Menu

Aneta Kręglicka – kolekcja Minimal dla marki L’AF

Kalendarzowa wiosna trwa tylko kilka dni, ale na wybiegach ta piękna pora roku rozkwita już w pełni. Do grona projektantów dołączyła właśnie Aneta Kręglicka, która swoją kolekcją Minimal, stworzoną dla polskiej marki L’AF (L’ame de femme) na sezon wiosna/lato 2018, zadebiutowała na polskiej scenie modowej. Jej projekty, co nie zaskakuje, są uosobieniem ukochanego przez nią minimalizmu.

O swojej kolekcji autorka mówi następująco: Zawsze fascynowała mnie prostota. Mój styl i poczucie estetyki czerpią garściami z minimalizmu, poza tym są zaprzeczeniem ostentacji. Cenię niewymuszoną elegancję, klasykę, ponadczasowość, niebanalną prostotę, ale także powściągliwość i pewną dyskrecję. Na pierwszym miejscu stawiam jakość, wynikającą z doboru tkanin oraz dbałości o detal.

  
  

Dla jakich kobiet stworzona została kolekcja?

Kobieta Anety Kręglickiej lubi spokojne kolory, więc nawet wiosną stawia przede wszystkim na ponadczasową czerń i biel, podkręconą od czasu do czasu złotem lub dżinsowym granatem. Mimo ograniczonej palety barw, projektantce udało się wyczarować stylizacje na praktycznie każdą okazję. W kolekcji znajdziemy zarówno zestawy do pracy, na niezobowiązujące spotkanie czy spacer, jak i sukienki koktajlowe oraz zdobne suknie i kombinezony pasujące do bardziej formalnych wyjść.

Ponadczasowy styl i elegancja zaprezentowanych strojów idealnie współgrały z oszczędnym, ale szykownym designem Cisowianki Perlage, która wspierała Anetę Kręglicką w trakcie przygotowań do jej modowego debiutu, będąc jednym z partnerów wydarzenia.

Bogna Sworowska

_________________________
Fot. Jacek Kurnikowski/Baranowski/AKPA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023