3 nieznane funkcje, jakie może mieć Twój program kadrowo-płacowy

Opublikowano: 21 lutego 2017

Programy kadrowo-płacowe na dobre zadomowiły się już w polskim biznesie. Trudno znaleźć firmę, która, prowadząc samodzielnie kadry i płace, nie korzystałaby z tego typu udogodnienia. Jednak wielu użytkowników traktuje to rozwiązanie jako narzędzie, od którego nie można nic więcej oczekiwać, bo zawsze ma taki sam zakres funkcji.

Warto jednak spojrzeć poza to, co standardowe i zobaczyć, że dobry program kadrowy może być jeszcze większym wsparciem dla użytkownika. Poniżej prezentujemy trzy propozycje dodatkowych funkcjonalności, które w znacznym stopniu mogą usprawnić pracę w szeroko rozumianym dziale HR.

Samoobsługa pracownicza

Wyobraź sobie, że żaden z Twoich pracowników już nigdy więcej nie zapyta, ile ma jeszcze do wykorzystania dni urlopowych. Nierealne? A jednak możliwe. Program kadrowo-płacowy     można wzbogacić o funkcję elektronicznego obiegu dokumentów. Dostęp do systemu mogą mieć wszyscy pracownicy lub jedynie kierownicy działów. To właśnie oni będą mogli wprowadzać online wnioski urlopowe, widzieć ich akceptację oraz aktualny stan wykorzystania limitu urlopowego. Tym samym odciążony zostanie dział kadr, do którego zatrudnieni nie będą zwracać się w tej kwestii. Dodatkowo nie ma konieczności ponownego, ręcznego wpisywania dnia wolnego do ewidencji pracy. Taka informacja zaczyta się automatycznie w odpowiednie miejsce.

 

Wsparcie miękkiego HR

Pamiętajmy, że program płacowy to nie tylko system, który pozwala na prawidłowe naliczenie wynagrodzeń dla osób zatrudnionych na różnego rodzaju umowach. Odpowiednio dobrane programy kadrowo-płacowe będą również wsparciem w działaniach z zakresu miękkiego HR. W ramach jednego systemu uzyskujesz pomoc podczas rekrutacji, planowaniu szkoleń oraz okresowych ocenach pracowniczych. Wszystkie informacje na temat zatrudnionego gromadzone są w jednej bazie danych, z której w prosty sposób wygenerować możesz różnorodne raporty.

Automatyzacja pracy

Im lepszy masz program kadrowo-płacowy, tym na większe wsparcie możesz liczyć. Dobry system pozwoli Ci w maksymalny sposób zautomatyzować Twoją pracę. Najlepiej spisz listę zadań, które codziennie musisz wykonywać lub informacje, które regularnie wpisujesz do programu, czy też rodzaje raportów, jakie tworzysz co jakiś czas. Wielu z tych czynności oprogramowanie powinno się umieć nauczyć i wykonywać je w przyszłości za Ciebie. Dzięki temu zyskasz czas na inne zadania, które faktycznie wymagają Twojej uwagi.

Co jeszcze potrafi Twój program kadrowo-płacowy?

Warto pamiętać, że lista funkcjonalności tego typu programów nie jest w żaden sposób zamknięta lub ograniczona. Każda firma ma swoją niepowtarzalną specyfikę oraz kulturę pracy. Całkiem możliwe, że w Twoim dziale potrzebne będą udogodnienia, które zwykle nie są przewidziane w programie kadrowym. Jeśli jednak widzisz, że takie udogodnienie byłoby korzystne – spytaj o możliwość rozbudowania wybranego systemu o tę kwestię. Z tego względu najlepiej jest wybierać elastyczne oprogramowania, które dają możliwość wprowadzania w nich zmian.

Jeśli interesuje Cię usprawnienie kadr i procesów pracowniczych, to sprawdź program kadrowo-płacowy Teta HR http://www.unit4.com/pl/produkty/hr/teta-hr .

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
kontener magazynowy
Kontenery magazynowe są nieodłącznym elementem współczesnego...
wdrożenie ERP
Proces wdrożenia w firmie systemu ERP (Enterprise Resource P...
Anna Maria Porowska
Anna Maria Porowska jest wybitną postacią w świecie...
Terminal płatniczy
Terminale płatnicze stanowią kluczowy element dla rozwoju ma...
zmiany w prawie podatkowym
Każdego roku dochodzi do mniejszych lub większych zmian w po...