Menu
Barwy Polski

Barwy Polski – Zenona Żyburtowicza

Niedawno trafił do księgarń okazały album „Barwy Polski” z pięknymi fotografiami Zenona Żyburtowicza. Przedstawia on panoramiczne spojrzenie na historię i współczesność naszego kraju, fotografie zamków, pałaców, miast i świątyń, wiele z nich wykonanych z lotu ptaka.

Znajdziemy tu wiele ciekawostek z zakresu historii, sztuki, architektury i obyczajów. Krótkie opisy i wspaniałe ilustracje oddają klimat i zróżnicowanie poszczególnych regionów Polski oraz inspirują do wyboru miejsc, które warto odwiedzić – dolnośląska dolina pałaców, tajemniczy zamek Krąg na Pomorzu, ogród japoński w Sudetach, skansen w Sierpcu w wiosennej odsłonie czy Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, mało znany region etnograficzny Biskupizna w Wielkopolsce, opactwa cystersów w Lubiążu, Pelplinie i Wąchocku, a także wydarzeń, uczestnictwo w których będzie nie lada przygodą, np. misterium w Kalwarii Pacławskiej czy kaszubska procesja na łodziach przez Zatokę Pucką.

Zobaczymy zażartą bitwę Słowian z Wikingami na Wolinie, szarżę husarii, prawosławną pielgrzymkę na świętą górę Grabarkę, wspaniałe konie arabskie ze stadniny w Janowie Podlaskim czy bitwę na torty podczas biesiady humoru w Lubomierzu. Odwiedzimy też stolicę flisaków w Ulanowie, bocianią wieś Żywkowo, tatarską jurtę w Kruszynianach. Zajrzymy do Muzeum Powstania Warszawskiego oraz uznanego za najciekawsze w 2016 r. w Europie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Przeglądanie tego albumu to pouczająca wędrówka przez Polskę, jej barwną historię i teraźniejszość.

zobacz kilka wybranych zdjęć Zenona Żyburtowicza

Jedna odpowiedź do “Barwy Polski – Zenona Żyburtowicza”

  1. Wlkp. pisze:

    Tak się zastanawiam – czemu, jeśli chodzi o Biskupiznę to ten pan zabrał na sesję przebierańców a nie prawdziwych Biskupian? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021