marynarki męskie

Błędy popełniane przy doborze marynarki

Opublikowano: 19 sierpnia 2019

Marynarki męskie to temat rzeka. Obalamy zatem powszechnie funkcjonujący wśród panów mit, że poszczególne egzemplarze różnią się co najwyżej kolorem. W doborze marynarki można popełnić co najmniej pięć karygodnych błędów.

Po pierwsze zbyt ciasne zapięcie

Najczęstszym błędem popełnianym wśród panów jest kupienie zbyt wąskiej marynarki. Teoretycznie bez problemu ją zakładamy. Pasuje długość rękawów i długość marynarki. Pozostaje jednak jedno “ale”. Marynarki męskie pod żadnym pozorem nie mogą się marszczyć, kiedy je zapinamy. Jeżeli zatem wybrany przez Ciebie egzemplarz, załamuje się i tworzy nieestetyczne harmonijki w okolicy guzika, to nie jest ubranie dla Ciebie. Z drugiej strony natomiast marynarka nie może być zbyt luźna. Ma być swobodna, ale nie wisząca i zniekształcająca sylwetkę.

Po drugie odstające poduszki

Drugim istotnym błędem są poduszki, które wypychają ramiona. Jeżeli marynarka jest zbyt szeroka albo poduszki zbyt duże, w okolicy ramion stworzy się kiepsko wyglądający szpic. Marynarki męskie w tych okolicach nie mogą się załamywać i zaginać. Powinny utrzymywać równy kąt.

Po trzecie długość marynarki nieadekwatna do wzrostu

Optymalna długość marynarek męskich to taka, aby ubranie zakrywało pośladki lub chociażby ich większą część. Wybrany model nie może być ani dłuższy, ani krótszy niż tak wyznaczona granica. Na marginesie należy zaznaczyć, że w ostatnim czasie panuje moda na bardzo krótkie marynarki. W kontekście eleganckich wyjść lepiej jednak unikać takiej ekstrawagancji.

Po czwarte złe rozmieszczenie guzików

Poszczególne marynarki męskie różnią się też od siebie rozmieszczeniem guzików. Może być tylko jeden, mogą być dwa, a nawet cztery w przypadku marynarki dwurzędowej. Zasada doboru optymalnego układu jest natomiast jedna. Po zapięciu guzika materiał nie może marszczyć się i zaginać. No i oczywiście kluczowa zasada – zapinamy tylko jeden guzik, mimo że mamy dwa.

Po piąte zbyt krótkie lub zbyt długie rękawy

Klasycznym błędem, popełnianym przez panów jest też niewłaściwy dobór długości rękawów. Rękaw marynarki męskiej powinien kończyć się mniej więcej na 1-2 centymetry nad przegubem. Taka długość umożliwia bowiem delikatne wystawanie mankietu koszuli. Oczywiście długość mierzymy z opuszczoną ręką.

Marynarki męskie – wyznacznik stylu i elegancji

Odpowiednio dobrana marynarka mówi wiele o jej posiadaczu – dodaje powagi i czyni niezwykle przystojnym. Warto zatem poświęcić trochę czasu, aby znaleźć idealny egzemplarz, dostosowany do Twojej figury, stylu i potrzeb.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
żakiety damskie
Krótkie żakiety damskie to jeden z najbardziej uniwersalnych...
Damosfera
Damosfera to magazyn dla nowoczesnych kobiet, dla kt...
odzież góralska
Odzież góralska to wyjątkowy element kultury Podhala, który...
skarpety trekkingowe
Wybierając się w góry, musimy zadbać o odpowiedni strój. O i...
marynarki damskie
Mówiąc o klasyczn...