Menu
Armenia

Armenia – jedno z najstarszych państw chrześcijańskich

Armenia to bez wątpienia miejsce godne zwiedzenia. Jest najstarszym chrześcijańskim państwem na świecie. Położona jest w na pograniczu Azji i Europy. Jej obszar pokryty jest górami Kaukaz, 90% terenu państwa leży na wysokości ponad 1 000 metrów nad poziomem morza. Armenia jest państwem śródlądowym, nieposiadającym dostępu do morza, pomimo tego kraj ten zachwyca swoim naturalnym pięknem, bogatą kulturą oraz historią.

W Armenii dominuje klimat podzwrotnikowy suchy o cechach kontynentalnych, co powoduje, iż zimy są krótkie i mroźne, natomiast lato gorące i długie. Wysoka temperatura utrzymująca się przez większą część roku zachęca nas do odwiedzenia Armenii oraz zobaczenia atrakcji, jakie oferuje swoim turystom. Podczas planowania wypoczynku zaleca się skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy pomogą nam zorganizować wspaniały wypoczynek, czyniąc czas spędzony na wyjeździe czasem niezwykłym i beztroskim. Wycieczki organizowane przez biuro gwarantują dołożenie wszelakiej staranności, aby czas spędzony w danym miejscu był czasem wspaniałym oraz efektywnie wykorzystanym. Biuro dużą wagę przykłada do bezpieczeństwa, co powoduje, iż oferta jest atrakcyjna oraz bezkonkurencyjna.

Armenia zwiedzanie najlepszych miejsc zagwarantuje wycieczka z biurem podróży Logos Tour.

Gruzja – Azerbejdżan – Armenia

W ramach wycieczki można zwiedzić strategiczne punkty Armenii oraz sąsiadujących z nią Gruzji, oraz Azerbejdżanu. Wycieczka rozpoczyna się od zwiedzania stolicy Gruzji gdzie jest możliwość zobaczenia świątyni Metechi, gruzińsko-prawosławnej katedry Sioni, katedry św. Trójcy oraz bazyliki Anchiskhati. Plan wycieczki obejmuje również zwiedzenie tradycyjnych siarkowych łaźni. W kolejnych dniach zobaczyć można najstarsze gruzińskie miasto Mcchety – główny ośrodek religijny kraju.

Kolejne dni upłyną na zwiedzaniu Azerbejdżanu – tutaj w planach stolica kraju, gdzie znajduje się słynny meczet Emircan, przepiękne stare miasto słynące z zabytkowych murów, basztów, malowniczych kamieniczek oraz licznych meczetów. W planie wycieczki przejazd wzdłuż pól naftowych oraz odwiedzenie miejsca, gdzie występują naturalne, płonące ognie. Oprócz wspomnianych atrakcji uczestnicy wyprawy przejadą słynną gruzińską drogą wojenna, zwiedzą twierdzę Ananuri oraz wjadą samochodami terenowymi na szczyt góry, gdzie znajduje się słynny, zabytkowy kościół Gergeti.

W kolejnym dniu planowane jest zwiedzanie miasta skalnego z VII wieku przed naszą erą, parku zdrojowego oraz miasta Vardzji (miasto wykute w skale, gdzie można zobaczyć ok. 3000 komnat, kościół oraz liczne niewielkie kaplice). Następnie przyjazd do Armenii i zwiedzanie Erywania (tutaj zobaczą Państwo centrum sportowe i koncertowe, pałac prezydenta, gmach parlamentu, operę, katedrę ormiańską, bazar Gum, twierdzę Erebuni). Plan wycieczki obejmuje również wizytę w fabryce brandy, która połączona jest z degustacją. W kolejnych dniach możliwość zobaczenia średniowiecznego monastyru Hachpat, jeziora Sewan oraz kompleksu klasztornego Sewan. Wycieczka obfituje w liczne malownicze krajobrazy, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci.

GruzjaArmenia

Oprócz opisanych powyżej punktów strategicznych takich jak: Tbilisi, Mcchety, uczestnicy będą mieć możliwość zwiedzenia miejscowości Gori – miejsce gdzie urodził się Stalin, następnie zobaczą Państwo pozostałości po starożytnym mieście skalnym – Uplistsikhe. Następnie zwiedzanie miasta Kutaisi słynącego z przepięknej katedry pochodzącej z XI wielu. Plan podróży przewiduje również podziwianie unikatowych fresków przedstawiających gruzińskich władców oraz święte postacie, a także wejście do groty Prometeusza.

Kolejno w planach: Borjomi (miasto słynące z mineralnych źródeł), zamek Rabati (budowla reprezentująca różne style architektoniczne, niezwykle imponująca), Vardzii (miasto wykute w skale). Po przyjeździe do Armenii uczestnicy wyprawy będą mieć możliwość zobaczenia bazaru Gum, twierdzy Erebuni, wsi Garni gdzie znajduje się jedyna pogańska świątynia w Armenii, tam odbędzie się koncert na instrumencie duduk. Następnie w planach zwiedzanie monastyru Geghard, miasta Erywań, Wagharszapatu, wejście na wzgórze klasztoru Sewan, zobaczenie monastyru Hagchpat (przykład architektury ormiańskiej). Wycieczka obejmuje również odwiedziny w fabryce brandy połączone z degustacją. Na zakończenie wycieczka do regionu Kachetia słynącego z produkcji wina, następnie zwiedzanie królewskiego miasta Sighnaghi i klasztoru Bodbe.

Opisane powyżej wycieczki to nie jedyne atrakcje, jakie oferuje nam Armenia oraz sąsiadujące z nią państwa. Liczę, że to krótkie streszczenie choć trochę przybliży Armenię i zachęci do odbycia podróży celem poznania jej uroku i niezwykłości..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022