prezenty na mikołajki dla przedszkolaka

3 najlepsze prezenty na mikołajki dla przedszkolaka

Opublikowano: 24 listopada 2017

6 grudnia coraz bliżej, a tym samym na kupno odpowiedniego prezentu dla pociechy zostało wyjątkowo mało czasu. Na mikołajkowej liście bestsellerów od lat znajdują się różnego rodzaju słodkości adwentowe oraz popularne zabawki, takie jak zdalnie sterowane samochody lub puzzle.

Nie oznacza to jednak, że nie można trochę popuścić wodzy fantazji i podarować swojemu przedszkolakowi czegoś innego. Poniżej prezentujemy 3 najlepsze prezenty na mikołajki dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Gry planszowe

Gry planszowe to świetny prezent na mikołajki. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka. Po pierwsze, gry planszowe mają ogromną wartość edukacyjną – dzięki nim maluchy mają szansę uzupełnić oraz utrwalić zdobyte podczas godzin spędzonych w przedszkolu umiejętności. Po drugie, zazwyczaj wymagają towarzystwa, dlatego rozwijają umiejętności pracy w grupie, ale przede wszystkim sprzyjają budowaniu relacji z rodzicami oraz rówieśnikami.

I po trzecie, gwarantują masę frajdy i dobrej zabawy. Jakie planszówki są teraz na topie? Na pewno „5 sekund junior” i „Monopoly junior”, a także gry edukacyjne inspirowane popularnymi bajkami i filmami dla najmłodszych, np. „Krainą Lodu” czy „Autami”.

Gadżety LEGO@

Wydawałoby się, że produkty LEGO® to jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci. Nie oznacza to jednak, że w sklepach specjalizujących się w sprzedaży klocków, takich jak https://salonklockow.pl nie można znaleźć oryginalnych akcesoriów i dodatków. Co może spodobać się przedszkolakowi oprócz klasycznego zestawu?

Tym starszym, 6-letnim, na pewno spodobają się fantastyczne zegarki-budziki, których kształt przypomina znanych filmowych i komiksowych bohaterów, np. Dartha Vadera czy Batmana. Tego typu gadżet umili poranne wstawanie – wszystko dzięki funkcji budzika i możliwością ustawienia drzemki.

Oprócz budzików spodobać się mogą też świąteczne kalendarze adwentowe z figurkami, które można wykorzystać do zabawy klockami, a także zestawy śniadaniowe, bidony, dobrze wyposażone piórniki oraz fantastyczne gry planszowe, np. te inspirowane tradycyjnymi szachami.

Zabawki i dodatki Bożonarodzeniowe

Przypadające na 6 grudnia święto to doskonała okazja do podarowania maluchowi zabawek lub dodatków związanych z Bożym Narodzeniem. Sprawdzą się różnego rodzaju figurki z mikołajami, reniferami lub wigilijnymi gwiazdami oraz wspomniane już klocki LEGO® oraz gry planszowe, których głównym tematem są właśnie Święta.

Świetnym podarkiem będą też opowieści świąteczne w formie książki – wspólne seanse czytania pozwolą przedszkolakowi dowiedzieć się na temat tradycji. Dobrze sprawdzą się też kolorowanki, dzięki którym maluch będzie mógł popuścić wodze fantazji i miło spędzić czas w czasie zimowych mroźnych wieczorów.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Sztuczne gałązki do stroików
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak małe elementy d...
śmieszną koszulkę na prezent
Koszulka z humorystycznym nadrukiem to bardzo fajny prezent....
Pasy do biegania
Pasy do biegania to jedna z kluczowych części wyposa...
szaty liturgiczne
Są okazje wymagające szczególnych prezentów. To prze...
spinki do banknotów
Choć na rynku można znaleźć...