BELMA wprowadza minowe innowacje

Opublikowano: 19 kwietnia 2016

Tegoroczna edycja Air Fair jest dla nas okazją do promowania naszego najnowszego produktu – Nadzorowanego Systemu Ochrony Obszaru CIS – mówi Artur Łysakowski, prezes zarządu Bydgoskich Zakładów Elektromechanicznych BELMA SA

BZE BELMA SA od lat 50. ubiegłego wieku posiadają w swojej ofercie produkcji specjalnej głównie środki minersko-zaporowe. Jest to niejako predefiniowane przez sąsiedztwo „NITRO-CHEMU”, który dostarcza do nich odpowiednie materiały wybuchowe. Ostatnie lata były dla naszej firmy pomyślne pod względem zamówień z MON.

W 2015 r. zakończyliśmy z sukcesem trzyletni kontrakt na dostawę sprzętu wojskowego dla Sił Zbrojnych na kwotę przekraczającą 120 mln zł brutto. Przez ten czas nie szczędziliśmy sił i środków, aby przygotować spółkę na spodziewaną lukę produkcyjną, wynikającą z opóźnień w realizacji prac badawczo-rozwojowych, dotyczących modernizacji części dotychczas produkowanych wyrobów.

Przeprowadziliśmy kompleksową modernizację zakładu, aby sprostać nowym wyzwaniom, zwłaszcza pod kątem wprowadzenia innowacyjnych produktów w wymiarze krajowym i światowym. Efektem naszych starań, prowadzonych wspólnie z firmą MindMade, jest Nadzorowany System Ochrony Obszaru CIS (Counter Intruder System). Jest to obok amerykańskiego XM1100 Scorpion Intelligent Munitions System (IMS) najbardziej zaawansowany system minowania, będący alternatywą dla klasycznych pól minowych, których stosowanie i możliwości zostały znacznie ograniczone przez Konwencję Ottawską.

System NSOO CIS z nawiązką wypełnia tę lukę, oferując niedostępne dotychczas dla żołnierzy funkcjonalności. Tegoroczna edycja Air Fair jest dla nas okazją do zaprezentowania i promowania naszego najnowszego produktu, który z definicji służy dozorowi i ochronie rozległych obszarów oraz infrastruktury krytycznej, np. lotnisk i baz wojskowych, składnic. Elastyczność i wysoka mobilność systemu pozwala na zastosowanie go w różnych sytuacjach zagrożeń militarnych, a także dla ochrony obiektów cywilnych.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Pol-Mare
General Dynamics – Ordnance and Tactical Systems (GD-OTS) og...
Po pierwszym półroczu uzyskujemy rekordowe przychody...
Nitro-Chem
Bydgoskie Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” SA są obecnie n...
BELMA
Jak co roku Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne BEL...
Zakłady Chemiczne „NITRO-CHEM” SA prą do przodu, pos...