w produkcji drzwi wewnętrznych. Od 1990 roku rozwija działalność, stawiając na jakość produktów oraz obsługi klienta. Wciąż udoskonalana technologia pozwala systematycznie poszerzać asortyment i proponować coraz bardziej zaawansowane rozwiązania dostosowane do wysokich wymagań odbiorców. Zróżnicowana kolekcja drzwi fornirowanych i lakierowanych w bogatej kolorystyce i stylistyce zapewnia atrakcyjną wizualnie, a zarazem funkcjonalną i trwałą ozdobę domów prywatnych, instytucji państwowych oraz siedzib firm.
Statuetkę odebrał Janusz Gierada, właściciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego JAGDOR.
Écolette – marka kosmetyków, które powstają w duchu filozofii łączącej naturalne piękno z troską o środowisko i luksusem w pielęgnacji. Kolekcja obejmuje ręcznie wytwarzane kosmetyki do ciała, których atutem jest naturalny, roślinny skład. Produkty te przeznaczone są dla tych, którzy chcą żyć w harmonii z naturą, dbają o zwoje zdrowie i wygląd, a przy tym świadomie wybierają wysoką jakość. Produkowane rzemieślniczo kosmetyki wegańskie w biodegradowalnych opakowaniach to doskonały wybór dla świadomych konsumentów, którzy na co dzień sięgają po to, co najlepsze, i prowadzą zrównoważony styl życia.
Muszynianka − rozpoznawalna marka wody mineralnej, ciesząca się uznaniem konsumentów. Renomę zbudowała na ofercie odpowiadającej ich zróżnicowanym oczekiwaniom. Najlepszym potwierdzeniem jest portfolio produktów rozbudowane o dział Premium – wodę Muszynianka Zdrój w eleganckiej szklanej butelce, dostępnej w wersji niskonasyconej i średnionasyconej CO2, w dwóch objętościach: 0,3 i 0,7 l. Takie rozwiązanie stanowi idealne dopełnienie oprawy eleganckich przyjęć, a zarazem wnosi do domu odrobinę luksusu na co dzień.
Grano Hotel Solmarina – nowoczesny, czterogwiazdkowy obiekt pięknie położony w Gdańsku Sobieszewie, w otoczeniu natury, a zarazem blisko centrum miasta. To doskonałe miejsce, by wypocząć w kontakcie z przyrodą, zorganizować konferencję lub klimatyczny event. Sprzyjają temu warunki na każdą okoliczność: strefa biznesu z 2 salami konferencyjnymi, usytuowany na dachu Sunset Bar z widokiem na marinę, luksusowa strefa spa & wellness. Atutem hotelu jest prywatna marina do cumowania jachtów lub łodzi motorowych oraz w pełni wyposażone nabrzeże z własnym kapitanatem. Dodajmy, że hotel jest przyjazny zwierzętom i środowisku. W 2024 r. cała zużywana przez hotel energia pochodzi z odnawialnych źródeł.
Hotel Zamek Gniew − dawna siedziba Zakonu Krzyżackiego, a z czasem starostów, hetmanów i królów, której przywrócono dawną świetność i udostępniono gościom hotelowym. Gotycka twierdza, słynąca z turniejów rycerskich i bitew, oferuje dziś nietuzinkową atmosferę wypoczynku w historycznych komnatach, które zapewniają najwyższy poziom komfortu. Wyjątkowe pokoje, strefa basenowa, zaplecze spa i konferencyjne oraz wykwintna kuchnia i różnorodne atrakcje tematyczne pozwalają spędzić w zamkowych wnętrzach wyjątkowy czas, czerpiąc z dziedzictwa, a zarazem dobrodziejstw nowoczesności. Oprócz pobytów indywidualnych obiekt doskonale sprawdza się jako miejsce spotkań biznesowych i przyjęć w unikalnej scenerii.
Hotel SKAL**** − czterogwiazdkowy obiekt, pięknie usytuowany w Ustroniu Morskim, zaledwie 150 m od morza i plaży, w sąsiedztwie parku i ścieżek rowerowych. Niewątpliwym atutem hotelu jest bogate zaplecze spa ze strefą saun, słoneczną łąką i salą fitness oraz komorą normobaryczną i wachlarzem zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych. SKAL to doskonały wybór dla wymagających gości, którzy oczekują udanego wypoczynku w spokojnym otoczeniu, niezależnie od pory roku. Zróżnicowane pakiety tematyczne pozwalają wybrać optymalny wariant pobytu.
Dodaj komentarz