Menu
AUTOBOX

Autobox – cywilno wojskowy mariaż

Autobox Innovations Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. formalnie istnieje od 15 lat, jednak stoi za nią kilkudziesięcioletnia tradycja w produkcji nadwozi pod szyldem Unistaru. To właśnie po zakończeniu przez niego działalności powstał działający do dziś podmiot, okrzyknięty Firmą VIP-a 2016

Początkowo podstawę działalności spółki Autobox stanowiła produkcja nadwozi do samochodów ciężarowych, takich jak kontenery, wywrotki, skrzynie ładunkowe oraz montaż żurawi hydraulicznych. Wraz z kryzysem ekonomicznym z 2008 r. jej zarząd podjął decyzję o rozszerzeniu oferty o usługi remontowo-produkcyjne samochodów wojskowych, co – jak pokaże historia – okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Udział w organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej przetargach zaowocował autorskim pomysłem starachowickiej spółki, czyli modernizacją Stara 266 – najliczniej używanego przez polską armię samochodu ciężarowego.

Jak mówi Krzysztof Siekański, wiceprezes zarządu firmy, przedstawiona koncepcja Stara 266M2, bo o nim mowa, spotkała się z dużym zainteresowaniem wojskowych, którzy dali zielone światło do jej realizacji.– Pojazd spełniał wszystkie wymagania techniczne i eksploatacyjne stawiane przez wojsko, a ponadto zgodnie z zaleceniami był zbudowany w oparciu o zespoły i podzespoły trzech głównych marek samochodów wykorzystywanych przez polską armię. Do zbudowania prototypu zatrudniliśmy doświadczonych specjalistów, którzy znali temat, więc na efekty nie trzeba było długo czekać.

Początkowo, w roku 2010 armia zamówiła 15 prototypowych sztuk Stara 266M2 – finalnie okazały się tak dobre, że w kolejnych latach produkcja stale wzrastała do poziomu 180 sztuk w roku 2016. Obecnie poza modernizacją podwozi samochodu Star 266 do wersji Star 266M2 Autobox Innovations modyfikuje na potrzeby wojska warsztaty techniczne, wyposażając je w najnowocześniejsze dostępne na rynku narzędzia i urządzenia.

Nie byłoby tych sukcesów, gdyby nie  koncepcja rozwoju firmy, opracowana przez jej zarząd oraz zespół pracowników – doświadczonych inżynierów i konstruktorów, którzy solidnie wykonują swoje obowiązki i nie boją się podejmować nowych wyzwań, poszerzających ofertę firmy. To dzięki nim poziom zamówień, jaki spółka ma do zrealizowania przez najbliższe lata, pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość i niejako wymusza dalszą rozbudowę infrastrukturalną starachowickiej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023