20 lat z ideą fair play

Opublikowano: 23 grudnia 2017

24 listopada podczas gali w warszawskim EXPO XXI odbył się finał XX edycji programów Przedsiębiorstwo Fair Play, Gmina Fair Play i Przyjazna Polska. Ich laureaci – firmy i gminy wyróżniające się rzetelnością oraz wiarygodnością – odebrały zasłużone nagrody i certyfikaty.

 

Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” organizuje program Przedsiębiorstwo Fair Play, afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej, od 20 lat. Popularność inicjatywy i liczba zgłoszeń w jubileuszowej edycji świadczy o tym, jak ważna w codziennej działalności firm stała się etyka. Od pierwszej edycji programu już ponad 2,5 tys. podmiotów gospodarczych udowodniło, że odpowiedzialnie podchodzą do prowadzonej działalności i warto im zaufać, a tym samym uzyskało certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play”, który wzmacnia wizerunek i ułatwia nawiązywanie współpracy z partnerami biznesowymi, organizacjami lokalnymi i innymi instytucjami oraz samorządami.

 

 

Do 20. edycji programu zgłosiło się ponad 330 firm, zaś 15 najlepszych spośród nich otrzymało certyfikaty i nagrody główne – statuetki „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Ponadto podczas gali finałowej wręczono Platynowe i Diamentowe Statuetki, wyróżnienia ekologiczne, Debiuty „Przedsiębiorstwo Fair Play” oraz medale dla Ambasadorów Fair Play. Osobom spoza grona uczestników programu, które szczególnie zasłużyły się w propagowaniu idei fair play, przyznano specjalny tytuł „Honorowego Ambasadora Fair Play”. Podczas 20., jubileuszowej gali wręczono także nagrodę Semper Fidelis. Otrzymało ją Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „SEZUP CLIMA” Sp. z o.o., które jest w programie od 20 lat.

 

 

Uroczystość wręczenia nagród laureatom programu Przedsiębiorstwo Fair Play połączono z galą finałową konkursów skierowanych do samorządów – XVI edycją programu „Gmina Fair Play” oraz IV edycją programu „Przyjazna Polska”. Mają one na celu podkreślenie różnorodności naszego kraju oraz wskazanie polskim i zagranicznym firmom gmin, w których warto inwestować. Podczas uroczystości rozstrzygnięto też tegoroczną edycję programu Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców, co było znakomitą okazją do poznania instytucji finansowych, które posiadają najlepszą ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw. Po części oficjalnej gali, poprowadzonej przez dziennikarza TVP Jacka Kurowskiego, goście bawili się na koncercie zespołu Feel.

Fot. archiwum organizatora

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Zakończyła się 26. edycja programu Przedsiębiorstwo...
Dobrowolscy
Polskie produkty, najwyższa jakość, oryginalne receptury i t...
Przedsiębiorstwo Fair Play
Na każdym kroku o naszą uwagę jako konsumenta zabiegają rekl...
Polskie przedsiębiorstwa oraz samorządy rozwijają się w...
Przedsiębiorstwo Fair play ciekawi jutra
Wraz z nowym rokiem wystartowała kolejna – XXII edycja progr...