Microsoft 365

Aplikacje Microsoft 365 dla firm – czy warto?

Opublikowano: 8 czerwca 2020

Przedsiębiorstwa potrzebują nie tylko oprogramowania dostępnego na urządzeniach, które stale znajdują się w firmie, ale też rozwiązań, do których pracownik może mieć dostęp zawsze, niezależnie od tego, gdzie się znajduje. Szczególnie niezbędne jest to obecnie, kiedy w czasach pandemii zatrudnieni muszą wykonywać swoje obowiązki zdalnie. Pomóc w tym mogą aplikacje Microsoft 365 dla firm.

Pakiet od Microsoftu – co się do niego zalicza?

Zestaw aplikacji od najbardziej znanego na świecie producenta oprogramowania wcześniej nosił nazwę Microsoft Office 365, a od 21 kwietnia 2020 roku funkcjonuje jako Microsoft 365. Pojawienie się tej oferty w 2011 roku było odpowiedzią na Google Apps, czyli na propozycję właściciela najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki stron. Oprogramowanie jest dostępne w kilku pakietach – możesz dopasować je do swoich potrzeb. Wraz z nową nazwą pojawiły się też nowe aplikacje: Microsoft Teams i Microsoft Family Safety.

Zanim zdecydujesz się na dany pakiet oprogramowania Microsoftu, zapoznaj się z każdym z nich. W ramach oferty dla firm do wyboru masz:

W ostatnim z wymienionych do twojej dyspozycji są wszystkie możliwe rozwiązania z oferty, natomiast w pozostałych pewne możliwości nie są dostępne. Zobacz, z czego możesz korzystać, mając najwyższy pakiet od Microsoftu:

  • Aplikacje Word, Excel i Power Point w wersji online – trudno znaleźć użytkownika komputerów, który nigdy nie miał do czynienia z oprogramowaniem biurowym Microsoftu. W wersji online rozwiązania te dają jeszcze większe możliwości do współpracy. Jeden dokument może edytować wielu użytkowników jednocześnie, nawet jeśli znajdują się oni w różnych częściach świata – wystarczy dostęp do internetu.
  • Aplikacje w wersji instalacyjnej na systemy Windows i MacOS – programy te dostępne również w wersji, którą możesz zainstalować na dysku swojego urządzenia. Opcja ta nie jest dostępna w pakiecie Microsoft Business Basic. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pracownicy korzystali z aplikacji w wersji online nawet stacjonarnie.
  • Dysk OneDrive – czyli powierzchnia w chmurze. W sumie do wykorzystania każdy użytkownik ma 1 TB danych. Tyle miejsca możesz zająć bez względu na wybrany pakiet oprogramowania. Sam ustalasz uprawnienia – dostęp do plików mogą mieć osoby z zewnątrz, np. na podstawie unikatowego linka.
  • Poczta Exchange – to firmowa, funkcjonalna poczta e-mail, na którą możesz wykorzystać 50 GB w ramach wykupionej usługi. Możesz również korzystać z własnej domeny. Poczta Exchange jest niedostępna w pakiecie Aplikacje Microsoft 365 dla firm.
  • Microsoft Teams – aplikacja umożliwia organizowanie czatu lub konferencji. W jednym miejscu mogą spotkać się zespoły, które składają się nawet z tysięcy osób – w wersji podstawowej na wideokonferencji na raz może pojawić się 250 osób. Możesz współpracować ze swoimi partnerami czy pracownikami bez względu na to, gdzie się znajdują. Możecie wspólnie edytować np. pliki edytora tekstowego, konsultować się w celu uzyskania optymalnego rozwiązania. Opcja ta nie jest dostępna w pakiecie Aplikacje Microsoft 365 dla firm.
  • Publisher – to program, który umożliwi ci proste przygotowanie kart okolicznościowych, jak i profesjonalnych materiałów marketingowych czy biuletynów.

Z rozwiązań od firmy Microsoft możesz korzystać na zasadzie abonamentu miesięcznego lub jednej płatności rocznej. Zastanawiasz się, czy ta oferta jest lepsza od oprogramowania firmy Google? Opinie na ten temat są podzielone, a w dużej mierze o wyborze zadecydują twoje przyzwyczajenia. Jeśli przez lata korzystałeś z oprogramowania biurowego Microsoftu, to prawdopodobnie przekona cię oferta tej właśnie firmy. Jeśli jednak od dawna używasz Gmaila, czyli poczty Google, to być może zdecydujesz się właśnie na ten zestaw. Zanim podejmiesz decyzję, poświęcać czas na przetestowanie tych usług i wybierz pakiet optymalny dla swojego biznesu.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
systemem ERP
Wśród rozwiązań informatycznych, jakie wdraża duża g...
Graj z Sercem
...
wizytówka Google
Z roku na rok coraz więcej konsumentów kupuje w siec...
Obróbka danych
Obróbka danych jest procesem, który z każdej perspektywy moż...
testowanie oprogramowania QA
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad karierą w testowan...