Apartamenty w Zakopanem

Apartamenty w Zakopanem – zaplanuj urlop na wrzesień

Opublikowano: 21 sierpnia 2017

Uwielbiasz chodzić po górach? Chcesz wypocząć w otoczeniu tatrzańskiej przyrody? Marzysz o samotnym przemierzaniu szlaków? Zaplanuj swój urlop tak, aby ominąć największe tłumy. Wybierz czas, kiedy pogoda w Tatrach jest optymalna na górskie wędrówki, a widoki najpiękniejsze. Zarezerwuj wcześniej noclegi tak, aby cieszyć się beztroskim wypoczynkiem.

Popularne Zakopane

Widoki, które możemy ujrzeć, wybierając się w polskie Tatry są przepiękne i trudno szukać podobnych w całej Polsce. Wiele osób rezygnuje z przyjazdu do Zakopanego ze względu na tłumy turystów, zatłoczone szlaki, a także kapryśną pogodę. Rzeczywiście miejsce to jest bardzo popularne zarówno w kraju, jak i za granicą. Powoduje to duże zainteresowanie zarówno zwiedzaniem samego miasta, jak i wędrówką górską. Okazuje się więc, że w szczycie sezonu wszystkie noclegi są już zajęte, kawiarnie i karczmy zatłoczone, do wyciągów rozciągają się długie kolejki, a najwytrwalsi piechurzy blokują wejścia na szczyty.

Tatry we wrześniu

Jeżeli chcesz w spokoju nacieszyć się urokiem polskich Tatr, wybierz się w te okolice we wrześniu. Oczywiście w sezonie jest dużo cieplej. Warto jednak wziąć pod uwagę, iż pomimo tego, że lipiec to najcieplejszy miesiąc w Tatrach, to jest to również miesiąc deszczowy, a co za tym idzie często szlaki są błotniste, a sama pogoda deszczowa nie sprzyja wędrówkom. Sierpień to miesiąc gorący, a co za tym idzie burzowy.

Wrzesień natomiast jest dużo chłodniejszy, czasem zdarza się, że w Tatrach o tej porze popada już śnieg, a na szlakach spotkamy przymrozki, jednakże ryzyko burz znacznie spada, a wędrówka po górach w chłodzie staje się dużo przyjemniejsza. Wrzesień to przede wszystkim wspaniałe kolory jesieni, które możemy obserwować zarówno w niższych, jak i wyższych partiach gór. To także puste szlaki.

We wrześniu rozpoczyna się już szkoła, unikniemy więc wszystkich wycieczek, kolonii, a także rodzin wędrujących z dziećmi. Zazwyczaj we wrześniu na szlakach pojawiają się doświadczeni i świadomi turyści, którzy wiedzą, w jaki sposób poruszać się w Tatrzańskim Parku Narodowym.

Ekskluzywne apartamenty w Zakopanem

We wrześniu zyskujesz również szansę na rezerwację najlepszych apartamentów w atrakcyjnej cenie. Warto z tego skorzystać i zapewnić sobie tym samym spokojny i komfortowy wypoczynek, a także cieszyć się urokiem Tatr i samego Zakopanego. Jedyne co warto wziąć pod uwagę, to odpowiednie przygotowanie kondycyjne i sprzętowe.

Tatry są górami wymagającymi. Trzeba zatem zadbać o formę. Koniecznie należy zaopatrzyć się w odpowiednie buty trekkingowe, ciepłą odzież funkcyjną (kurtka, windstopper, czapka, rękawiczki). Takie przygotowanie zapewni nam spokojne wędrówki, podczas których będziemy mogli się nacieszyć urokiem Tatr.

Sprawdź 10 atrakcji w Zakopanem

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Romantyczny weekend
Wyobraźcie sobie miejsce, gd...
Puszcza Białowieska
W cieniu najstarszego lasu Europy, na styku kultur,...
Brazylia to największy kraj Ameryki Południowej...
Wypożyczalnia samochodów w Krakowie
Przemieszczaj się po Krakowie w komfortowy sposób, k...
wesele w górach
Organizacja wesele to spore wyzwanie dla narzeczonych. Staje...