Apartamenty

Apartamenty dla najbardziej zamożnych

Opublikowano: 8 września 2016

Chociaż ceny luksusowych apartamentów zdecydowanie przewyższają finansowe możliwości przeciętnych nabywców mieszkań, to kilka ostatnich lat przyniosło rozwój rynku nieruchomości z najwyższej półki. Jakie cechy powinny mieć luksusowe apartamenty oraz kto je kupuje?

Co wyróżnia luksusowe apartamenty?

Jedną z najbardziej istotnych cech decydujących o cenie nieruchomości jest z pewnością jej lokalizacja – im bardziej atrakcyjny adres i prestiżowe sąsiedztwo, tym więcej należy zapłacić za apartament. Dlatego też najbardziej zamożni Polacy decydują się na zamieszkanie w dzielnicach o dużej renomie albo w pobliżu centrum dużych miast, gdzie mają łatwy dostęp do oferty kulturalnej i innych rozrywek. Doskonałym przykładem takiej lokalizacji jest warszawski apartamentowiec Cosmopolitan, usytuowany ul. Twardej 4, tuż przy Placu Grzybowskim.

Oczywiście nie mniej ważna jest powierzchnia luksusowych apartamentów. Według ekspertów, są one większe o średnio 20-30% od standardowych mieszkań. Nierzadko nabywcy najdroższych lokali mogą dowolnie aranżować wnętrza, ale zdarza się, że niektóre z nich są w pełni wykończone i wyposażone w sprzęt RTV i AGD. Mieszkańcy mogą również liczyć na wiele udogodnień, takich jak usługi concierge, zdalnie sterowane oświetlenie i ogrzewanie czy strefy relaksu w budynku. Warto przy tym wspomnieć, że podczas budowy apartamentowców wykorzystywane są najnowsze technologie i materiały najwyższej jakości.

Kto jest nabywcą luksusowych apartamentów?

W ciągu ostatnich kilku lat można zauważyć wzrost liczby osób zamożnych, co w efekcie przekłada się na większe zainteresowanie dobrami luksusowymi, a w tym – nieruchomościami. Według raportu REAS, dotyczącego rynku luksusowych apartamentów w Polsce, największą grupę nabywców stanowiły osoby pomiędzy 40. a 50. rokiem życia, które nierzadko przeprowadzają się z jednorodzinnych domów o wysokim standardzie zlokalizowanych na obrzeżach miast. Eksperci REAS zwracają uwagę, że taki stan rzeczy może wynikać ze zmieniających się potrzeb rodziny. Kiedy dzieci dorastają i wyprowadzają się do własnych mieszkań, nabywcy w grupie wiekowej 40+ wolą zamieszkać bliżej centrum, aby korzystać z miejskiej infrastruktury. Wśród osób kupujących luksusowe apartamenty najczęściej można  spotkać wysokiej klasy profesjonalistów, właścicieli i członków zarządów dużych firm, kancelarii prawnych i spółek finansowych, a także artystów.

Korzystna inwestycja czy zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych?

Niewątpliwie wiele osób decydujących się na zakup luksusowego apartamentu dokonuje transakcji, aby zamieszkać w atrakcyjnej okolicy i mieć do dyspozycji wszelkie wygody. Zdarza się, że tego typu nieruchomość jest dla jej nabywcy alternatywą dla wynajmowania pokoju hotelowego w mieście, w którym często prowadzi interesy. Luksusowy apartament może być również korzystną inwestycją kapitału, która przyniesie większe zyski, niż takie instrumenty finansowe, jak np. tradycyjne lokaty w banku – dlatego też na zakup nieruchomości z segmentu premium nierzadko decydują się osoby planujące bezpiecznie ulokować kapitał.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
apartamenty w centrum Gdańska
Wiosna to doskonały moment na krótki wyjazd nad morze. Coraz...
apartamenty w Mielnie
Wczesna wiosna jest dobrą porą roku, aby pomyśleć o wakacjac...
Passo Tonale
Znajdujące się we Włoszech Passo Tonale to jeden z popularny...
Noclegi na Mazurach
Nadmiar obowiązków, codzienne wyzwania nierzadko będące źród...
Home Invest
Grupa Kapitałowa Home Invest obchodzi w tym roku jub...