import auta z USA

Bezpieczny import auta z USA – jak to dobrze zrobić?

Opublikowano: 17 maja 2022

Import samochodów ze Stanów Zjednoczonych tylko na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prostym zadaniem. Na nieostrożnych kierowców czyha wiele pułapek na które należy uważać. Niniejszy artykuł to dobry wybór właśnie dla tych osób, które chcą szybko, bezpiecznie i tanio sprowadzić wymarzone auto z USA. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom zaoszczędzą Państwo mnóstwo cennego czasu, pieniędzy i sporych nerwów.

Sprowadzanie aut z USA – o czym należy pamiętać?

Aby sprowadzić samochód z USA w pierwszej kolejności warto dokładnie zaznajomić się z amerykańskim rynkiem motoryzacyjnym. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że samochody z USA są tańsze od europejskich, a co najważniejsze są znacznie lepiej wyposażone. Najwięcej zaoszczędzić można oczywiście na drogich i luksusowych autach, które na europejskim rynku są trudno dostępne.

Pomoc sprawdzonych serwisów aukcyjnych

Aby znaleźć wymarzone auto w USA warto skorzystać z pomocy specjalnych portali i serwisów aukcyjnych. Godne polecenia są między innymi takie serwisy jak np.: copart.com, manheim.com, iaai.com. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z bazy danych CARFAX, dzięki której będzie można sprawdzić historię samochodów, których zakupem jesteśmy zainteresowani. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu będzie można ograniczyć ryzyko nieudanej inwestycji. Zakup samochodów na aukcji odbywa się na zasadzie licytacji, dlatego też po wybraniu auta należy określić swoją maksymalna cenę, którą jesteśmy w stanie zapłacić. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm, które specjalizują się w imporcie aut. W tym konkretnym przypadku należy wpłacić stosowną kaucję w wysokości 10% licytowanej kwoty. Jeżeli nie wygramy danej aukcji to kaucję można przeznaczyć na licytację kolejnego auta.

Jak wygląda sprowadzanie samochodów z USA?

Jeżeli wygramy aukcję i dokonamy płatności za samochód to pozostaje wówczas kwestia sprowadzenia auta z USA. W pierwszej kolejności należy oczywiście przetransportować auto do portu w Stanach Zjednoczonych. Aby ograniczyć koszty transportu najlepiej wybrać port, który znajduje się najbliżej. Warto wybrać przewoźnika, który zajmuje się nie tylko transportem lądowym, ale również przewozem morskim. Przetransportowanie auta z USA do Europy wiąże się oczywiście z koniecznością dokonania niezbędnych opłat portowych. Zapłacić należy również za akcyzę i opłaty celne. Ostatnim krokiem jest przetransportowanie auta z portu we wskazane miejsce docelowe.

Rejestracja auta z USA w Polsce

Ostatnim krokiem jak łatwo się domyślić jest zarejestrowanie auta w Polsce. W wielu sytuacjach niezbędne jest także przystosowanie amerykańskiego samochodu do polskich przepisów. Aby uniknąć problemów jak wspomniano powyżej warto skorzystać z pomocy specjalistycznych firm, które załatwią za nas wszystkie formalności. W ten sposób sprowadzanie aut z USA będzie czystą przyjemnością.

Źródło: https://autazusa.pl/porada/sprowadzanie-aut-z-usa-krok-po-kroku/

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Piotr Krasnodębski
Wiem, że argumenty podawane w teorii wzbudzają wątpl...
Wynajem średnioterminowy
Posiadanie własnej firmy ma wiele zalet, jednak aby osiągnąć...
Mercedes-AMG GT
Mercedes-AMG GT 63 S E Performance 4-door Coupe to najmocnie...
transport intermodalny
Przewóz znacznych ilości towarów na dalekich trasach to powa...
rynek dóbr luksusowych
Po raz kolejny powiększyło się grono polskich konsum...