Biznesowy dress code – najważniejsze zasady

Opublikowano: 28 lipca 2017

Biznesowy dress code to elegancja połączona z prostotą. Klasyczny strój zakłada się, np. na oficjalne spotkania czy rozmowę kwalifikacyjną. Odzież biznesowa dla pań to gładka koszula, marynarka, materiałowe spodnie oraz spódnica lub sukienka do kolan. Panowie powinni założyć krawat oraz eleganckie półbuty.

Dress code – definicja

Dress code to zbiór zasad dotyczących ubierania się na poszczególne okazje. Strój biznesowy zakłada się na oficjalne spotkania, rozmowę kwalifikacyjną czy do pracy w eleganckim biurze. Dodatkowe elementy eleganckiego stroju to np. buty ze skóry czy delikatna biżuteria. Umiejętność dobierania stroju do okazji pozwoli zawsze wyglądać atrakcyjnie i z klasą. Strój biznesowy powinien być w stonowanych kolorach, np.: czarnym, beżowym, szarym, granatowym.

Strój biznesowy dla pań

Każda firma ustala własny dress code dostosowany do indywidualnego charakteru przedsiębiorstwa. Istnieje jednak kilka uniwersalnych zasad, których przestrzeganie zapewni schludny i gustowny wygląd w każdym miejscu. Klasyczny kobiecy uniform biznesowy to elegancka bluzka lub koszula, marynarka, materiałowe spodnie, ołówkowa spódnica lub prosta sukienka.

Faux pas to przyjście na oficjalne spotkanie bez rajstop oraz w butach z odkrytymi palcami. Spódnica lub sukienka biznesowa musi sięgać przynajmniej do kolan. Bluzki nie powinny mieć głębokich dekoltów, odkrytych pleców oraz ramion. Biżuteria w biznesowym dress code jest dopuszczalna ale nie należy zakładać rzucających się w oczy modeli kolczyków, naszyjników czy bransoletek.

Ubiór biznesowy męski

Mężczyzna, który pracuje w eleganckim biurze, korporacji lub firmie, np. jako dyrektor, do pracy powinien przychodzić w klasycznym uniformie. Strój biznesowy dla panów to koszula, marynarka, materiałowe spodnie oraz krawat. Dodatkiem do stroju są eleganckie półbuty oraz skarpety dobrane pod kolor spodni.

Zasady dress code dla mężczyzn nie pozwalają na noszenie koszul i marynarek w kolorowe wzory oraz krawatów i skarpetek w ekstrawaganckich kolorach. Do męskiego stroju biznesowego nie należy zakładać sandałów czy obuwia sportowego. Ubierając się do biura, lepiej zrezygnować białych, gładkich koszul, które przeznaczone są na bardziej eleganckie uroczystości, np. ślub, komunia, chrzciny. Panowie powinni również unikać rozpinania koszuli i luzowania krawatu.

Udostępnij ten post:  • plecak na laptopa po co mi to pisze:

    Fajnie wygląda połączenie stylu eleganckiego z dodatkami sportowymi. W formie akcentów rzecz jasna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
fryzury ślubne
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
żakiety damskie
Krótkie żakiety damskie to jeden z najbardziej uniwersalnych...
Damosfera
Damosfera to magazyn dla nowoczesnych kobiet, dla kt...
odzież góralska
Odzież góralska to wyjątkowy element kultury Podhala, który...
skarpety trekkingowe
Wybierając się w góry, musimy zadbać o odpowiedni strój. O i...
Nowe artykuły
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...