Agent Provocateur

Agent Provocateur – co to za perfumy?

Opublikowano: 25 maja 2021

Perfum takich jak Dior, Prada, Versace czy Chanel nikomu nie trzeba przedstawiać. Ich zapachy znane i doceniane są na całym świecie. Na półkach perfumerii zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych znaleźć można jednak pachnidła nie tylko topowych domów perfumeryjnych, ale i mniej znanych marek. Jedną z takich jest Agent Provocateur. Jakie pachnidła on proponuje? Komu one się spodobają?

Agent Provocateur – charakterystyka marki

Agent Provocateur to brytyjska firma. Znana jest przede wszystkim z kolekcji bielizny, jednak fani pięknych zapachów kojarzyć będą też tworzone przez nią perfumy. Są one dedykowane kobietom. Obecnie Agent Provocateur nie ma zapachów męskich. Pachnidła przez nich tworzone wyróżniają się nieszablonowymi połączeniami akordów i oryginalnymi mieszankami. Sprawia to, że perfumeria.pl/collections/agent-provocateur odwiedzają głównie panie szukające wyróżniających się, a nawet kontrowersyjnych zapachów, bowiem w portfolio Agent Provocateur takich nie brakuje.

Agent Provocateur

Historia Agent Provocateur

Marka Agent Provocateur powstała stosunkowo niedawno. Jej początki datuje się na rok 1994, kiedy to Joseph Corre wraz z żoną Sereną Rees otworzył pierwszy sklep z bielizną w londyńskiej dzielnicy Soho. Produkty Agent Provocateur niemal od razu stały się symbolem kobiecej zmysłowości i wysokiej jakości. Nic więc dziwnego, że kolekcje bielizny szybko zyskały uznanie wśród celebrytów takich jak Paris Hilton czy Carmen Electra. Sukces ten spowodował, że marka Agent Provocateur szybko powiększyła swój asortyment o książki, biżuterie i perfumy. Pierwsze zapachy sygnowane logiem brytyjskiej firmy pojawiły się w 2000 roku. Były one prowokujące, przyciągały wzrok, uwalniały zmysły. Jednocześnie wonie perfum Agent Provocateur są delikatne i lekkie. Wiele kobiet sięga więc po nie latem, a także ubiera się w nie na zmysłowe i romantyczne randki.

Agent Provocateur

Jakie nuty zapachowe odnajdziesz w perfumach Agent Provocateur?

Perfumy Agent Provocateur, bazują na zapachach orientu, kwiatów i owoców. Wonie te odnaleźć można m.in. w topowym zapachu marki, czyli Fatale. Wyczuć w nim można różowy pieprz, czarną porzeczkę, mango, gardenię, czekoladę. Często stosowanymi substancjami są też: wanilia, papryczka chili, popielnica, lukrecja, magnolia, bursztyn. Esencje te znajdują się m.in. w Fatale Intense – perfumach umieszczonych w zmysłowej, rubinowej buteleczce. Panie, które szukają bardziej egzotycznych i orientalnych woni, mogą natomiast sięgać po wodę perfumowaną Provocateur. Wonie w niej dominujące to indyjski szafran, egipski jaśmin, marokańska róża, piżmo.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
sukienka na imprezę urodzinową
Sukienek na imprezę urodzinową szukamy zdecydowanie...
manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy jest popularny już od około 10 lat, jedna...
Wszystkie kobiety są piękne bez względu na to jaką mamy sylw...
bikini
Sezon letni powoli się zbliż...
peeling kwasowy
Tradycyjne peelingi powoli odchodzą do lamusa, a ich miejsce...