Bielizna erotyczna wczoraj i dziś

Opublikowano: 19 maja 2021

Świat zmienia się nieustannie, a rozwój można dostrzec niemalże we wszystkich aspektach codzienności. Nie inaczej jest w przypadku bielizny erotycznej, której współczesny wygląd znacząco różni się od jej odpowiedniczki sprzed lat. Warto mieć jednak świadomość, że inspiracje dawnymi kompletami bielizny są zauważalne również wśród dzisiejszych produktów tego typu.

Bielizna erotyczna, dedykowana wszystkim kobietom pragnącym wyglądać niepowtarzalnie i seksownie, stała się popularna i powszechna dopiero w latach sześćdziesiątych. Wcześniej, czyli w starożytności, Egipcjanki oraz Greczynki korzystały z tunik, spełniających wtedy funkcję bielizny erotycznej. Doskonały dowód na erotyczną rolę bielizny można odnaleźć w średniowieczu, kiedy to odeszła ona do lamusa. Dla przykładu, pantalony uważane były za atrybut pań lekkich obyczajów.

Dzisiejsza bielizna erotyczna to efekt nieustannego rozwoju

Przed wspomnianą wcześniej rewolucją obyczajową, bielizna kojarzyła się przede wszystkim z dość mocno zabudowaną odzieżą. Dopiero od lat sześćdziesiątych majtki oraz biustonosze zaczęły odkrywać coraz to więcej, podkreślając atuty ich właścicielki.

Z biegiem czasu pojawiły się również nowe rodzaje, unikalne modele bielizny dedykowane stricte funkcji erotycznej.

Na samym początku rolę tę pełniły głównie gorsety, popularne przede wszystkim podczas pokazów burleski. Miały one ogromny wpływ na rozwój bielizny erotycznej. W trakcie ich trwania ludzie podziwiali nie tylko kobiece piękno, ale również wyszukane modele bielizny, obfitujące w kokardy czy cekiny.

To właśnie wtedy bielizna zaczęła uwodzić i rozpalać do czerwoności męskie zmysły. W dzisiejszych czasach komplety bielizny erotycznej są znacznie mniej zdobione, a część topowych producentów decyduje się na proste i nieco minimalistyczne wzory. Rzecz jasna, również współcześnie spośród dostępnej na rynku bielizny erotycznej można wyselekcjonować takie modele, które mają za zadanie zamaskowanie wszelkich niedoskonałości kobiecego ciała lub podkreślenie ich walorów.

Lateks i wyuzdanie symbolami współczesności

W dzisiejszych czasach najbardziej wyuzdaną bieliznę erotyczną charakteryzuje użycie zupełnie innych materiałów, a do najbardziej popularnych należy między innymi lateks. Oczywiście, także współczesne komplety bielizny erotycznej często są zdobione, aby w jak największym stopniu zachwycić mężczyzn.

Ponadto, stosunkowo niedawno na rynku pojawiły się stringi oraz inne skąpe modele bielizny, które znacznie więcej pokazują niż w rzeczywistości zasłaniają. Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest bielizna erotyczna dla mężczyzn, co jeszcze całkiem niedawno można było zaliczyć do świata abstrakcji.

Jak widać, bielizna erotyczna rozwija się nieustannie, jednak jedna rzecz nie zmienia się bez względu na tendencje rynkowe – tego typu komplety powinny zachwycać wszystkich mężczyzn i czynić kobietę jeszcze bardziej seksowną oraz wyjątkową.


Czym jest spotkanie GFE?


Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
bielizna erotyczna
Seksowna bielizna erotyczna rozpala zmysły i pobudza...
Nowe artykuły
Punktem wyjścia do zrozumienia sztuki aborygeńskiej, jest zd...
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...