zwierzęta dla kobiet

7 najlepszych zwierząt dla kobiet

Opublikowano: 13 stycznia 2021

Zwierzęta towarzyszą nam w codziennym życiu. W zależności od swoich preferencji i trybu pracy opiekujemy się kotami lub psami, rzadziej bardziej egzotycznymi gatunkami. Zwierzęta stają się naszymi przyjaciółmi, pomagają się zrelaksować, można spędzić z nimi miło czas na zabawie lub spacerze. W tym artykule podpowiemy, jakie zwierzęta najlepiej sprawdzą się dla kobiet — zapracowanych, aktywnych, czy praktykujących popularny slow life.

Kot

Kot to odpowiednie zwierzę dla osób, które nie mają czasu na regularne wychodzenie na spacer. Zwierzę to potrzebuje jednak innej rozrywki, przede wszystkim wspólnych zabaw. Spędzanie czasu z kotem pozwala zrelaksować się i odpocząć po ciężkim dniu. Zwierzę to nie jest drogie w utrzymaniu, trzeba jedynie pamiętać o regularnych wizytach u weterynarza. Kot domowy może przeżyć nawet 20 lat, jest to więc przyjaciel na długi czas. Decydując się na zwierzę w domu, trzeba zapewnić mu odpowiednie miejsce do ostrzenia pazurów. W tym celu dobrze sprawdzą się drapaki. Koty lubią się także wspinać, dlatego warto zainwestować w specjalne budki na platformach. Zwierzęta te uważane są za samotników. W rzeczywistości jednak koty to jedne z najbardziej towarzyskich pupili. Często lubią spędzać czas z właścicielem na kanapie, dlatego świetnie nadają się dla kobiet preferujących książki i dobre filmy.

Pies

Pies to zwierzę domowe dla osób aktywnych. Wymaga regularnych spacerów, w zależności od rasy nawet trzy razy dziennie. Psy myśliwskie i pracujące potrzebują dużej dawki ruchu i zabawy. Jeśli więc lubisz aktywnie spędzać czas i możesz poświęcić kilka godzin dziennie dla swojego zwierzęcia, pies będzie dobrym wyborem. Zwierzęta te mocno przywiązują się do swoich właścicieli, są inteligentne i posłuszne. Przeciętna długość życia psa to ok. 15 lat. Zwierzęta te dobrze sprawdzają się również w dużych rodzinach. Z natury psy to zwierzęta stadne, traktują więc mieszkające z nimi osoby jak część swojego stada. Większość psów jest łagodna w stosunkach z dziećmi. Kilkulatek łatwo tworzy więź ze zwierzęciem i uczy się odpowiedzialnej opieki. Psy trzeba regularnie badać w przychodniach weterynaryjnych. Niezwykle ważna jest także obroża na kleszcze, która uchroni Twojego pupila przed atakami pasożytów.

Rybki

Rybki to dobre zwierzęta dla kobiet, które nie mają dużo wolnego czasu. Zwierzęta te nie wymagają zabawy ani szczególnej opieki. Przede wszystkim trzeba zapewnić im odpowiednie warunki w akwarium. Niezwykle istotny jest także właściwy dobór rybek — nie wszystkie gatunki mogą przebywać ze sobą w jednym zbiorniku. Trzeba również pamiętać o regularnej wymianie wody lub filtra. Karmienie rybek nie jest wymagające ani czasochłonne. Zwierzęta te sprawdzają się więc dla osób, które są zapracowane, a chcą mieć w domu żywego pupila. Widok pływających spokojnie ryb działa również uspokajająco i pomaga odstresować się po ciężkim dniu w pracy.

Królik

Królik to odpowiedni pupil dla osób, które spędzają dużo czasu w domu. Zwierzę to trzeba regularnie wypuszczać z klatki na kilka godzin. Należy jednak pilnować, aby królik nie wyrządził szkód. Zwierzę to żyje nawet 8 lat. Króliki nie wymagają zabawy, nie lubią także nadmiernych pieszczot. Częste podnoszenie i przytulanie budzi w nich niepokój i stres. Decydując się na królika, trzeba odpowiednio zaadaptować pomieszczenia, aby zapewnić zwierzęciu bezpieczeństwo. Jest ono odpowiednim wyborem dla osób mieszkających w bloku.

Chomik

Chomiki żyją krótko, ok. 3 lat. Są aktywne w nocy, nie wymagają zabaw z człowiekiem. Trzeba jednak zapewnić im odpowiednie zabawki w klatce. Niezbędny jest kołowrotek, w którym zwierzę może pobiegać. Decydując się na chomika, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu wnętrza klatki. Zwierzątka nie powinno się wypuszczać bez odpowiedniego zabezpieczenia, ponieważ mogłoby utknąć w szczelinie lub wyrządzić szkody przegryzając przewody. Chomiki to tanie w utrzymaniu zwierzęta, dobrze sprawdzają się dla osób, które marzą o pupilu, ale nie mają warunków na większe zwierzę.

Świnka morska lub szynszyla

Wśród gryzoni równie popularne jak chomiki są świnki morskie i szynszyle. Są to zwierzątka, które nie lubią nadmiernego kontaktu z człowiekiem. Świnka morska żyje 7 – 9 lat, jest nieufna, oswaja się powoli. Szynszyla nie lubi być trzymana na rękach, potrzebuje odpowiedniego pożywienia. Gryzonie nie są odpowiednimi pupilami dla dzieci, sprawdzają się lepiej u osób, które mieszkają w niedużych mieszkaniach.

Żółw

Żółwie to długowieczne zwierzęta. Nie są typowymi pupilami domowymi. Żółwie nie bawią się z właścicielem ani nie lubią przytulania. Są to zwierzęta odpowiednie dla osób, które nie lubią aktywnych, hałaśliwych psów i kotów. Żółwie są ciche, spokojne i nie zostawiają sierści w pomieszczeniu. Nie wyrządzają szkód w domu. Wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji, dostępu do słońca oraz dbania o pancerz. Dobra opieka sprawia, że żółw może dożyć nawet 150 lat. Decydując się więc na takie zwierzę, trzeba upewnić się, czy istnieje możliwość, aby ktoś inny zaopiekował się pupilem po Twojej śmierci. Dobrze utrzymany żółw może bowiem przeżyć nawet kilku swoich opiekunów.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Kolczyki złote z perłą
Biżuteria jest tym elementem kobiecej garderoby, któ...
Kamienie szlachetne
Kamienie używane w biżuterii od wieków przyciągają wzrok i d...
Geometrik
Jaka jest modna biżuteria? Jakie są światowe trendy?...
Strój Kąpielowy
Lato 2024 tuż za rogiem, a to oznacza, że przyszedł...
Rodzaje strojów kąpielowych
Sezon letni w pełni, urlop za pasem, a Ty jeszcze nie zaopat...