biustonosz sportowy

Biustonosz sportowy – dlaczego warto go nosić?

Opublikowano: 22 sierpnia 2022

Sportowy model stanika jest niezbędny, kiedy kochasz ruch i aktywność, ale jednocześnie jesteś posiadaczką dużego biustu. To model do zadań specjalnych, po który sięgają wszystkie panie, ponieważ jest na tyle komfortowy, że można go nosić także na co dzień. Oto dodatkowe powody, dlaczego powinnaś mieć taki wariant stanika w swojej garderobie.

Sportowy stanik, czyli jaki?

Model sportowy wyróżnia się krojem – jego mostek jest szeroki i często przypomina krótki top. Na rynku jednak znajdziesz klasyczne wersje, w których biustonosz sportowy ma wzmocnioną całą konstrukcję. Zadaniem bielizny sportowej jest amortyzacja drgań i mocne ustabilizowanie biustu, by zminimalizować ryzyko wystąpienia wstrząsów i przeciążeń podczas wysiłku fizycznego. Stanik sportowy jest wysoko zabudowany i wykonany z grubego materiału – dzięki temu zapewnia stabilizację piersiom, zapobiegając ich rozciąganiu. Stanowi idealne podtrzymanie i modeluje piersi, nadając im właściwy kształt. Materiał, z jakiego szyje się bieliznę jest zwykle grubszy, ale gwarantuje pełną przepuszczalność powietrza i dobrze absorbuje wilgoć ze skóry. W ten sposób minimalizuje ryzyko oparzeń czy otarć.

Zalety sportowych biustonoszy

Kiedy włożysz biustonosz sportowy, przekonasz się, jaki gwarantuje komfort podczas joggingu lub treningu interwałowego. Nie musisz martwić się o „podskakujący” biust, tylko spokojnie skoncentrować na powtórzeniach lub biegu. Taka wersja bielizny gwarantuje pełną stateczność biustu. Korzyści, jakie daje ten wariant stanika to:

  • wygoda – klasyczny stanik dobrze podtrzymuje biust, ale nie jest w stanie zapewnić mu stabilności podczas aktywnych ćwiczeń; sportowy stanik to gwarancja komfortu, możesz oddać się pasji ruchu, nie martwiąc się o wysunięcie się piersi ze stanika i ewentualne uszkodzenia naskórka,
  • stabilizacja – profesjonalnie dobrany i jakościowy biustonosz sportowy może ograniczyć ruchy piersi nawet o 74%; mały biust podczas intensywnego ruchu może się przemieścić aż o 4 cm, a duży nawet do 21 cm, dlatego biustonosz sportowy jest tak skonstruowany, aby zapewnić stateczność, odpowiednie wsparcie oraz lepsze rozłożenie obciążenia piersi,
  • ochrona – piersi podczas aktywności sportowej narażone są na wysokie przeciążenia, w wyniku czego tkanka łączna rozciąga się, przez co piersi tracą jędrność, odkształcają się i tracą elastyczność; biustonosz sportowy trzyma piersi mocno, ograniczając jego ruchy i zapobiegając niekorzystnym efektom,
  • estetyka – bielizna sportowa idealnie modeluje, dlatego warto taki stanik wkładać pod kreacje, w których wybierasz się na taneczną imprezę; profesjonalne marki coraz bardziej dbają nie tylko o konstrukcję, ale również design biustonosza.

Jeżeli karmisz piersią, taki wariant stanika także się sprawdzi. Na rynku znajdziesz sportowy biustonosz ciążowy, dzięki któremu możesz wyjść na długi spacer z maleństwem lub wybrać się na aktywną wycieczkę. Masz dwa w jednym – dobre podtrzymanie biustu i łatwy dostęp do piersi. Dzięki takiej wersji możesz łączyć ze sobą kilka ról naraz – kobiety, sportowca i mamy!

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Summer Queen
Na pewno pamiętasz serial „Słoneczny Patrol”, który zapocząt...
Biżuteria
Sklep jubilerski Prestiż to to miejsce, w którym tradycja ju...
Sneakersy na zimę
Na horyzoncie zima, a także pytanie: czy to dobra pora, aby...
odzież dla pielęgniarek
Odzież ochronna medyczna to nie tylko uniform, ale także nie...
Lakier do włosów
Kiedy chodzi o lakier do włosów, istnieje wiele różnych rodz...