Menu
ogrzewanie gazem

5 zalet ogrzewania przedsiębiorstwa gazem

W Polsce wciąż najpopularniejszą formą ogrzewania budynków pozostaje węgiel. Niestety, przyczynia się on do powstawania smogu, który stał się w naszym kraju palącym problemem. Coraz więcej przedsiębiorstw rozważa przejście na ogrzewanie gazowe. Oto pięć najważniejszych zalet takiego rozwiązania.

1.    Redukcja poziom smogu

Szacuje się, że co roku w naszym kraju aż 40 000 ludzi umiera na skutek działania smogu zawierającego szkodliwy pył i niebezpieczne dla zdrowia tlenki azotu oraz siarki. Przejście na ogrzewanie firmy gazem, który nie bez powodu uchodzi za ekologiczne źródło ciepła, jest godne rozważenia choćby z tego właśnie powodu. W końcu zatrute powietrze wdychamy wszyscy – nie tylko właściciele i pracownicy przedsiębiorstw.

2.    Wygoda związana z podłączeniem do sieci

Podłączenie do sieci gazowej stanowi ogromną wygodę i nie jest skomplikowaną ani drogą procedurą. Paliwa nie trzeba uzupełniać, co jest kłopotliwe w przypadku wspomnianego węgla, jak również drewna opałowego i innych paliw stałych.

3.    Brak kosztów transportu paliwa

Ponadto, podłączenie do sieci gazowej pozwala uniknąć kosztów związanych z transportem paliwa. Oznacza to również oszczędność czasu, który także można przeliczyć na pieniądze. Opłata za przesył gazu uiszczana na rzecz dystrybutora jest wliczona w koszty ogrzewania.

4.    Oszczędność przestrzeni

Odejście od węgla bądź innych paliw stałych oznacza jednocześnie oszczędność przestrzeni. Kotłownię można zorganizować w mniejszym pomieszczeniu. Miejsce, które zostanie zwolnione może natomiast zostać przeznaczone na inwestycje związane z działalnością przedsiębiorstwa.

5.    Możliwość pozyskania atrakcyjnego finansowania

Obecnie panuje doskonała koniunktura dla firm planujących przejście na ogrzewanie budynków gazem. Trwa bowiem batalia o czyste powietrze, co oznacza możliwość pozyskania atrakcyjnego dofinansowania lub kredytu ze środków publicznych. Pozyskane w ten sposób środki wykorzystasz na termomodernizację budynku, w tym zakup nowoczesnego kondensacyjnego kotła gazowego. Warto skorzystać z tej okazji.

Pragniesz dowiedzieć się więcej na temat zalet i kosztów ogrzewania gazem ziemnym w małej firmie? Odwiedź stronę https://poprostuenergia.pl/dla-malych-firm/gaz-dla-firmy/.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021