bielizna termoaktywna

Bielizna termoaktywna doskonała również latem

Opublikowano: 21 lipca 2021

Bielizna termoaktywna to produkt, który przez wiele osób kojarzony jest wyłącznie ze sportami zimowymi. Jej zalety można jednak odkryć nie tylko jeśli lubi się spędzać czas na stoku, nawet gdy za oknem panuje ciepła, letnia aura. W tym artykule przybliżymy Wam czym jest bielizna termoaktywna, jakie jest jej działanie oraz dlaczego warto mieć w szafie przynajmniej jeden komplet tej odzieży, niezależnie od pory roku.

Czym jest bielizna termoaktywna?

Bielizna termoaktywna to pierwsza warstwa odzieży, która bezpośrednio przylega do naszego ciała i składa się z koszulki z długim rękawem i długich kalesonów (w przypadku narciarzy czasem kalesony mają długość ¾, by nie powodować otarć w kontakcie z obuwiem). Taka bielizna wykonana jest z materiałów syntetycznych o odpowiednich właściwościach, specjalistycznych włókien i mieszanek, dzięki którym jest w stanie prawidłowo termoregulować ludzkie ciało.  Termoregulacja ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o wzmożoną aktywność fizyczną, ale sprawdza się także w innych momentach.

Działanie bielizny termoaktywnej

Komplet odzieży regulującej temperaturę naszego ciała działa z pomocą swojej wysokiej oddychalności oraz odpowiedniej grubości. Materiały dobierane są tak, by przylegając do skóry zapewniać zachowanie jej właściwej temperatury i zapewnić maksymalny komfort. Bielizna termoaktywna musi maksymalnie przylegać do ciała, by była w stanie właściwie spełniać swoje zadanie. Jeżeli korzystamy z niej zimą musimy pamiętać o tym, że na niej również należy nosić odzież wspierającą jej właściwości – zakładając na przykład nieoddychalną kurtkę na komplet specjalistycznej bielizny sprawimy, że wytworzona przez nas wilgoć i nadmiar ciepła będą zatrzymywane przez kurtkę, więc po krótkim czasie bielizna nasiąknie i stanie się bardzo nieprzyjemna dla ciała. Specjalistyczna odzież narciarska i snowboardowa jest jednak w obecnych czasach tworzona z zastosowaniem membran, które umożliwiają przepływ powietrza od skóry na zewnątrz, dlatego ten problem wystąpi głównie w przypadku zwykłych ubrań na co dzień.

Kiedy przyda nam się bielizna termoaktywna?

Jak już wspomnieliśmy, jest ona szczególnie przydatna podczas uprawiania sportów zimowych, w których umożliwia maksymalne zachowanie komfortu przez długi czas. Nasze ciało jest tą warstwą stale dogrzewane, a jednocześnie nadmiar wilgoci i ciepła odprowadzany, by nie powodować dyskomfortu termicznego. Bielizna termoaktywna sprawdzi się jednak także w inne pory roku. Latem szczególnie przydatna będzie podczas kempingów i spania pod namiotem. Właściwy komplet bielizny będzie znacznie lepszym pomysłem niż spanie w klasycznej piżamie. Jeżeli lubimy spacery w górach, to również w bardzo zmiennej jesiennej i wiosennej aurze warto pod oddychające ubrania założyć komplet bielizny termoaktywnej. Każda aktywność na świeżym powietrzu wiąże się z tym, że nasze ciało wymaga termoregulacji – warto więc w swojej szafie posiadać komplety o różnej grubości, by możliwie najlepiej dopasowywać je do aktualnych potrzeb i zapewnić sobie maksymalną wygodę podczas sportu na zewnątrz. Należy pamiętać także o tym, że oznaczenie, czy dany komplet to bielizna termoaktywna damska, bielizna termoaktywna męska czy może bielizna termoaktywna dziecięca jest bardzo ważne. Różne budowy anatomiczne są brane pod uwagę przy projektowaniu danego kompletu, by ten możliwie najlepiej przylegał do ciała.

Bielizna termoaktywna online to szeroki zbiór wysokiej jakości kompletów dostępny na stronie snowshop.pl. Jeżeli poszukujemy idealnego modelu i chcemy mieć możliwość przymierzenia przed zakupem lub skorzystania z pomocy w doborze produktu najlepiej dopasowanego do naszych potrzeb, powinniśmy zdecydować się na zakup stacjonarny. Bielizna termoaktywna Warszawa dostępna jest w sklepach SnowShop przy ulicy Wrocławskiej 25 oraz Ostrobramskiej 38b. Bielizna termoaktywna Gdańsk to oferta SnowShopu mieszczącego się w galerii City Meble przy alei Grunwaldzkiej 211. Warto mieć komplet bielizmy termoaktywnej w wyposażeniu nawet latem – nigdy nie wiemy kiedy nam się przyda i znacznie poprawi nasz komfort.

Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
skarpety trekkingowe
Wybierając się w góry, musimy zadbać o odpowiedni strój. O i...
aktywność fizyczna
Dni stają się coraz dłuższe, zza chmur odważniej wychyla się...
Gimnastyka artystyczna
Gimnastyka artystyczna to dyscyplina sportu, budując...
Mazovia Cup
Wdniach 2-3 grudnia hala sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i...
AWAKE
Awake, szwedzki producent desek z napędem elektrycznym oraz...