robot sprzątający

5 zalet robotów sprzątających, które przekonają Cię do ich zakupu

Opublikowano: 9 grudnia 2020

Nie każdy lubi domowe porządki, ale z reguły każdy lubi przebywać w czystym i pachnącym domu. Czasami brakuje chęci, a innym razem czasu na odkurzanie i mycie posadzek. Obecnie nie stanowi to żadnego problemu, bo roboty sprzątające wykonają pracą za nas. 

Sprzątają różne typy powierzchni

Roboty sprzątające doskonale radzą sobie na panelach, płytkach, kamieniu i dywanach, dlatego dokładnie uprzątną każdy rodzaj posadzki. Odkurzacze automatyczne najlepiej sprawdzają się w dużych pomieszczeniach bez niewielkich zakamarków. Wiąże się to z tym, że odkurzacz nie zmieści się w niektóre kąty. Warto jednak podkreślić, że bez problemu sprząta pod meblami, co czasami stanowi kłopot dla tradycyjnych odkurzaczy z rurą. Świetnym uzupełnieniem robota odkurzającego jest maszyna mopująca taka jak: https://irobot.pl/pl/irobot?pr=braava. Urządzenie wyręczy nas w myciu posadzek.

Są bardzo ciche i lekkie

Roboty sprzątające są bardzo ciche, więc nie zakłócają spokoju domowników. Podczas pracy odkurzacza można poczytać książkę, obejrzeć film, a nawet się zdrzemnąć. Taki sprzęt doskonale sprawdzi się w domu z małymi dziećmi, które leżakują w dzień lub pupilami bojącymi się hałasu. Warto podkreślić, że roboty sprzątające są także lekkie i można je łatwo przenosić z jednego pomieszczenia do drugiego.

Zbierają sierść pupili

Właścicieli zwierząt na pewno ucieszy fakt, że odkurzacze automatyczne bardzo dobrze radzą sobie z sierścią zwierząt. Linienie jest zazwyczaj uciążliwe zwłaszcza wiosną i latem. Kłęby włosów zbierają się w kątach i pod meblami. IRobot bez problemu wciąga zwierzęcą sierść, nawet niewielkie pojedyncze włoski.

Mają dużą moc ssania

Niektórzy podważają skuteczność pracy robotów automatycznych wskazując niewielką moc urządzeń. Nie jest to prawdą, bo roboty sprzątające mają porównywalną moc z tradycyjnymi odkurzaczami. Świetnie radzą sobie z kurzem, piaskiem i większymi zabrudzeniami.

Same omijają przeszkody

Ogromną zaletą urządzeń automatycznych jest fakt, że nie angażują w pracę domowników. Sprzęt posiada czujniki dzięki którym sam omija przeszkody – meble, schody. Poza tym, użytkownik programuje jedynie długość sprzątania i monitoruje wystąpienie potencjalnych problemów.

Dzięki robotom sprzątającym można zaoszczędzić czas i spędzić go relaksując się przed telewizorem albo przy dobrej książce. Zakładając, że odkurzanie domu trwa około 1h, możemy zaoszczędzić nawet kilka godzin w tygodniu. Poza tym, niektórym domowe porządki kojarzą się z rutyną, nudą i koniecznością. Dobrze, że jest coś, co może nam oszczędzić tej nieprzyjemności.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
samochód elektryczny
Na mocy nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach al...
dron
Kiedy nadchodzą Walentynki, znalezienie idealnego prezentu s...
płytka PCB
Jakość obwodów drukowanych ma wpływ na poprawne funkcjonowan...
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...
Kia
Blog Kiawiarnia to miejsce, gdzie pasja do motoryzacji łączy...
Nowe artykuły
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie rutyna...
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...