podłogi teatralne

Aranżacja sceny pod występy taneczne

Opublikowano: 19 października 2019

Występy taneczne to widowisko, które przyciąga wielu widzów. Takie pokazy często organizowane są w różnych miastach, co wymaga od organizatorów znalezienia odpowiedniego miejsca do przygotowania występu. Może on odbywać się na scenach plenerowych, w teatrach i halach widowiskowych, które zostaną dobrze przygotowane. Należy pamiętać, że taniec jest dynamiczną formą artystyczną, która wymaga odpowiedniej powierzchni. Chodzi tu nie tylko o jej przestrzeń, ale także specjalną nawierzchnię.

Przygotowanie techniczne sceny

Podczas organizacji występów tanecznych trzeba zadbać o odpowiednie zaplecze techniczne. Przede wszystkim ważne jest dobre nagłośnienie oraz oświetlenie, dzięki któremu występy będą efektownie się prezentowały. To nie wszystko, gdyż nie można zapominać o nawierzchni. Tancerze muszą mieć do dyspozycji dużą przestrzeń i stabilne podłoże, które umożliwi wykonywanie skomplikowanych figur i akrobacji. Z tego względu podłoga musi być jednocześnie śliska, ale także zapewniająca dobrą przyczepność, co ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa artystów. Twarde obcasy mogą uszkodzić tradycyjny parkiet, dlatego warto wyposażyć scenę w specjalne podłogi teatralne, które wyróżniają się wyjątkową trwałością i odpornością na uszkodzenia.

Podłogi teatralne nie tylko do tańca

Scena teatralna może być wykorzystywana podczas wielu występów, nie tylko tanecznych. Z tego względu trzeba zadbać o dodatkowe zabezpieczenie nawierzchni, na czas szczególnie intensywnych występów. W tym celu sprawdzi się składana podłoga teatralna BSC System. Parkiet składa się z kilku modułów, które można ze sobą łączyć, tworząc profesjonalne miejsce na występy artystów. Jest to uniwersalne rozwiązanie, gdyż taką podłogę można wykorzystać na różne sposoby:

  • podczas występów plenerowych, gdzie nie ma możliwości zamontowania specjalnej sceny,
  • jako nawierzchnię zamontowaną na widowni, gdzie wymagana jest prosta i jednolita powierzchnia,
  • w trakcie wystaw artystycznych,
  • jako element sceny na czas widowisk, które potrzebują specjalnie przygotowanego podłoża,
  • podczas pokazów mody, tańca i innych form artystycznych.

Podłogi teatralne dostępne są w wielu wzorach, kolorach i efektach wykończenia. Można je wykorzystać podczas wielu przedsięwzięć, nie narażając powierzchni sceny na uszkodzenia.

Wielofunkcyjne podłogi teatralne

W teatrze muszą panować odpowiednie warunki, które zapewnią dobry odbiór wydarzenia przez widownię. Elementy sceny, takie jak kurtyny czy system modułowych podłóg wpływają korzystnie na akustykę pomieszczenia. Wyciszają je i zapewniają odpowiednie warunki akustyczne. Z tego powodu parkiety teatralne mogą pomóc w zorganizowaniu koncertów instrumentalnych i wokalnych. Podłoga jest łatwa w montażu i demontażu, a ponadto nie wymaga skomplikowanej konserwacji, gdyż jest wykonana ze specjalnie zaprojektowanych materiałów. Aranżując scenę na występy artystyczne, należy zadbać o każdy jej element, aby widowisko było atrakcyjne dla odbiorców oraz stwarzało odpowiednie warunki dla występujących artystów.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
profile stalowe
Ocynkowane profile stalowe otwarte to materiał, który zyskuj...
wykładzina PCV
Wybór odpowiedniej podłogi do danego pomieszczenia może być...
Scena Relax
Najnowsze premierowe przedstawienie, "Kolejny wieczó...
Szalone Nożyczki
Na deskach  Sceny Relax , zagościła kultowa komedia kryminal...
Grzegorz Głasek
Odpowiedzialność, zarówno biznesowa, społeczna, jak...