Internet

3 nowoczesne technologie, które musisz mieć w swoim domu

Opublikowano: 13 października 2017

Marzeniem każdego posiadacza własnego domu czy mieszkania jest nie tylko urządzenie go według uznania i obowiązujących trendów, ale także sprawienie, że będzie ono funkcjonalne. Jednym ze sposobów by to osiągnąć są nowoczesne technologie, które usprawniają codzienne przebywanie we własnych czterech ścianach. Jesteś na bakier z nowinkami? Sprawdź, w co koniecznie musisz wyposażyć swój dom!

Internet światłowodowy

Jakiś czas temu nazwa internet światłowodowy obiła Ci się o uszy? Nic w tym dziwnego. Z roku na rok rośnie liczba jego posiadaczy. Dlaczego? Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści. Wynaleziony kilka dekad temu światłowód, czyli włókno szklane wykorzystywane do przesyłania informacji, idealnie sprawdza się w przypadku połączenia internetowego.

Po pierwsze, gwarantuje, że połączenie będzie całkowicie odporne na różne zakłócenia magnetyczny oraz zakłócenia wynikające z niesprzyjających warunków atmosferycznych. Po drugie, posiadacze internetu światłowodowego nie muszą się martwić o limit pobieranych danych. Po trzecie, prędkość pobierania i wysyłanych danych jest wielokrotnie większa niż w przypadku internetu w sieciach kablowych, LTE czy internetu na łączy telefonicznym.

Telewizja światłowodowa

O ile internet w oparciu o technologię światłowodową może być dość znanym rozwiązaniem, o tyle telewizja światłowodowa to jedna z nowinek. Mimo stosunkowo krótkiego stażu na rynku zyskała już wierne rzesze odbiorców. Zdecydowały o tym przede wszystkim możliwości jakie oferuje. Dobrzy operatorzy sprzedający telewizję światłowodową, np. https://telewizjaswiatlowodowa.pl zapewniają klientom dostęp do ogromnej liczny kanałów, z czego większość emitowana jest w jakości HD oraz cieszącej się coraz większym zainteresowaniem jakości 4K, która gwarantuje krystaliczną jakość obrazu.

Oprócz tego odbiorcy mogą oglądać telewizję jednocześnie na kilku ekranach i na urządzeniach mobilnych, np. smartfonach czy tabletach. Mają także szansę nagrywać ulubione programy (a nawet całe serie!), oglądać audycję wstecz lub zatrzymywać je w dogodnych dla siebie momentach. Jak więc widać jedno włókno światłowodowe może dostarczyć domownikom nie tylko internet, ale także wysokiej jakości telewizję.

SMART Dom

Tą technologię powinny mieć wszystkie osoby, które uwielbiają wygodę. Tzw. SMART Dom, czyli system zarządzania inteligentnym domem pojawia się coraz częściej u Polaków. Dlaczego? Głównie dlatego, że jest bardzo użyteczny. Dzięki niemu bez problemu można sterować wszystkimi aspektami domu – od systemów alarmowych, przez obsługę urządzeń AGD i RTV, po klimatyzację, rolety, grzejniki i inne przedmioty codziennego użytku.

Wystarczy tylko dostęp do internetu (choć ze względu na dużą przepustowość łącza zdecydowanie najlepiej poradzi sobie z zarządzaniem taką liczbą urządzeń internet światłowodowy), a dzięki aplikacji lub pilotowi można w dowolnym momencie uruchamiać lub wyłączać urządzenia. Dom w najnowocześniejszym wydaniu!


Grzejnik na podczerwień. Czy warto go wybrać?

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Jak wybrać piekarnik
Wybór odpowiedniego piekarnika do...
Electrolux
Mopowanie jest jednym z p...
Wybór dobrej pralki
Wybór pralki to jedna z ważniejsz...
Xiaomi
W dzisiejszych czasach, gdy tempo życia jest coraz szybsze,...
Pralka LG
Planujesz zakup nowej pralki? Weź pod uwagę modele marki LG!...