Menu

3 powody, dla których walutę na zagraniczne wakacje warto nabyć w e-kantorze

Jeżeli najbliższe wakacje postanowiłeś  spędzić za granicą, będziesz potrzebował dostępu do walut obcych. Zamiast nabywać potrzebne waluty w kantorze stacjonarnym lub banku, skorzystaj z kantorów internetowych. Przekonaj się, że wymieniana walut w kantorze internetowym to opłacalne rozwiązanie.

  • Atrakcyjne kursy, czyli spore oszczędności

Czy wiesz, że w kantorach internetowych spread jest niższy niż w kantorach stacjonarnych i bankach? Dzięki temu kurs liry tureckiej czy korony duńskiej jest korzystniejszy, a to oznacza, że zapłacisz mniej za potrzebne Ci waluty. Właściciele e-kantorów mogą obniżyć wysokość spreadu, a to dlatego, że ponoszą niższe koszty prowadzenia działalności, np. nie utrzymują lokalu i nie opłacają biura ochrony.

Jeżeli będziesz wymieniał dużą sumę pieniędzy, możesz dodatkowo negocjować wysokość spreadu. Przed wakacjami niektóre kantory internetowe organizują też atrakcyjne promocje, dzięki którym także zaoszczędzisz.

  • Wygoda – wymieniaj waluty w dowolnym miejscu i czasie

Aby wymienić waluty w kantorze stacjonarnym, musisz do niego dotrzeć. Jeżeli zakup walut pozostawisz na ostatnią chwilę, może się okazać, że nie będziesz miał czasu porównywać kursów. Kantor walutowy online to o tyle dobre rozwiązanie, że wymiany walut możesz dokonać w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie.

Może się zdarzyć, że na wakacjach będziesz potrzebował więcej pieniędzy niż zakładałeś. Zamiast szukać za granicą kantoru z korzystnymi kursami walut, możesz zakupić potrzebną Ci kwotę właśnie w e-kantorze. Niektóre kantory internetowe mają status krajowej instytucji płatniczej (KIP) i proponują klientom przelewy walutowe oraz zagraniczne.

  • Bezpieczna transakcja

Noszenie przy sobie sporej kwoty gotówki jest ryzykowne. Jeżeli będziesz kupować walutę w kantorze stacjonarnym, musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo, np. poprosić bliską osobę, aby Ci towarzyszyła. W kantorach internetowych cała transakcja obywa się bezgotówkowo – zakupione środki są księgowane na Twoim indywidualnym koncie w ciągu kilku minut.

Aby transakcja w kantorze internetowym była w pełni bezpieczna, pamiętaj o sprawdzeniu e-kantoru, z którego usług chcesz skorzystać. Wiele powiedzą Ci m.in. opinie innych użytkowników, które znajdziesz choćby na serwisach gromadzących takie oceny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021