Awaryjne otwieranie auta

Awaryjne otwieranie auta. Co musisz wiedzieć.

Opublikowano: 26 sierpnia 2021

Czasem może spotkać nas pechowy dzień, w którym to po prostu nasz samochód zatrzaśnie się, a w jego stacyjce zostaną kluczyki. W takim momencie może pojawić się lekkie zaniepokojenie co w związku z tym trzeba zrobić. Na taki problem są dwa rozwiązania. Niestety kiedy nie posiadamy wiedzy na ten temat, rozwiązania te będą nas trochę kosztować.

Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi samochodu

Pierwszym rozwiązaniem, które w teorii jest najszybsze i najprostsze to rozbicie szyby w samochodzie. W taki sposób odzyskamy kluczyki lecz stracimy szybę. Drugim rozwiązaniem, które jest bardziej rekomendowane to zadzwonienie na pomoc drogową, która w kilkanaście minut sprawnie przeprowadzi awaryjne otwieranie samochodu. W takim przypadku przyjdzie nam poczekać nam nieco poczekać na przyjazd fachowca, jednak nasz samochód na tym nie ucierpi, a nam przyjdzie jedynie zapłacić kilkadziesiąt złotych za usługę.

Zamek zamkowi nierówny

W przypadku awaryjnego otwierania drzwi od samochodu sam proces jest nieskomplikowany jak w przypadku drzwi od domu. Jednak trzeba wiedzieć, że zamki w drzwiach innych marek różnią się od siebie. Niektóre samochody są wyposażone w proste zamki, a inne posiadają nieco trudniejszy do obejścia system zabezpieczeń. Jednak fachowcy z https://www.pogotowie-zamkowe-krakow-24h.pl/ , którzy przeprowadzają codziennie awaryjne otwieranie samochodu są na każdą z tych ewentualności przygotowani. Nie musimy niczym się martwić, wystarczy że będziemy czekać na moment w którym to specjalista otworzy drzwi naszego samochodu.

A więc jakie narzędzia są potrzebne do otworzenia drzwi w trybie awaryjnym? Jeżeli mamy do czynienia z najprostszym typem zamka, wystarczy jakiekolwiek narzędzie, którym będzie można odhaczyć zatrzask. Kiedy mamy do czynienia z nieco lepszym zamkiem będą nam potrzebne specjalne narzędzia ślusarskie. Co ciekawe, to właśnie ta metoda uchodzi za całkiem nie szkodliwą dla samochodów. Kolejną grupę stanowią samochody o najnowszych zamkach. W ich przypadku otwarcie nie będzie już tak proste. Trzeba będzie posłużyć się specjalną poduszką hydrauliczną z przyssawkami. Polega ona na tym, że przyssawki powodują lekkie uchylenie drzwi a poduszki, które zostają nadmuchiwane są w stanie rozluźnić zamek. Należy zauważyć, że w każdej z tych metod trzeba posiadać odpowiednią wiedzę. Jeżeli nie mamy wystarczającej wiedzy lepiej nie podejmować takich prób na własną rękę, ponieważ możemy narazić siebie na jeszcze większe koszt.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
bezpieczne niszczenie dokumentów
Przepisy w obszerny sposób regulują kwestię ochrony danych o...
Piotra Laube
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Osuszacza Powietrza
Utrzymanie komfortowego i zdrowego środowiska wewnątrz domu...
Mercedes AMG GT 63 S E PERFORMANCE Coupé
Mercedes-Benz nie przestaje zadziwiać. Najnowsza perła w kor...
Nowy Nissan Juke
...