Gospodarstwo Rybackie Bełżec

Bełżec hodowlą ryb słynie

Opublikowano: 19 lipca 2019

Gospodarstwo Rybackie Bełżec, należące do rodziny Kuśmierczaków, istnieje od prawie 50 lat i zajmuje powierzchnię ponad 100 ha. Zajmuje się hodowlą ryb: karpia, szczupaka, suma, sandacza i pstrąga

Stawy położone są na najczystszych terenach objętych programem Natura 2000. Prowadzenie gospodarstwa na poziomie wysokiej kultury stawowej i dokarmianie ryb zbożem owocuje ich wybornym smakiem. Poza produktami tradycyjnymi, takimi jak ryba żywa, patroszona, filetowana, wędzona czy w słoikach, gospodarstwo proponuje również łowisko specjalne Zatyle o powierzchni 12 ha z imponującymi okazami ryb, w którym można znaleźć karpie o wadze 20 kg i sumy o wadze ponad 30 kg.

Nieodłączny element gospodarstwa stanowi karczma rybacka „Karpiówka”, położona w Bełżcu, przy stawach. Serwowane w niej ryby z własnej hodowli są odławiane nawet kilka razy dziennie, dzięki czemu zachowują świeżość i najwyższą jakość. Widok na stawy i skaczące ryby, jaki można podziwiać z okien karczmy lub z letniego ogródka, na długo pozostaje w pamięci gości. Wyjątkowy klimat tworzy przepływająca przez środek lokalu rzeka, w której doskonale widać duże ryby. Na piętrze znajduje się sala, zachęcająca do organizacji przyjęć okolicznościowych.

Państwo Kuśmierczakowie po odebraniu nagrody w konkursie AgroLiga od prezydenta RP Andrzeja Dudy

Państwo Kuśmierczakowie po odebraniu nagrody w konkursie AgroLiga od prezydenta RP Andrzeja Dudy

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
warzywnik na balkonie
Uprawa warzyw na balkonie to wspaniała opcja dla tych, którz...
systemy hydroponiczne
Automatyzacja w rolnictwie t...
opony rolnicze
Opony rolnicze są niezastąpionym elementem...
wał przekaźnika mocy
...
Zagroda na pograniczu
Współczesna wysoko przetworzona żywość nie zapewnia...