przed lotem

6 rzeczy, które musisz wiedzieć przed lotem

Opublikowano: 30 listopada 2016

Samolot to bardzo wygodny, a jednocześnie najbezpieczniejszy środek lokomocji. Ze względu na coraz przystępniejsze ceny – coraz powszechniejszy. Tym niemniej, podróż samolotem wiąże się z pewnymi sytuacjami, nieobecnymi w przypadku innych środków transportu. Oto 6 rzeczy, które koniecznie musisz wiedzieć przed lotem.

I SAMOCHÓD NA PARKINGU LOTNISKOWYM

Choć podróżować będziemy samolotem, najpierw musimy się dostać na Lotnisko Chopina. Najwygodniejszą opcją jest oczywiście własny samochód. Warto zawczasu zarezerwować sobie miejsce na parkingu strzeżonym przy lotnisku okęcie. W ten sposób zagwarantujemy sobie spokój ducha, a samochodowi – bezpieczeństwo.

II PRZYJEDŹ NA LOTNISKO ODPOWIEDNIO WCZEŚNIEJ

Jeszcze nie tak dawno mówiło się, że na lotnisku powinno się być 2 godziny przed odlotem. Obecnie nie jest to już konieczne. Tym niemniej, dobrze jest być odpowiednio wcześniej. Nawet godzinę przed startem samolotu. Nie chcemy przecież nie zdążyć wejść na pokład z powodu na przykład długich kolejek do kontroli osobistej.

III BAGAŻ – UWAŻAJ NA WAGĘ I ROZMIAR

Do samolotu nie można wziąć wszystkiego, czego się chce. Linie lotnicze mają swoje ograniczenia dotyczące tak rozmiaru, jak i wagi przewożonych toreb czy walizek. Koniecznie zapoznaj się z limitami obowiązującymi w Twojej linii lotniczej.

IV CENNE RZECZY NOŚ PRZY SOBIE

A dokładnie – w bagażu podręcznym. Takie rzeczy jak laptopy, aparaty i tablety, będą znacznie bezpieczniejsze w plecaku wniesionym na pokład, niż w bagażu rejestrowanym, przechowywanym pod pokładem.

V NAPOJE W CZASIE LOTU

Pamiętaj, że podczas kontroli bagażu podręcznego, możesz mieć przy sobie płyny w pojemnikach o maksymalnej wielkości 100 ml. Nie kupuj zatem napojów na drogę przed kontrolą. Zrób to w strefie bezcłowej lub na pokładzie samolotu. W wielu przypadkach coś do picia dostaniesz gratis w czasie lotu.

VI NIE ZAPOMNIJ O WIZIE

Dla wszystkich to w zasadzie oczywiste, że lecąc do kraju, w którym wymagana jest wiza, trzeba się o nią postarać, i mieć przy sobie w czasie podróży. Ale czy zdajesz sobie sprawę, że jeśli masz po drodze przesiadkę, to możesz potrzebować wizę również do kraju, w którym przesiadasz się do innego samolotu? Teraz już wiesz.

Jak widać, jest kilka rzeczy na które należy zwrócić uwagę podczas podróżowania samolotem, o które trzeba się zatroszczyć jeszcze przed samym lotem. Na szczęście jesteś już świadomy, na co należy zwrócić uwagę.

Miłego podróżowania!

Artykuł przygotowany na zlecenie sieci parkingów PARKLOT, które oferuje parkingi lotniskowe przy Okęciu w najniższych cenach – https://www.parklot.pl/pl/parkingi-lotnisko-okecie/.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Romantyczny weekend
Wyobraźcie sobie miejsce, gd...
Puszcza Białowieska
W cieniu najstarszego lasu Europy, na styku kultur,...
Brazylia to największy kraj Ameryki Południowej...
Wypożyczalnia samochodów w Krakowie
Przemieszczaj się po Krakowie w komfortowy sposób, k...
targowani
Jeśli uwielbiasz odpoczynek po sezonie i nie lubisz tłumów n...