Biała Kamienica

Biała Kamienica – mieszkania marzeń w samym sercu Łodzi

Opublikowano: 3 grudnia 2021

Nowa inwestycja firmy Yuniversal Development powstaje tuż za rogiem tętniącej życiem ulicy Piotrkowskiej, u zbiegu ulic Więckowskiego i Zachodniej. Jej architektonicznych wzorców należy doszukiwać się w czasach świetności miejskich kamienic

Biel jest najbardziej pożądaną barwą w nieruchomościach. W połączeniu z ornamentami i nietypową fasadą, Biała Kamienica stanowi jedną z najbardziej atrakcyjnych nieruchomości w centrum Łodzi. Dodatkowym walorem obiektu jest wysublimowany układ przestrzenny wnętrz, co podkreśla rangę oraz możliwości inwestycji. Jej projekt przygotował architekt Robert Sobański. To druga inwestycja dewelopera w Łodzi.

Eleganckie rozety

Rozety w nieruchomościach? Dlaczego nie? Jeśli nie materialnie, to symbolicznie. Właśnie takie okrągłe detale, nawiązujące wizerunkowo do koronek, będą zdobić części narożne budynku. Dodaje to projektowi lekkości i elegancji.

Biała Kamienica

Stylowa architektura

Budynek to siedmiokondygnacyjna bryła, przy czym piętra 1−6 będą przeznaczone wyłącznie na cele mieszkalne. Będą one również posiadały balkony lub loggie, a zlokalizowane na ostatniej kondygnacji apartamenty − także tarasy z widokiem na miasto. To jednak nie wszystko. Na najwyższej kondygnacji architekci zaprojektowali wspólny taras widokowy.

Inwestycja powstaje z ekskluzywnych materiałów najwyższej jakości, wnętrza będą zdobiły ponadczasowe marmury. Zgodnie z ustaleniami planu zabudowy budynek został zaprojektowany z zachowaniem pierzei – z dopuszczeniem powstania wykusza i podcieni w narożniku ulic.

Kamienica w liczbach

W ramach inwestycji realizowanej przy ul. Więckowskiego 12 powstanie 69 mieszkań. Przewidziane jest także miejsce na usługi. Do tego celu posłużą 2 lokale na parterze. Dodatkowo na poziomie zero oraz -1 znajdą się 43 miejsca postojowe oraz rowerownia. Zróżnicowane powierzchnie mieszkań wahają się od 29,5 do 160,60 m2, a dostępne warianty mieszkań obejmują od 1 do 5 pokojów. W budynku będzie także winda oraz eleganckie lobby z portiernią.

Inwestor zapowiada, że prawdopodobnie jeszcze w tym roku ruszy przedsprzedaż lokali. Całkowite oddanie inwestycji planowane jest na I kwartał 2024 roku.

Biała Kamienica

Prestiż i wygoda dla każdego

Ze względu na to, że budynek powstanie tuż przy skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Więckowskiego, Biała Kamienica będzie stanowiła idealny wybór dla inwestorów jako lokata kapitału, managerów z różnych stron świata, a także studentów, którzy chcą zamieszkać w centrum Łodzi i jak najpełniej korzystać z udogodnień łódzkiego centrum.

Wyjątkowa architektura i wnętrza obiektu, które spełniają wszystkie współczesne standardy budownictwa wielorodzinnego, zapewnią wygodę i prestiż wszystkim mieszkańcom bez wyjątku.

Lokalizacja zdana na sukces

Najbardziej rozpoznawalną ulicą Śródmieścia, jak i całej Łodzi, jest Piotrkowska. To tu koncentruje się życie kulturalne i rozrywkowe miasta. Stąd można nie tylko wygodnie dojechać do każdej dzielnicy miasta, lecz także dzięki centralnie zlokalizowanej stacji PKP Łódź Fabryczna w ciągu około godziny znaleźć się w Warszawie. Centrum miasta to przede wszystkim przedwojenna zabudowa, czyli kamienice, uzupełnione wielomieszkaniową zabudową powojenną. Znajduje się tu Uniwersytet Łódzki, główny ośrodek naukowy w mieście. Ta lokalizacja to również doskonały dostęp do szpitali, bo w Śródmieściu ulokowane są dwie tego typu placówki miejskie. Dzielnica otoczona jest terenami zielonymi, takimi jak Park Piłsudskiego, Park Poniatowskiego, Park Moniuszki. Manufaktura znajduje się w odległości 1,5 km od inwestycji. Nowe budownictwo sąsiaduje z licznymi miejscami do aktywnego wypoczynku, jak i zabytkami.

W niedalekiej odległości od inwestycji znajduje się kompleksowa infrastruktura handlowo-usługowa. W zasięgu spaceru są także liczne placówki oświaty, kultury i nauki, m.in.: Filharmonia Łódzka, Uniwersytet Medyczny, Łódzki Dom Kultury, liczne kina, teatry, muzea, zabytki i Galeria Łódzka.

Komunikacja niepodważalnym atutem

Znakomite połączenie komunikacyjne ze wszystkimi dzielnicami miasta oraz parkingi miejskie wzdłuż ulicy Zachodniej sprawiają, że powierzchnie mieszkalne zlokalizowane w Białej Kamienicy przy ul. Więckowskiego 12 są bardzo ciekawym miejscem pod inwestycję. Dodatkowo z położonego w Śródmieściu dworca PKP Łódź Fabryczna można dojechać do wszystkich większych miast Polski oraz do innych dzielnic Łodzi. 6 km na południe od Śródmieścia znajduje się międzynarodowy Port Lotniczy.

Dodatkowym atutem lokalizacji inwestycji jest budowa jednej z największych inwestycji infrastrukturalnych w historii miasta. Planowany tunel kolejowy połączy dworzec Fabryczny z dworcami Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec, a tym samym umożliwi podróżowanie po Łodzi w nie więcej niż kwadrans. Dojazd do centrum miasta z osiedli mieszkaniowych zajmie tylko kilka minut. W tunelu powstaną dwie stacje: Łódź Polesie, zlokalizowana na tyłach Manufaktury przy Ogrodach Karskiego, oraz Łódź Śródmieście − u zbiegu ul. Zielonej z al. Kościuszki.

Yuniversal Development

Yuniversal Podlaski to prawie 20 lat działalności pod własną marką i ponad 30 lat doświadczenia w branży deweloperskiej w Polsce. Do tej pory firma zrealizowała wiele nieruchomości m.in. w Białymstoku, Warszawie, Ełku i Suwałkach. W listopadzie 2019 roku Yuniversal Development otrzymał tytuły „Deweloper Roku” oraz „Inwestycja Roku” za Apartamenty przy Woronicza w Warszawie. Potwierdzeniem wysokiej jakości realizacji są także inne nagrody, w tym Diamenty Forbesa oraz Gazele Biznesu, a także takie tytuły, jak „Luksusowa Marka” czy „Biznesowe Odkrycie Roku”.


W jaki sposób zarządzać wynajmem krótkoterminowym?


Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
kruszarka szczękowa
Kruszarki szczękowe są chętnie wybierane przez firmy z branż...
Budowa hali produkcyjnej
Hala produkcyjna to obiekt wymagający stworzenia dobrze prze...
podnośnik nożycowy
Podnośniki nożycowe są już dziś wykorzystywane dość powszech...
laser krzyżowy
W zasadzie trudno wyobrazić sobie dzisiaj jakiekolwiek prace...
Techbud
Kluczowe są dla nas zlecenia inwestycyjne, w których...