Aukcje poleasignowe

Czy warto szukać wymarzonego auta na aukcjach poleasingowych

Opublikowano: 25 stycznia 2017

Zakup nowego samochodu prosto z salonu jest często poza zasięgiem finansowym młodych kierowców. W efekcie decydują się oni na kupno kilkunastoletniego auta używanego. Alternatywą dla zakupu auta w komisie lub od osoby prywatnej są aukcje poleasingowe. Dzięki nim świeżo upieczony kierowca może kupić nawet 3-4 letni samochód w bardzo atrakcyjnej cenie. Sprawdź aukcje poleasignowe.

Aukcje poleasignowe  to rozwiązanie pozwalające stać się właścicielem auta używanego w przystępnej cenie. Organizują je firmy leasingowe, do których wracają samochody po zakończonej umowie leasingowej.

Rodzaje aut poleasingowych

Na aukcje poleasingowe najczęściej trafiają samochody:

  • Pokontraktowe – które były udostępniane na zasadzie tzw. leasingu pełnego (wraz z opcją serwisowania pojazdu)
  • Powindykacyjne – które zostały odebrane leasingobiorcom nieopłacającym rat leasingowych
  • Po leasingu operacyjnym – których użytkownicy nie zdecydowali się na wykupienie po zakończeniu trwania umowy leasingowej

Powody, dla których warto kupić samochody poleasingowe

Wiele osób jest zdania, iż zakup samochodu poleasingowego jest ryzykownym posunięciem. Zdarza się, że samochody będące własnością firmy leasingowej są intensywnie eksploatowane, co może oznaczać zakup auta z usterkami.

Warto jednak mieć świadomość, że aukcje poleasingowe dają dostęp do kilkuletnich pojazdów w korzystnych cenach – niejednokrotnie dużo niższych niż ceny aut używanych. Niższe koszty to jednak nie jedyny powód, dla którego warto rozważyć udział w aukcjach poleasingowych.

  • Możliwość zakupu samochodu w dobrym stanie technicznym

Większość firm leasingowych kontroluje stan samochodów i serwisuje je w autoryzowanych serwisach.

Co więcej, po zakończeniu umowy leasingowej zwrot samochodu jest możliwy tylko wtedy, gdy auto spełnia określone kryteria. Dzięki temu na aukcjach poleasingowych najczęściej oferowane są zadbane i w pełni sprawne pojazdy bez ukrytych usterek. W przypadku, kiedy stan samochodu nie jest idealny, zawsze zostaniemy o tym poinformowani w jego opisie.

  • Możliwość zakupu pojazdu z udokumentowaną historią

Decydując się na aukcje poleasingowe masz pewność zakupu pojazdu z udokumentowaną historią. Dostępne w ofercie samochody pochodzą z wiarygodnego i legalnego źródła. Dzięki serwisowaniu w autoryzowanych punktach, masz pewność, że wszystkie naprawy i zmiany w aucie były przeprowadzane przy użyciu oryginalnych części i w profesjonalny sposób.

  • Możliwość zakupu samochodu na fakturę VAT

To dobre rozwiązanie w przypadku osób poszukujących pojazdu na potrzeby jednoosobowej działalności gospodarczej lub małej i średniej wielkości firmy.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Piotra Laube
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Mercedes AMG GT 63 S E PERFORMANCE Coupé
Mercedes-Benz nie przestaje zadziwiać. Najnowsza perła w kor...
Nowy Nissan Juke
...
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...
powłoka ceramiczna
Wiele osób ceni sobie wizualny aspekt swojego samochodu. Lśn...