Izabela Jaruszewska

Auto na abonament – to się opłaca

Opublikowano: 2 lutego 2021

Roczny wynajem pozwala na elastyczne zarządzanie swoim budżetem i dostosowanie auta oraz związanych z nim kosztów do swojej aktualnej sytuacji finansowej. W chwili podpisywania umowy trudno jest bowiem przewidzieć, na ile będziemy mogli sobie pozwolić za dwa lata – mówi Izabela Jaruszewska, członek zarządu High Level Service Sp. z o.o., właścicielka marki HLS Cars.

Jakie były początki firmy i usługi wynajmu samochodów?

Izabela Jaruszewska – Firma High Level Service została założona w 2012 r. przez osoby od wielu lat związane z branżą usług typu concierge oraz motoryzacją. Przez lata byliśmy firmą kojarzoną z luksusowymi autami, takimi jak Ferrari czy Maserati, i obsługą klienta premium. Z czasem postanowiliśmy wprowadzić na rynek produkt, który pozwoliłby mniej zamożnym klientom cieszyć się co roku nowym samochodem. Wieloletnie doświadczenie w markach premium pozwoliło nam stworzyć usługę pod nazwą Auto na abonament, której ideą jest dostarczanie zawsze nowych samochodów w stałym abonamencie bez podejmowania przez klienta wieloletnich zobowiązań. Dziś produkt ten jest bardzo popularną usługą na rynku wynajmu aut oraz leasingu.

Jak Polacy zareagowali na nowy produkt?

Izabela Jaruszewska – Śledząc zagraniczne trendy, łatwo zaobserwować, że na świecie wynajem mieszkań i samochodów jest niezwykle popularny. Mentalność Polaków również bardzo szybko się zmienia. To, co jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się niewyobrażalne, dziś trafia na podatny grunt. Jesteśmy gotowi na zmiany, również w sferze wynajmu aut. Doskonale widać to w sposobie myślenia młodego pokolenia, które opowiada się za wolnością finansową i chce płacić wyłącznie za faktyczne użytkowanie samochodu, a nie za jego posiadanie. Dlatego nasza propozycja produktu Auto na abonament spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Proszę zauważyć, że dzisiaj twórcą produktu samochodowego jest firma finansująca, rola dealera  w zasadzie ogranicza się do wydania pojazdu. Klient otrzymuje do eksploatacji nowy samochód wraz z pakietem wybranych usług w korzystnej cenie. To proste i wygodne rozwiązanie.

Jakie są główne korzyści tej formy użytkowania auta?

Izabela Jaruszewska – Przede wszystkim możliwość posiadania wymarzonego auta bez podejmowania wieloletnich zobowiązań kredytowych. Obecny czas pandemii pokazał nam wszystkim, iż zakładanie trzyletniej spłaty zobowiązań jest bardzo ryzykowne. Przedsiębiorca czy osoba pracująca na etacie jest w stanie bezpiecznie zaplanować sobie rok. W 12-miesięcznym abonamencie klient HLS Cars otrzymuje fabrycznie nowy i optymalnie wyposażony samochód pochodzący z polskiego salonu i objęty gwarancją producenta przez cały okres najmu. Wysokość abonamentu jest niezmienna przez cały rok użytkowania pojazdu, więc zawsze wiadomo, ile należy w danym miesiącu zapłacić. Poza tym w zależności od sytuacji finansowej w domu lub w przedsiębiorstwie klient może wybrać na kolejny rok auto tańsze bądź droższe, ale zawsze pozostaje mobilny. Roczny wynajem pozwala na elastyczne zarządzanie swoim budżetem i dostosowanie auta oraz związanych z nim kosztów do swojej aktualnej sytuacji finansowej. W chwili podpisywania umowy trudno jest bowiem przewidzieć, na ile będziemy mogli sobie pozwolić za dwa lata. Oczywiście oprócz naszego flagowego produktu Auto na abonament proponujemy wynajem krótkoterminowy, zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Kolejnym istotnym elementem użytkowania fabrycznie nowego samochodu jest bezpieczeństwo. Gwarancja obejmuje cały okres trwania umowy, klient jest pierwszym użytkownikiem auta, ponieważ samochód jest prosto z salonu, posiada nowe opony oraz jest serwisowany jedynie w autoryzowanych stacjach obsługi pojazdów.

Chcemy, żeby nasi klienci mogli normalnie użytkować auta, nie drżąc o przebieg czy o zarysowanie, dlatego minimalny limit to 36 tys. rocznie bez dodatkowych opłat, a potencjalne uszkodzenia wynikające z normalnego użytkowania samochodu – w celu obiektywnej i uczciwej oceny wszelkich uszkodzeń – są rozliczane według zasad szczegółowo opisanych w „Przewodniku zwrotu pojazdów”, opracowanym przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Podsumowując, nasi klienci otrzymują kompleksową usługę – w stałej miesięcznej opłacie wliczone są wszystkie świadczenia zawarte w wybranym wariancie abonamentu. Gwarantujemy atrakcyjny czynsz najmu, którego wysokość jest niezmienna przez cały okres trwania umowy i co istotne, nie obciąża zdolności kredytowej klienta, a krótki okres umowy – 6 lub 12 miesięcy – daje pełen komfort podejmowania rozsądnych decyzji finansowych.

