Biała Kamienica

Biała Kamienica – mieszkania marzeń w samym sercu Łodzi

Opublikowano: 3 grudnia 2021

Nowa inwestycja firmy Yuniversal Development powstaje tuż za rogiem tętniącej życiem ulicy Piotrkowskiej, u zbiegu ulic Więckowskiego i Zachodniej. Jej architektonicznych wzorców należy doszukiwać się w czasach świetności miejskich kamienic

Biel jest najbardziej pożądaną barwą w nieruchomościach. W połączeniu z ornamentami i nietypową fasadą, Biała Kamienica stanowi jedną z najbardziej atrakcyjnych nieruchomości w centrum Łodzi. Dodatkowym walorem obiektu jest wysublimowany układ przestrzenny wnętrz, co podkreśla rangę oraz możliwości inwestycji. Jej projekt przygotował architekt Robert Sobański. To druga inwestycja dewelopera w Łodzi.

Eleganckie rozety

Rozety w nieruchomościach? Dlaczego nie? Jeśli nie materialnie, to symbolicznie. Właśnie takie okrągłe detale, nawiązujące wizerunkowo do koronek, będą zdobić części narożne budynku. Dodaje to projektowi lekkości i elegancji.

Biała Kamienica

Stylowa architektura

Budynek to siedmiokondygnacyjna bryła, przy czym piętra 1−6 będą przeznaczone wyłącznie na cele mieszkalne. Będą one również posiadały balkony lub loggie, a zlokalizowane na ostatniej kondygnacji apartamenty − także tarasy z widokiem na miasto. To jednak nie wszystko. Na najwyższej kondygnacji architekci zaprojektowali wspólny taras widokowy.

Inwestycja powstaje z ekskluzywnych materiałów najwyższej jakości, wnętrza będą zdobiły ponadczasowe marmury. Zgodnie z ustaleniami planu zabudowy budynek został zaprojektowany z zachowaniem pierzei – z dopuszczeniem powstania wykusza i podcieni w narożniku ulic.

Kamienica w liczbach

W ramach inwestycji realizowanej przy ul. Więckowskiego 12 powstanie 69 mieszkań. Przewidziane jest także miejsce na usługi. Do tego celu posłużą 2 lokale na parterze. Dodatkowo na poziomie zero oraz -1 znajdą się 43 miejsca postojowe oraz rowerownia. Zróżnicowane powierzchnie mieszkań wahają się od 29,5 do 160,60 m2, a dostępne warianty mieszkań obejmują od 1 do 5 pokojów. W budynku będzie także winda oraz eleganckie lobby z portiernią.

Inwestor zapowiada, że prawdopodobnie jeszcze w tym roku ruszy przedsprzedaż lokali. Całkowite oddanie inwestycji planowane jest na I kwartał 2024 roku.

Biała Kamienica

Prestiż i wygoda dla każdego

Ze względu na to, że budynek powstanie tuż przy skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Więckowskiego, Biała Kamienica będzie stanowiła idealny wybór dla inwestorów jako lokata kapitału, managerów z różnych stron świata, a także studentów, którzy chcą zamieszkać w centrum Łodzi i jak najpełniej korzystać z udogodnień łódzkiego centrum.

Wyjątkowa architektura i wnętrza obiektu, które spełniają wszystkie współczesne standardy budownictwa wielorodzinnego, zapewnią wygodę i prestiż wszystkim mieszkańcom bez wyjątku.

Lokalizacja zdana na sukces

Najbardziej rozpoznawalną ulicą Śródmieścia, jak i całej Łodzi, jest Piotrkowska. To tu koncentruje się życie kulturalne i rozrywkowe miasta. Stąd można nie tylko wygodnie dojechać do każdej dzielnicy miasta, lecz także dzięki centralnie zlokalizowanej stacji PKP Łódź Fabryczna w ciągu około godziny znaleźć się w Warszawie. Centrum miasta to przede wszystkim przedwojenna zabudowa, czyli kamienice, uzupełnione wielomieszkaniową zabudową powojenną. Znajduje się tu Uniwersytet Łódzki, główny ośrodek naukowy w mieście. Ta lokalizacja to również doskonały dostęp do szpitali, bo w Śródmieściu ulokowane są dwie tego typu placówki miejskie. Dzielnica otoczona jest terenami zielonymi, takimi jak Park Piłsudskiego, Park Poniatowskiego, Park Moniuszki. Manufaktura znajduje się w odległości 1,5 km od inwestycji. Nowe budownictwo sąsiaduje z licznymi miejscami do aktywnego wypoczynku, jak i zabytkami.

W niedalekiej odległości od inwestycji znajduje się kompleksowa infrastruktura handlowo-usługowa. W zasięgu spaceru są także liczne placówki oświaty, kultury i nauki, m.in.: Filharmonia Łódzka, Uniwersytet Medyczny, Łódzki Dom Kultury, liczne kina, teatry, muzea, zabytki i Galeria Łódzka.

Komunikacja niepodważalnym atutem

Znakomite połączenie komunikacyjne ze wszystkimi dzielnicami miasta oraz parkingi miejskie wzdłuż ulicy Zachodniej sprawiają, że powierzchnie mieszkalne zlokalizowane w Białej Kamienicy przy ul. Więckowskiego 12 są bardzo ciekawym miejscem pod inwestycję. Dodatkowo z położonego w Śródmieściu dworca PKP Łódź Fabryczna można dojechać do wszystkich większych miast Polski oraz do innych dzielnic Łodzi. 6 km na południe od Śródmieścia znajduje się międzynarodowy Port Lotniczy.

Dodatkowym atutem lokalizacji inwestycji jest budowa jednej z największych inwestycji infrastrukturalnych w historii miasta. Planowany tunel kolejowy połączy dworzec Fabryczny z dworcami Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec, a tym samym umożliwi podróżowanie po Łodzi w nie więcej niż kwadrans. Dojazd do centrum miasta z osiedli mieszkaniowych zajmie tylko kilka minut. W tunelu powstaną dwie stacje: Łódź Polesie, zlokalizowana na tyłach Manufaktury przy Ogrodach Karskiego, oraz Łódź Śródmieście − u zbiegu ul. Zielonej z al. Kościuszki.

Yuniversal Development

Yuniversal Podlaski to prawie 20 lat działalności pod własną marką i ponad 30 lat doświadczenia w branży deweloperskiej w Polsce. Do tej pory firma zrealizowała wiele nieruchomości m.in. w Białymstoku, Warszawie, Ełku i Suwałkach. W listopadzie 2019 roku Yuniversal Development otrzymał tytuły „Deweloper Roku” oraz „Inwestycja Roku” za Apartamenty przy Woronicza w Warszawie. Potwierdzeniem wysokiej jakości realizacji są także inne nagrody, w tym Diamenty Forbesa oraz Gazele Biznesu, a także takie tytuły, jak „Luksusowa Marka” czy „Biznesowe Odkrycie Roku”.


W jaki sposób zarządzać wynajmem krótkoterminowym?


Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
projekty domów,
Podczas planowania budowy domu jednorodzinnego, lub...
Kupno nieruchomości
Zastanawiasz się, czy podczas zakupu mieszkania od deweloper...
Kaptur foliowy na palety
Umieszczone na paletach ładu...
kruszarka szczękowa
Kruszarki szczękowe są chętnie wybierane przez firmy z branż...
Budowa hali produkcyjnej
Hala produkcyjna to obiekt wymagający stworzenia dobrze prze...