Bahrajn

Bahrajn, niewielkie królestwo nad Zatoką Perską

Opublikowano: 28 października 2019

Bahrajn, a dokładnie oficjalne Królestwo Bahrajnu, znajduje się w Zatoce Perskiej, na archipelagu wysp pomiędzy Arabią Saudyjską a Katarem. Jest to kraj nizinny, obfitujący w pustynie, znany ze złoży ropy naftowej. Mieszkańcy porozumiewają się ze sobą w języku arabskim, ale przy tej ogromnej liczbie turystów przez cały rok można bez problemu komunikować się w języku angielskim. Dominuje Islam. Kraj ten ma wiele do zaoferowania odwiedzającym go turystom, dlatego destynacja ta cieszy się sporą popularnością. Jest kilka kwestii, które trzeba mieć na uwadze, decydując się na pobyt w Bahrajnie.

O czym należy wiedzieć przed wyjazdem do Bahrajnu?

Wyjeżdżając do Bahrajnu, nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych szczepień, a posiadanie wizy pobytowej upoważnia turystę do korzystania z darmowej opieki medycznej w placówkach państwowych. Jeśli posiadamy wizę turystyczną, to możemy korzystać wyłącznie z usług prywatnych ośrodków zdrowia. Należy mieć na uwadze to, że w kraju tym nie są uznawane polskie polisy turystyczne.

Z kolei polskie prawo jazdy jest akceptowane przez pół roku od przybycia. Można podróżować po całym raju z wyjątkiem stres wojskowych. Bardzo popularne są wypożyczalnie samochodów ze względu na słabo rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej. Decydując się na przejazd taksówką, warto od razu ustalić opłatę. Jest to kraj stosunkowo bezpieczny.

Uważać należy jedynie na dzielnice zamieszkiwane przez osoby bez wykształcenia i na miejsca publiczne, gdzie sprzedawany jest alkohol. Bardzo ważną kwestią jest ubiór – kobiety powinny wystrzegać się głębokich dekoltów oraz ubrań odsłaniających ramiona i kolana. W czasie Ramadanu należy powstrzymywać się od spożywania posiłków, picia napojów i palenia tytoniu. Do meczetu i muzułmańskich domów modlitwy nie zaleca się wchodzić samemu bez przewodnika. Najlepiej jest podróżować w zorganizowanej grupie.

W przypadku Bahrajnu weekendem są piątek i sobota, czyli dni wolne od pracy. Jeśli chcemy skorzystać z usług bankowych czy wymienić walutę w kantorze, to mamy na to czas od niedzieli do czwartku (od 8.00 do 14.00). Centra handlowe otwarte są od 10.00 do 22.00, z wyjątkiem piątków (10:00 do 24:00).

Większość hoteli w Bahrajnie pobiera depozyt przy meldowaniu – oplata jest najczęściej pobierana z karty kredytowej. Bardzo ważne jest to, aby spożywać wodę mineralną ze względu na to, że woda z kranu jest odsalaną wodą morską.

Klimat w Bahrajnie

W Bahrajnie klimat jest tropikalny, pustynny. Lata są gorące i wilgotne – od 38°C do 49°C w dzień i do 24°C nocą. Wiosną i jesienią średnia temperatura wynosi w dzień 30°C i do 16°C w nocy. Zima przypada na okres od listopada do kwietnia – jest sucha, a temperatura dzienna to ok. 20°C, w nocy 10°C. Do dyspozycji jest mało plaż ze względu na osuszanie terenów morskich.

Najciekawsze miejsca do odwiedzenia:

  • Do najpopularniejszych atrakcji turystycznych zaliczają się:
  • Qal`at al-Bahrain
  • Grobla króla Fahda
  • Meczet Khamis
  • Drzewo Życia
  • Fortyfikacje w Bahrajnie
  • Bahrain International Circuit

Wiza Elektroniczna do Bahrajnu

Decydując się na podróż do Bahrajnu, trzeba zadać z wyprzedzeniem o wizę. Wniosek o e-wizę Turystyczną można złożyć w bardzo prosty sposób. Wystarczy wypełnić stosowny wniosek online, dokonać opłaty przez Internet za pomocą karty kredytowej/konta PayPal. Kolejnym etapem jest odbiór dokumentów za pośrednictwem wiadomości email.

Po potwierdzeniu płatności na podany e-mail wysyłana jest e-wiza. Jest to bardzo wygodny sposób, gdyż nie ma konieczności osobistego odwiedzania ambasady. Wystarczy mieć ważny paszport polski, aby móc ubiegać się o e-wizę do Bahrajnu. Wszystko można załatwić za pośrednictwem strony https://evisa.express/pl/bahrain. Do wyboru mamy wyjazd jednokrotny trwający 30 lub 90 dni. W razie pojawienia się jakichkolwiek pytań, problemów czy wątpliwości, można zadzwonić na infolinię.

Jakie dokumenty będą potrzebne do uzyskania e-wizy?

Do składanej online e-wizy konieczne jest dołączenie kopii paszportu (strona z danymi i zdjęciem), kopi biletu powrotnego, kopi rezerwacji miejsca noclegowego w Bahrajnie, kopia dokumentu potwierdzającego stały pobyt w Bahrajnie, kopia wyciągu bankowego z ostatnich trzech miesięcy potwierdzona pieczęcią (końcowy bilans nie może być mniejszy niż BD300).

Jaki typ e-wizy wybrać?

Do Bahrajnu można wyjechać zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych. W obu przypadkach do wyboru są trzy rodzaje e-wiz do Bahrajnu. Pierwszą opcją jest wiza jednokrotnego wjazdu wynoszącą 14 dni. Dalej są dwa typy wizy wielokrotnego wjazdu – na 30 dni lub na 90 dni.

Ważność e-wizy

Do wyboru są trzy warianty wizy w oparciu o ich ważność. W przypadku jednokrotnego wjazdu, czyli pobytu w Bahrajnie przez okres do 14 dni, wiza obowiązuje przez 30 dni od daty jej wydania. Z kolei wiza wielokrotnego wjazdu jest dla osób planujących przebywać w tym kraju do 30 dni. Jej ważność wynosi trzy miesiące. Jest jeszcze wiza wielokrotnego wjazdu z pobytem do 90 dni, ale jej ważność na każdą podróż wynosi do 90 dni. Po przyjeździe do Bahrajnu jest ważna przez rok. Należy pamiętać o tym, że ważność wizy na wjazd w każdym przypadku wynosi miesiąc.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
targowani
Jeśli uwielbiasz odpoczynek po sezonie i nie lubisz tłumów n...
Hotel Amber Park
Bałtyk jest piękny o każdej porze roku. Szerokie plaże i nad...
Piotr Henicz
Ubezpieczenie od deszczu podczas wyjazdu, videocasty...
Magdalena Fuk
Ze względu na intensywne użytkowanie rekreacyjne zbi...
Jak spakować się w długą podróż
Pakowanie się należy zwykle do tych mniej przyjemnych elemen...
Nowe artykuły
Punktem wyjścia do zrozumienia sztuki aborygeńskiej, jest zd...
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...