Maciej Orłoś

14. Turniej Golfowy o Brylant A&A – złoto i brylanty rozdane

Opublikowano: 6 czerwca 2017

3 czerwca odbył się kolejny Turniej Golfowy o Brylant A&A. To wielkie święto sportu od lat przyciąga na pabianickie pole golfowe zawodników z najwyższej półki oraz fanów białej piłeczki i kijka. Impreza zawsze jest okraszona licznymi atrakcjami.

Tegoroczny Turniej Golfowy o Brylant A&A przeszedł niewątpliwie do historii – po raz pierwszy w jego historii na podium znalazły się aż dwie panie. Zwyciężyła międzynarodowa golfowa mistrzyni Polski kobiet Katarzyna Selwent z Przytok Golf Club z wynikiem 128 uderzeń, drugi był zeszłoroczny zwycięzca Adrian Jędrzejewski (137 uderzeń), na trzeciej pozycji uplasowała się zaś Amanda Majsterek (138 uderzeń) – oboje z A&A Golf Club.

Wśród kobiet nagrodę za pierwsze miejsce odebrała Patrycja Wójtewicz, najlepszym juniorem okazał się Aleksander Wierzba (Olymic Golf Club z Warszawy). W kategorii netto 0-36 wygrał Dariusz Oset, w kategorii 36-54 najlepszy okazał się Piotr Majer.

W turnieju padło tak zawsze oczekiwane przez golfistów hole in one. Tym razem jednym uderzeniem kija do dołka trafił Jerzy Bielawski, wygrywając pierścionek z brylantem. Nagrodę za Nearest to the Pin (uderzenie najbliżej dołka) zdobyła Amanda Majsterek, za co w jej ręce trafiły kluczyki do Lexusa, którym mogła podróżować przez weekend.

Niespodzianką od A&A Domu Jubilerskiego był premierowy pokaz biżuterii. Bohaterami wyjątkowej kolekcji A&A Art są fragmenty najsłynniejszych obrazów okresu secesji (Klimt, Modigliani, Mucha), zreprodukowane ręcznie na muszlach i oprawione. Ta wyjątkowa kolekcja pokazana była po raz pierwszy właśnie podczas turnieju.

Na imprezie nie zabrakło też innych atrakcji, m.in. pokazu mody InnaTy, którego organizatorzy postanowili udowodnić, że piękno nie ma rozmiaru.

Goście mogli też obejrzeć ekscytujący pokaz taneczny w wykonaniu artystów z Agencji Artystycznej Show Time oraz pokaz sukni ślubnych i wieczorowych Ines Atelier.

Swoje największe przeboje zaśpiewała Małgorzata Ostrowska. Prezentację i jazdy próbne modelami hybrydowymi pokazał autoryzowany salon i serwis Lexusa w Łodzi. Honorowym sponsorem tego wydarzenia jest od lat Deutche Bank. Całość poprowadził uwielbiany przez Polaków, znany z „Teleexpressu” Maciej Orłoś.

Turniej o Brylant to wydarzenie bezprecedensowe.

Do wygrania były w nim prawdziwe brylanty, złote pierścionki, zegarki. Nic dziwnego, skoro organizatorem i patronem tytularnym jest A&A Dom Jubilerski, łódzka firma z wieloletnią tradycją oraz własną pracownią, w której powstają unikatowe dzieła.

Nietypowe jest też pole golfowe Arkadia, na którym odbędzie się Turniej Golfowy o Brylant A&A.

Zdecydowanie wymyka się ono stereotypom. Nie trzeba jechać do niego 40 min, stojąc w korkach. Arkadia położona jest w samym środku miasta. Od centrum Łodzi to trochę ponad kwadrans. Całość zajmuje niewiele więcej miejsca niż park miejski. Na tej powierzchni zgodnie egzystują dziewięć dołków, driving range (strzelnica do uderzeń dalekich), 15 rzeźb plenerowych, namiot klubowy, stado pawi, owiec i danieli. W ubiegłym roku Arkadia otrzymała prestiżową nagrodę PGA Polish Golf Awards za najlepsze w Polsce 9-dołkowe pole golfowe. Arkadia to naprawdę niezwykłe miejsce. Zaskakująca enklawa zieleni w industrialnej przestrzeni miasta.

Fot. archiwum organizatora

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Volkswagen ID.3
W historii Volkswagena dwa modele zapisały się w sposób szcz...
Flawless
Potrzebujesz ubrań na nowy sezon? Twoja szafa domaga się odś...
akcesoria golfowe
Akcesoria golfowe to lista niezbędny rzeczy do gry oraz doda...
Koncert Małgorzaty Ostrows...
Ale Zebra
Wychodzimy poza spotykane na rynku schematy i propon...