Brama do ćwiczeń

Brama do ćwiczeń jako uniwersalny sprzęt do ćwiczeń

Opublikowano: 11 września 2019

Kiedy zacząć dbać o siebie? To pytanie nie powinno zostać zadane, ponieważ oczywiste powinno być, że dbać należy cały czas. Nie tylko przed sezonem letnim, warto ćwiczyć, lecz także wypada znaleźć czas na małe ćwiczenia nawet w domu.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Wiele osób myśli, że ćwiczenia, to tylko praca nad idealną sylwetką i rozbudowane ciało. Takie efekty to tylko skutek uboczny ćwiczeń.  Są ważne, ale tak naprawdę możemy zyskać znacznie więcej. Zacznijmy może od czegoś, co zapewne będzie przekonujące dla kobiet. Trening sprawia, że skóra całego ciała jest bardziej napięta i lepiej odżywiona. Dodatkowo zbiera się w niej mniejsza ilość toksyn, które powodują różnego rodzaju wypryski na ciele czy swędzenie. Wydalając pot w trakcie ćwiczeń, pozbywamy się również nadmiaru toksyn, które zbierają się w całym ciele. Super, co nie? To dopiero początek!.

Dzięki ćwiczeniom poprawiamy sprawność swojego ciała i zwiększamy odporność na choroby, a także możemy podjąć walkę z niektórymi chorobami. Człowiek podczas ćwiczeń sprawia, że z jego ciała uwalniają się substancje, toksyny, które tak jak w skórze, bardzo szkodzą i nie powinny się tam znajdować. Ćwicząc, doprowadza się do sytuacji, w której istnieje mniejsze niebezpieczeństwo zachorowania, na przykład na choroby układu krwionośnego, choroby serca, czy też nawet zwyrodnienia stawów. Są to choroby, które zazwyczaj dotykają osób w podeszłym wieku. Być może jeszcze teraz o nich nie myślimy, jednak kiedyś na każdego przyjdzie czas, więc czy nie lepiej już teraz zacząć dbać o siebie?

Trenuj tam gdzie chcesz

Odpowiednie miejsce do ćwiczeń naprawdę nie jest żadnym problemem. Można to robić w dosłownie każdym miejscu. Idź do parku, kup karnet na siłowni, albo spraw sobie mini siłownię w domu i zaopatrz się w uniwersalny sprzęt jakim jest brama do ćwiczeń, która pozwala na ćwiczenie każdej partii ciała.

Każde miejsce pozwala na przeprowadzenie ciekawego i ambitnego treningu. Jeśli wybrałeś ćwiczenia na dworze, możesz biegać, jeździć na rowerze, grać w piłkę, czy nawet spacerować. Jeśli postawiłeś na trening w domu albo na siłowni, przyda się już wspomniana brama do ćwiczeń, która nie zajmuje stosunkowo dużo miejsca, jednak pozwala w jednym miejscu na wykonywanie zarówno podstawowych i jak bardziej zaawansowanych ćwiczeń na każdą partię ciała.

Czasem wybór takiej bramy do ćwiczeń, wydaje się bardziej trafny od kupowania kilku innych urządzeń , które znacznie uszczuplą nasze portfele.

Choć wiele osób tego nie docenia, dobry sprzęt naprawdę pomaga w ćwiczeniach. Przede wszystkim jest to wskazówka, co warto robić, a także na miejscu można zapewnić sobie naprawdę dobry ruch i to wielu obszarów ciała, których normalnie, bez odpowiedniego sprzętu, nie można by wyćwiczyć.

Czasem takie urządzenia, jak różnego rodzaju bramy do ćwiczeń, choć mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, potrafią pomóc w osiągnięciu zamierzonego celu. Może warto zapoznać się z nimi, na przykład w takim sklepie, jak Kelton aby rozłożyć koszty, to kupić go wspólnie ze znajomymi. To może być ciekawa alternatywa, dla wielkiego wydatku.

 

Udostępnij ten post:  • Edward z ogrodu pisze:

    Ja siłownię zrobiłem w ogrodzie – czasami jest nas 10-12 osób i robimy zawody. kto więcej – kto szybciej. A potem piwko by żony nie widziały.

  • Macho pisze:

    Teraz gdy siłownia zamknięta przydała by się taka brama do ćwiczeń w ogrodzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Street workout
Street workout cieszy się coraz większą popularności...
rower miejski
W sprzedaży znajdziemy różne rodzaje rowerów. Jednym z nich...
Pasy do biegania
Pasy do biegania to jedna z kluczowych części wyposa...
prywatna opieka medyczna
Opieka medyczna może działać w oparciu o dwie formuły. Pierw...
mikrobiom skóry
O tym, jak dbać o skórę, czym jest mikrobiom skóry,...