Amerykańskie meble

Amerykańskie meble łączą cechy wielu stylów wnętrzarskich

Opublikowano: 17 lipca 2019

Coraz więcej czasu spędzamy, oglądając seriale, głównie amerykańskie. Śledząc fabułę, często podziwiamy wnętrza bohaterów wiodących luksusowe życie i snujemy własny American dream o domu z ogródkiem i przestronnych wnętrzach urządzonych w filmowym stylu. Po co ograniczać się do marzeń, gdy meble z Ameryki są na wyciągnięcie ręki?

Amerykańskie meble łączą cechy wielu stylów wnętrzarskich i nie dają się jednoznacznie zaszufladkować. Wybierając je, my również dajemy zielone światło oryginalności. Komplety wypoczynkowe, zestawy do jadalni, łóżka czy elementy wystroju salonu importowane ze Stanów Zjednoczonych mają wiele cech, które z pewnością docenią użytkownicy. W całej swej różnorodności reprezentują one solidność, wygodę i efekt wizualny, który łatwo wtopi się w wystrój naszych pomieszczeń, zgodny z upodobaniami mieszkańców i charakterem wnętrza, bo przecież zabytkowy dworek i nowoczesny apartament rządzą się innymi prawami.

 

Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami minimalizmu, czy wybieramy raczej wytworny styl, który przywołuje na myśl elegancję, luksus, a nawet przepych, warto zainwestować w meble, które nie wychodzą z mody i mogą być określone jako ponadczasowe. Takie walory mają materiały dominujące w meblach amerykańskiej produkcji, a więc drewno, skóry i klasyczne tkaniny obiciowe, z których każdy wybierze wzór i kolor odpowiadający swojemu stylowi.

Marka Urban od 15 lat kojarzy się ze stylowymi meblami sprowadzanymi od liczących się w USA producentów. W salonie wystawowym firmy w Jarosławiu wybór jest imponujący. Można wybierać spośród mebli do salonu, sypialni, jadalni, a także gabinetu. Znajdziemy tu masywne, okazałe klasyki, bogato zdobione meble nawiązujące do stylów minionych epok, choćby baroku czy empire albo we współczesnej wersji – glamour, a także proste, jasne meble, idealnie pasujące do minimalistycznych wnętrz, w których dominują biel i pastele oraz dodatki wpisujące się w modny trend Hampton czy Shabby Chic. Wszystkie są starannie wykonane, wykończone z dbałością o każdy detal i reprezentują jakość, która przekłada się na trwałość użytkowania.

Amerykańskie meble

W amerykańskiej stylistyce doskonale odnajdą się również zwolennicy loftów i nieco bardziej industrialnych przestrzeni. Ostatnio bowiem amerykańscy producenci idąc za potrzebami klientów, proponują coraz większą gamę produktów wykonanych ręcznie ze starego drewna lub specjalnie postarzanych, aby uzyskać efekt imitacji mebli noszących ślady zużycia, np. przetarcia. To trend coraz częściej spotykany w salonach bogatych mieszkańców USA.

Przyjazne dla oka, funkcjonalne i trwałe? Okazuje się, że takie połączenie jest możliwe nie tylko na szklanym ekranie. Wybierając meble w salonie firmy Urban, możemy urządzić swój dom z klasą, mieć pewność, że zrobimy wrażenie na gościach, a spędzając chwile wytchnienia w samotności, poczuć, co znaczy prawdziwy relaks. Gwarantuje to efektowny wygląd idący w parze z komfortowymi siedziskami i oparciami oraz miłe w dotyku obicia – wszystko, czego trzeba, by dobrze zacząć dzień, z dumą pełnić honory gospodarza podczas spotkań towarzyskich albo spędzić idealny wieczór z książką lub przed telewizorem. Z takimi meblami możemy zapomnieć o zazdrości wobec bohaterów z amerykańskich produkcji.

Amerykańskie meble

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Agencja nieruchomości.
Kinnisvaramaakler on spetsialist, kes abistab kliente kinnis...
komoda z szufladami
Komody z szufladami to nie tylko meble, ale również...
awaryjne otwieranie drzwi
Brak możliwości dostania się do własnego mieszkania...
Krzesła do Jadalni
Na pierwszy plan wysuwa się trend, który nie tyle robi wraże...
Kinkiety zewnętrzne
Oświetlenie to bardzo istotny element w architekturze i aran...