Menu

20 lat z ideą fair play

24 listopada podczas gali w warszawskim EXPO XXI odbył się finał XX edycji programów Przedsiębiorstwo Fair Play, Gmina Fair Play i Przyjazna Polska. Ich laureaci – firmy i gminy wyróżniające się rzetelnością oraz wiarygodnością – odebrały zasłużone nagrody i certyfikaty.

 

Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” organizuje program Przedsiębiorstwo Fair Play, afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej, od 20 lat. Popularność inicjatywy i liczba zgłoszeń w jubileuszowej edycji świadczy o tym, jak ważna w codziennej działalności firm stała się etyka. Od pierwszej edycji programu już ponad 2,5 tys. podmiotów gospodarczych udowodniło, że odpowiedzialnie podchodzą do prowadzonej działalności i warto im zaufać, a tym samym uzyskało certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play”, który wzmacnia wizerunek i ułatwia nawiązywanie współpracy z partnerami biznesowymi, organizacjami lokalnymi i innymi instytucjami oraz samorządami.

 

 

Do 20. edycji programu zgłosiło się ponad 330 firm, zaś 15 najlepszych spośród nich otrzymało certyfikaty i nagrody główne – statuetki „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Ponadto podczas gali finałowej wręczono Platynowe i Diamentowe Statuetki, wyróżnienia ekologiczne, Debiuty „Przedsiębiorstwo Fair Play” oraz medale dla Ambasadorów Fair Play. Osobom spoza grona uczestników programu, które szczególnie zasłużyły się w propagowaniu idei fair play, przyznano specjalny tytuł „Honorowego Ambasadora Fair Play”. Podczas 20., jubileuszowej gali wręczono także nagrodę Semper Fidelis. Otrzymało ją Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „SEZUP CLIMA” Sp. z o.o., które jest w programie od 20 lat.

 

 

Uroczystość wręczenia nagród laureatom programu Przedsiębiorstwo Fair Play połączono z galą finałową konkursów skierowanych do samorządów – XVI edycją programu „Gmina Fair Play” oraz IV edycją programu „Przyjazna Polska”. Mają one na celu podkreślenie różnorodności naszego kraju oraz wskazanie polskim i zagranicznym firmom gmin, w których warto inwestować. Podczas uroczystości rozstrzygnięto też tegoroczną edycję programu Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców, co było znakomitą okazją do poznania instytucji finansowych, które posiadają najlepszą ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw. Po części oficjalnej gali, poprowadzonej przez dziennikarza TVP Jacka Kurowskiego, goście bawili się na koncercie zespołu Feel.

Fot. archiwum organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021