Ambasador Polskiej Gospodarki 2015

Opublikowano: 25 marca 2016
Ambasador Polskiej Gospodarki

Ambasador Polskiej Gospodarki – Lureaci

W VII edycji konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki 74 firmy odebrały nagrody w czterech kategoriach

Tytułem „Ambasadora Polskiej Gospodarki” szczycą się podmioty, których działalność najlepiej realizuje ideę konkursu w danej kategorii. Sama inicjatywa BCC ma na celu zwiększenie zaangażowania polskich przedsiębiorców w promocję Polski na arenie międzynarodowej. Nagrodzone firmy osiągają sukcesy na rynkach obcych, promują wysokie standardy ekonomiczno-finansowe i dobre praktyki biznesowe w kontaktach zagranicznych. Firmy przyczyniają się do zacieśniania współpracy przedsiębiorców z przedstawicielami polskich instytucji, odpowiedzialnych za promowanie krajowego dorobku.

Zwycięzców ubiegłorocznej edycji ogłoszono podczas uroczystości finałowej, która odbyła się 23 września w Ministerstwie Gospodarki.

Wzięli w niej udział: wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, który wręczył laureatom dyplomy wraz z prezesem BCC Markiem Goliszewskim, minister Grażyna Henclewska, pełniąca funkcję przewodniczącej jury konkursu Grażyna Majcher-Magdziak, a także przedsiębiorcy zrzeszeni w BCC. Spotkanie prowadził Wojciech Warski – przewodniczący Konwentu BCC.

Ponieważ dobra polityka to tylko ta, która służy ludziom, w sposób szczególny powinniśmy być dobrymi ambasadorami gospodarki, naszej, dobrej, coraz lepszej, z której możemy być dumni. Dlatego cieszę się, że tym, których wyłoniliśmy w tym wspólnym działaniu, złożymy tutaj to piękne polskie słowo – dziękuję. Jakże często tego słowa brakuje w stosunku do tych, którzy odmienili oblicze naszej ziemi, tych, którzy mają odwagę tworzyć miejsca pracy nie tylko dla siebie, do tych, którzy mają odwagę wychodzić poza rynek lokalny – tymi słowami gratulował i dziękował laureatom premier Janusz Piechociński.

Fot. archiwum organizatora

Udostępnij ten post:  • Michał Pająk pisze:

    Tytułem „Ambasadora Polskiej Gospodarki” szczycą się podmioty, których działalność najlepiej realizuje ideę konkursu w danej kategorii. Sama inicjatywa BCC ma na celu zwiększenie zaangażowania polskich przedsiębiorców w promocję Polski na arenie międzynarodowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Certyfikaty Równości Płac
25 listopada przyznane zostały pierwsze w Polsce...
Lider Polskiego Biznesu 2020
25 stycznia 2020 r. po raz 26 w Teatrze Wielkim - Operze Nar...
26 stycznia w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie...
Lider Polskiego Biznesu
Lider Polskiego Biznesu. W Teatrze Wielkim – Operze...
Leon Komornicki
O sytuacji w przemyśle obronnym za czasów rządów PO-PSL...