bagażniki dachowe

Bagażniki bazowe – wykorzystaj dach pojazdu do przewozu bagażu

Opublikowano: 30 czerwca 2018

Wyjazd na wakacje kojarzysz przede wszystkim z morderczymi próbami upchnięcia walizek w każdy wolny zakamarek samochodu? A może marzysz o aktywnym urlopie, podczas którego będziesz uprawiać sporty wodne, zimowe lub przemierzysz wymagające rowerowe trasy? Wyposaż swoje auto w bagażnik bazowy, który pozwoli Ci umieścić na dachu osprzęt do przewozu najróżniejszych akcesoriów.

Osprzęt pod bagażniki dachowe – dlaczego warto?

Przestrzeń bagażowa pojazdu może okazać się zbyt mała na dwutygodniowy wakacyjny wyjazd całą rodziną. Natomiast umieszczanie bagażu w kokpicie nie tylko zabiera miejsce i ogranicza wygodę, ale również może stanowić spore niebezpieczeństwo dla pasażerów.

Bagażnik dachowy – popraw swoje bezpieczeństwo

Jeśli dojdzie do niespodziewanego zdarzenia, takiego jak kolizja czy wypadek, pamiętaj o tym, że wszystko, co przewozisz w samochodzie ma taką samą prędkość jak pojazd, w związku z czym w czasie uderzenia ciężar przedmiotów może być nawet kilkanaście razy większy. Skutki uderzenia pasażera takim przedmiotem mogą być bardzo poważne.

Przewoź nie tylko walizki z ubraniami

Bagażniki bazowe pozwalają na montaż nie tylko boxów dachowych, które są rozszerzeniem dla przestrzeni bagażowej. Na rynku dostępny jest niezwykle funkcjonalny osprzęt, który służy do przewozu sprzętu sportowego, takiego jak narty, deski snowboardowe, a nawet deski do surfingu czy nawet kajaki. Lubisz latem spędzać czas nad zbiornikami wodnymi, a zimą szusujesz po stokach? Pamiętaj, że samochód to najbardziej docelowy środek transportu. Bagażniki dachowe pozwolą Ci uniezależnić się od przesiadek z samolotu do autobusu oraz nie zawsze solidnych i bezpiecznych ładowni masowych środków transportu.

bagażniki dachowe

Jak wybrać bazowy bagażnik dachowy?

Na rynku znajdziesz niezwykle duży wybór bagażników bazowych. Jest to podyktowane faktem, że muszą być one dostosowane do wymiarów dachu oraz mocowań, jakie zostały zastosowane w pojeździe.

Bagażniki na reling

Jest to najwygodniejsza forma bazowych bagażników dachowych na reling. Relingi to podłużne belki montowane na brzegach dachu. Najatrakcyjniejsza strona tego rozwiązania to fakt, że bagażnik na relingi w większości przypadków będzie pasował na różne samochody, ponieważ relingi cechują się dużą uniwersalnością, a poprzeczne belki mocowane do nich nierzadko mają możliwość teleskopowej regulacji długości. Jeśli zatem Twój samochód jest zaopatrzony w relingi, wybór bagażnika dachowego masz w znacznym stopniu ułatwiony.

Co zrobić, gdy nie ma relingów?

Wówczas musisz dokładnie zapoznać się ze specyfiką swojego auta. Jeśli Twój pojazd posiada specjalne punkty do przymocowania uchwytów, możesz z szerokiej oferty bagażników wybrać ten , który jest dopasowany właśnie do modelu samochodu, jaki posiadasz. Jeszcze inny przypadek to dachy, które nie są wyposażone w fabryczne punkty montażu. Wówczas należy wybrać bagażniki ze stopą dopasowaną do modelu auta, w celu zamontowania jej do krawędzi dachu, pomiędzy nim a szybą. W tych wypadkach warto korzystać z autoryzowanych punktów obsługi, by mieć pewność bezpiecznego i solidnego montażu.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Auta poleasingowe
Każdy kierowca szukający now...
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Kia
Blog Kiawiarnia to miejsce, gdzie pasja do motoryzacji łączy...
Beijing 5
Inżynierowie i designerzy marki BAIC wiedzą jak to robić. To...
Nowe artykuły
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie rutyna...
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...