Baleriny pośród nas

Opublikowano: 6 kwietnia 2016

254W  środę 30 marca odbył się wernisaż inaugurujący otwarcie wystawy  „Baleriny pośród nas”, autorstwa  Agaty Mikulskiej Sienkiewicz, warszawskiej artystki – malarki. Organizatorem wystawy jest galeria BE – ART, która wspiera i promuje polską sztukę.

Wystawa, którą obecnie można oglądać prezentuje część obszernego cyklu zatytułowanego „Balet – Minimalistycznie”. Minimalizm przypisany jest głównie do wąskiej gamy kolorystycznej, którą artystka wykorzystuje w swoich obrazach. Przeważają tu różne odcienie szarości rozświetlone różami, także w wielu odcieniach.

Kompozycja pracy również należy do minimalistycznych – samotna postać ludzka na tle szerokiej, pustej przestrzeni. Widoczny jest tu wymiar symboliczny, nieważne ilu ludzi nas otacza, bo wewnątrz zawsze pozostajemy sami i wszystko zależy tylko od nas samych. Artystka prezentuje tancerki w różnych sytuacjach, zarówno w chwilach triumfów, jak i w momentach zmęczenia, a także w prozaicznych sytuacjach.

 „Mimo iż balet uwielbiam od lat, tancerki zaczęłam malować dwa lata temu. Początkowo wydawało się to przypadkowym wyborem, ale szybko przerodziło się w głęboką fascynację. To, co naprawdę mnie w nich urzekło to ich siła, wytrwałość, poświęcenie i miłość do tego, co robią. Dążenie do doskonałości, do ideału, jakie charakteryzuje każdą wielką tancerkę. Niewyobrażalnie ciężka praca, która się za tym kryje i ostateczny efekt, to nie tylko części składowe sztuki baletu, ale każdej sztuki, a w szerszej perspektywie całego naszego życia.” – wyznaje Agata Mikulska Sienkiewicz.

Wernisaż cieszył się ogromnym zainteresowaniem, licznie przybyli artyści reprezentujący różne dziedziny sztuki, sympatycy malarstwa, przedstawiciele mediów oraz przyjaciele artystki. Wystawę można podziwiać do 30 kwietnia bieżącego roku przy ulicy Trębackiej 4 w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej. Wydarzenie odbywa się w ramach Akademii Kultury i Sztuki Klubu Integracji Europejskiej.

Fakty Magazyn Gospodarczy” oraz ,,Magazyn VIP” sprawują patronat medialny nad trwającą wystawą.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Od 16 do 23 listopada br. w Warszawie będzie odbywać się...
VIP Cross - off-road gwiazd Mateusz Banasiuk
W sobotę 16 czerwca znane po...
Międzynarodowy Dzień Jogi 2018 - Edyta Herbuś
Tegoroczne, czwarte już, obc...
Międzynarodowy Dzień Jogi
21 czerwca obchodzony jest n...
„Skin Doctor. Biblia...