Alessandro Mahmood

Alessandro Mahmood – 24 maja zaśpiewa w Warszawie

Opublikowano: 28 stycznia 2020

Urodzony w 1992 roku w Mediolanie włoski piosenkarz, raper i autor piosenek, Alessandro Mahmood zyskał ogromną popularność dzięki udziałowi w zeszłorocznym konkursie Eurowizji, na którym zajął drugie miejsce, gromadząc łącznie 472 punkty.  Jego singiel „Soldi” został odtworzony w serwisie YouTube ponad 250 milionów razy, a debiutancki album artysty, który ukazał się na chwilę przed Festiwalem, stał się przepustką do międzynarodowej kariery.

Rok 2019 był przełomowy w karierze Alessandro Mahmooda. Artysta ma za sobą bardzo udaną trasę koncertowej po Włoszech, platynową płytę za „Barrio” (21 milionów streamingu i 33 miliony odtworzeń w ciągu dwóch miesięcy), Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego włoskiego wykonawcy oraz zwycięstwo  na Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo.

Alessandro Mahmood – europejska trasa

Jesienią ubiegłego roku artysta wyruszył w europejską trasę koncertową, która okazała się wielkim sukcesem: dwa wyprzedane koncerty w Londynie, tysiące fanów nucących jego piosenki w Barcelonie, niesamowity entuzjazm w Tel Avivie. Był to jednak dopiero początek podróży, którą Mahmood zaplanował na 2020 rok!

Alessandro Mahmood – koncert w warszawskim Palladium

W kwietniu artysta startuje z kolejną europejską trasą koncertową, którą rozpocznie w swoim rodzinnym Mediolanie. Kolejne koncerty odbędą się w Belgii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczej, Szwajcarii a już 24 maja Mahmood dotrze do Polski. Organizatorem wydarzenia jest firma Topkoncert Sp. z o.o. Bilety na koncert w cenie (119,00 zł – 199,00 zł) dostępne są od środy 29.01.2020. r. na stronie https://www.ebilet.pl/muzyka/hip-hop-rap/mahmood/

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
„tik, tik… BUM!” - Tak ostatecznie nazwano...
Eufonie
Od 17 do 25 listopada br. w Warszawie będzie odbywać...
Iwona Pruszyńska
Punktem wyjścia do zrozumienia sztuki aborygeńskiej, jest zd...
Piotr Michnikowski
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...
Golin
Jarocińskie spotkania z muzyką w Golinie to...