Menu
Singapur

4 Najbardziej Luksusowe Hotele we Wschodniej Azji

Turyści z całego świata odkrywają Wschodnią Azję, ciesząc się wspaniałą naturą, plażami i kompleksami hotelowymi w Tajlandii, Singapurze czy Indonezji. Corocznie przybywają tam setki milionów turystów i dynamika wzrostu ilości gości jest znacznie większa niż na przykład w Paryżu czy w Rzymie. Jeśli planujesz wyjazd na wycieczkę w ten rejon, sprawdź naszą subiektywną listę czterech najbardziej luksusowych hoteli.

Japonia: Ritz-Carlton Kyoto

Ritz-Carlton Kyoto

To hotel zlokalizowany w dawnej stolicy Japonii, siedzibie dworu cesarskiego i szogunów w Kioto. Japonia jest starym krajem i ten hotel umiejętnie łączy w sobie wspaniałe tradycje i nowoczesność za jaką uwielbiamy ten kraj. Opisuje się go nawet czasem jako ryokan, czyli tradycyjny japoński zajazd. Został zbudowany na brzegach rzeki Kamagawa już ponad pięćset lat temu i oczywiście od tamtej pory wielokrotnie go przebudowywano. Znajdziemy w nim 134 pokoje, z których rozciąga się wspaniały widok na okoliczne góry. Hotelowa restauracja La Locanda podaje zarówno japońskie przysmaki, takie jak sushi, zupa miso czy wędzony łosoś, ale też europejskie śniadania dla gości, którzy preferują raczej kuchnię kontynentalną. Bardzo dobrze skomunikowany z Kioto, więc jest świetną bazą wypadową do zwiedzania tego starożytnego miasta.

Malezja: Mandarin Oriental Kuala Lumpur

Mandarin Oriental Kuala Lumpur

To najbardziej luksusowy hotel Malezji, zlokalizowany w samym centrum Kuala Lumpur. Możemy w nim zamieszkać w wielkich luksusowych apartamentach i pokojach, których jest niemal siedemset. Pokoje wystrojone są w złocie i marmurze, co spodoba się tym gościom, którzy uwielbiają blichtr i przepych. Znajdziemy tam kilka restauracji, z których każda specjalizuje się w innej kuchni regionalnej. Co ciekawe, hotel wcale nie jest bardzo drogi i ceny zaczynają się już od 400 złotych za dobę.

Tajlandia: Waldorf Astoria Bangkok Hotel

Waldorf Astoria Bangkok Hotel

Zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać marki Waldorf Astoria, która jest jedną z najbardziej luksusowych marek hoteli pięciogwiazdkowych. Znajdujący się w stolicy Tajlandii hotel w pełni zasługuje na taką klasyfikację. Został zaprojektowany przez francuskiego architekta André Fu i mieści się na kilkunastu piętrach sześćdziesięcio piętrowego wieżowca. Znajdziemy w nim 171 znakomicie wyposażonych pokoi, w tym wielkie apartamenty królewskiego, przeznaczone dla najbardziej wymagających gości. W tym hotelu można zjeść i wypić w 3 restauracjach i 5 barach, a po posiłku zaczerpnąć odrobinę relaksu w olbrzymim basenie. Tajlandia jest znana z masaży, a do dyspozycji gości oddane są luksusowo wyposażone gabinety, w których można poddać się odprężającym zabiegom SPA.

Singapur: Marina Bay Sands

Marina Bay Sands

Hotel ten uznaje się za jeden z najbardziej luksusowych na świecie. Składają się na niego aż trzy 55-piętrowe budynki, połączone tunelem rozpiętym nad miastem. Jego budowa pochłonęła aż 5,5 miliarda dolarów i po dziś dzień jest to najdroższy w budowie hotel na świecie. Możemy w nim odwiedzić też muzeum, popływać w ogromnym basenie czy wyjść na zakupy do centrum handlowego. Ten hotel jest znany też na kontynencie z wielopiętrowego kasyna. Przybywają do niego gracze z Chin, Indonezji, czy Malezji, aby grać w gry kasyno, ponieważ dostęp do hazardu w tych krajach jest utrudniony. Znajduje się tam aż 1600 automatów oraz 500 stołów do gry. Goście mogą korzystać tam też ze znakomitej kuchni, serwującej zarówno posiłki europejskie, jak i lokalne specjały. Pobyt w Marina Bay Sands to naprawdę niezapomniane przeżycie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021