Abstrakcyjne obrazy

Abstrakcyjne obrazy – poznaj przepis na oryginalny wystrój mieszkania

Opublikowano: 30 lipca 2020

Efektowne kolory, przykuwające oko kształty, ciekawe kompozycje – oto nasz pomysł na oryginalne ścienne dekoracje. Zamiast ograniczać się tylko do znanych nam motywów w postaci pejzaży, miast czy martwych natur, sięgnijmy odważnie po wyraziste obrazy abstrakcyjne. To sprawdzony przepis na spektakularną metamorfozę pokoju. 

Abstrakcja z pewnością brzmi bardzo odważnie i jesteśmy przekonani, że wiele osób zadaje sobie teraz pytanie: czy to dobra dekoracja dla mnie. Oderwane od rzeczywistości kompozycje mogą się prezentować bardzo różnorodnie, dlatego jesteśmy pewni, że wbrew powszechnemu poglądowi, że jest to motyw dekoracyjny trudny do zaaranżowania, każdy z nas znajdzie wariant idealny do swojego mieszkania. Oddajmy teraz głos ekspertowi z Myloview.pl:

Podstawowa zasada, jaką powinniśmy się kierować przy urządzaniu mieszkania, jest taka, by stworzyć wystrój, w którym będziemy się dobrze czuć. Tylko tyle i aż tyle. Odsuńmy na bok trendy czy popularne rozwiązania. Nie bójmy się wybierać akcentów dekoracyjnych, które są nietypowe. Znakomitym przykładem są nowoczesne obrazy. Abstrakcja to świetny sposób na naprawdę efektowną ozdobę wnętrza, którą dopasujemy do wielu różnych stylizacji.  

Zoom na mocny kolor

Abstrakcyjne obrazy

Doskonałym sposobem na odświeżenie dotychczasowej aranżacji jest wprowadzenie mocnego akcentu kolorystycznego. W ten sposób przestrzeń zyska element, który zrewolucjonizuje dotychczasowy wystrój. W efekcie zmieniając naprawdę niewiele, zyskamy bardzo dużo. Barwna, tętniąca kolorami kompozycja, która pojawi się nad jadalnianym stołem czy kanapą w salonie, sprawi, że wnętrze nabierze charakteru i wyrazu.

Mówiąc o abstrakcyjnym obrazie wciąż może być nam trudno wyobrazić sobie, co się może pojawić na takim płótnie. Gdy zastanawiamy się nad wyrazistą kompozycją kolorystyczną, świetnym źródłem inspiracji może być dla nas dziecięcy kalejdoskop, w którym pojawiają się barwne mozaiki. Taki wzór będzie strzałem w dziesiątkę. – podpowiedział nam ekspert.

Uniwersalna czerń i biel

Abstrakcyjne obrazy

Miłośnicy nieco bardziej stonowanych aranżacji także znajdą coś dla siebie, bo specjalista przygotował czarno-białe obrazy. Abstrakcja w takiej odsłonie kolorystycznej ma tę zaletę, że może się pojawić zarówno w monochromatycznej, jak i barwnej stylizacji wnętrza. To niezwykle uniwersalny duet kolorystyczny, dlatego możemy być pewni, że kompozycja będzie się doskonale prezentować przez lata. Choć zazwyczaj abstrakcja nie przedstawia niczego, co znamy z otaczającej nas rzeczywistości, nie oznacza to, że kształty nie mogą w subtelny sposób nawiązywać do motywów roślinnych czy zwierzęcych, a nawet ludzkich sylwetek czy twarzy.  Oto, co powiedział nam specjalista:

Takie właśnie rozwiązanie może być dobrym pomysłem dla osób, które nie są przekonane do całkowicie oderwanych od rzeczywistości przedstawień i chcą, by zawieszony na ścianie obraz nawiązywał do czegoś konkretnego.  

Świeżo namalowane

Abstrakcyjne obrazy

Osoby, które lubią sztukę nowoczesną, abstrakcję mogą łączyć z dziełami znanych malarzy współczesnych takich jak Jackson Pollock. Co jest tak wyjątkowego w jego twórczości? To, że swoje najsłynniejsze dzieła powołał do życia, rozchlapując swobodnie na płótnie kolorową farbę, która w ten sposób tworzyła przypadkowe wzory. Innowacyjne podejście do tworzenia sztuki, gdzie duża rola pozostawiona jest przypadkowi, zrewolucjonizowało ówczesne malarstwo. Jeśli cenimy sobie twórczość tego artysty lub zafascynowała nas teraz ta historia, koniecznie zawieśmy na swojej ścianie wzór inspirowany jego pracami. – zachęcił nas ekspert z Myloview.

By taka kompozycja jak najlepiej się prezentowała na ścianie, warto wybrać wielkoformatowe płótno, które stanie się dominantą w dotychczasowej aranżacji. W przypadku takiego wzoru przedstawienie powinno do nas przemówić także skalą.

Lekcja geometrii

Abstrakcyjne obrazy

Na sam koniec zostawiliśmy wzory, które odznaczają się czymś wyjątkowym. Są to bowiem takie kompozycje, które choć są abstrakcyjne, pasują nie tylko do współczesnych stylizacji. Warto pamiętać o tym, że abstrakcyjny nurt w sztuce kształtował się od początku XX wieku, dlatego takie obrazy będą się znakomicie komponować z wystrojem w duchu vintage:

Kolorowe kwadraty, prostokąty, trójkąty czy koła utrzymane w ciepłej palecie barwnej będą się pięknie prezentować z meblami z lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Ciekawy efekt zyskamy, gdy wybierzemy dwa lub trzy wzory korespondujące ze sobą i zawiesimy je na jednej ścianie, tworząc zwartą kompozycję. Choć płótna dobrze będą się prezentować bez żadnej oprawy, możemy je umieścić w cienkich, drewnianych ramach, dopasowując ich odcień do odcienia mebli.

Nie bójmy się sięgać po odważne rozwiązania, by uczynić nasz wystrój miejscem zarówno pięknym, jak i oryginalnym. Abstrakcyjne obrazy to pomysł nie tylko dla koneserów sztuki, o czym z pewnością przekonał nas ekspert z Myloview. Dopasujmy wzór do pokoju i podarujmy sobie w ten sposób wyjątkową stylizację.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
projekty domów,
Podczas planowania budowy domu jednorodzinnego, lub...
„tik, tik… BUM!” - Tak ostatecznie nazwano...
Eufonie
Od 17 do 25 listopada br. w Warszawie będzie odbywać...
Meble do salonu
Wybór mebli do salonu może być nie lada wyzwaniem. Mnogość r...
kominek elektryczny
Innowacyjne rozwiązania zdob...