Co jest największym atutem firmy na tle podmiotów z podobną ofertą?

Izabela Jaruszewska – Samochód w abonamencie HLS Cars to znacznie więcej niż standardowy leasing czy wynajem długoterminowy. Współpracujemy z najlepszymi dealerami marek BMW, Audi, Mercedes, MINI, Mazda oraz Skoda. Dzięki temu klienci mają dostęp do najnowszych modeli wymienionych marek. Podczas gdy korzystający z tradycyjnego leasingu będzie jeździł tym samym samochodem nawet przez 3 lata, płacąc raty leasingowe w tej samej wysokości za coraz starszy samochód i ponosząc dodatkowo coraz wyższe koszty jego ubezpieczenia, serwisów, sezonowej wymiany opon itp., klient HLS Cars w tym samym czasie będzie jeździł co roku nowym samochodem. To niezwykle wygodne rozwiązanie, wpisujące się w oczekiwania tych, którzy cenią sobie swój czas, poczucie bezpieczeństwa i oczywiście pieniądze. Co ciekawe, naszymi pierwszymi klientami byli dyrektorzy finansowi, doradcy podatkowi, biura rachunkowe, biegli rewidenci, czyli ci, którzy dbają o swoje finanse i najlepiej wiedzą, co jest dla nich opłacalne. To oni zaczęli popularyzować wynajem jako korzystną formę użytkowania aut i rekomendować naszą firmę. Oprócz klienta flotowego mamy w ofercie sporo aut pozycjonowanych pod danego klienta indywidualnego, przy czym służymy radą, aby wyposażenie było optymalne, czyli funkcjonalne i atrakcyjne z rynkowego punktu widzenia.

Kto dziś najczęściej zdaje się na HLS?

Izabela Jaruszewska – W gronie naszych klientów są głównie mali i średni przedsiębiorcy zainteresowani flotą do 50 samochodów. Konkurencja jest duża, ale nie ścigamy się z największymi. W swoim segmencie wygrywamy ofertą i relacjami, jakie budujemy z klientami – niektórzy są z nami od początku istnienia firmy. Cieszymy się, ponieważ coraz więcej osób wykazuje zainteresowanie wymianą auta na nowy model co 6 bądź 12 miesięcy, klienci są otwarci na nowe doświadczenia i nie boją się eksperymentować z różnymi markami aut.

Elektryczne samochody to przyszłość?

Izabela Jaruszewska – Nie jest to tak oczywiste, jak może się wydawać. Pojazdy bezemisyjne rozwijają się obecnie w dwóch kierunkach – jako elektryczne zasilane bateriami oraz zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi. W przypadku tych pierwszych producenci wprowadzają na rynek nowe modele i klient jest gotowy na zmianę, ale infrastruktura nadal jest niewystarczająca i zasięgi są niewielkie. Kierunek motoryzacji wiązałabym raczej z samochodami na wodór, które na jednym tankowaniu mogą pokonać nawet kilkaset kilometrów. W takich krajach, jak Japonia czy Chiny, cieszą się one dużym zainteresowaniem i są uważane za przyszłość motoryzacji.

Jaki był mijający rok i jakie są plany HLS Cars na 2021 rok?

Izabela Jaruszewska – Bieżący rok okazał się dla HLS Cars ogromnym sukcesem. W trudnym czasie pandemii nie tylko podwoiliśmy nasze obroty, lecz także pozyskaliśmy znakomitego menedżera z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu i rozwijaniu firm z branży auto-moto, Michała Kierepkę, który dostrzegł w HLS Cars ogromny potencjał i perspektywy rozwoju naszego produktu, tj. wynajmu średnioterminowego. Jego obecność w zespole HLS Cars, wsparta bogatym doświadczeniem w zarządzaniu m.in. Grupą Krotoski-Cichy, zapewni HLS Cars silny i stabilny wzrost.

Rozmawiał Mariusz Gryżewski

Na zdjęciu: Izabela Jaruszewska, członek zarządu High Level Service Sp. z o.o., i Michał Kierepka, prezes zarządu firmy


7 najczęstszych objawów problemów z rozrządem i jak ich uniknąć

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Biuro serwisowane
Wiele firm nie korzysta z własnej przestrzeni biurowej, ale...
Auta poleasingowe
Każdy kierowca szukający now...
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Kia
Blog Kiawiarnia to miejsce, gdzie pasja do motoryzacji łączy...
Nowe artykuły
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie rutyna...
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...