Broda

Broda pod kontrolą – podstawy pielęgnacji

Opublikowano: 23 maja 2022

W dawnych czasach wyznacznikiem elegancji był mężczyzna dobrze ubrany, zadbany i ogolony. W XXI wieku kanon męskiego piękna przeszedł sporą przemianę. Popularny stał się styl na tzw. “drwala”. Panowie, którzy zdecydowali się zapuścić brodę, zaczęli być postrzegani jako nowocześni i świadomi siebie. Jednak posiadanie brody niesie ze sobą obowiązku odpowiedniej pielęgnacji. Broda dzika, niezadbana zdecydowanie nie jest nadal pochwalana. Za to jeśli przykładasz uwagę do codziennej pielęgnacji swojego włosia – możesz być dumny z siebie! Jak dokładnie dbać o brodę i co wpływa na jej gęstość?

Gęsty zarost marzeniem każdego Pana

Żaden efekt WOW nie występuje do razu. Warto to zaznaczyć, zwłaszcza jeśli oczekujesz bujnego zarostu niemal zaraz po odstawieniu maszynki do golenia. Panom, aspirującym do posiadania dumnej brody, spędza sen z powiem problem rzadkiego zarostu. Przede wszystkim – daj sobie czas na zarośnięcie.

Jeśli chcesz dopomóc szczęściu, jest kilka aspektów, które z całą pewnością pomogą ci w uzyskaniu gęstego zarostu. Podstawą jest tu zdrowy tryb życia. Unikanie stresu, postawienie na relaks, czas dla siebie oraz zdrowy, długi sen (trwający ok 7-8 godzin) naprawdę działa cuda. W końcu zrelaksowany umysł to także zdrowsze ciało i odwrotnie.

Dużą rolę gra też właściwa dieta. Unikaj produktów nieprzetworzonych, za to postaw na wiele warzyw i owoców. Zwracaj uwagę na spożywanie produktów, z dużą zawartością białka, nienasyconych tłuszczów, węglowodanów złożonych i witamin. pamiętaj także o odpowiednim nawadnianiu.

Prócz spraw naturalnych, ważny są także odpowiednie kosmetyki do brody. Pierwszy must have w twojej łazience to odpowiedni kartacz do brody, do jego rozczesywania. Zainwestuj zwłaszcza w kartacz z naturalnego włosa dzika, który pozwoli ci się pozbyć nadmiaru sebum oraz zanieczyszczeń. Prócz tego, warto zainwestować w odpowiedni grzebień, szampon do brody, odżywka do brody i olejek do brody.

Pierwszy krok – regularne mycie

Broda niepielęgnowana stanowi źródło wielu niekorzystnych dla zdrowia bakterii. Osadzają się na niej zanieczyszczenia, bakterie, smog, cząstki jedzenia. Dlatego też jednym z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest po prostu regularne jej mycie. Należy robić to co najmniej raz dziennie, dostosowując ten proces do swojego trybu dnia.

Mycie brody ważne jest z kilku powodów. W pierwszej kolejności, mycie oczyszcza brodę, a także odpowiednią ją nawilża. Sam proces mycia nie tylko wpływa na jej ładny, zdrowy wygląd, ale także przyspiesza jej wzrost.

Pamiętaj, że włosy na brodzie są delikatniejsze chociażby od tych, na naszej głowie, dlatego wymagają odpowiednich kosmetyków, także do mycia. Unikaj zatem mycia brody zwykłym szamponem czy żelem pod prysznic.

Drugi krok – właściwa pielęgnacja

Kluczem do właściwej pielęgnacji są regularność, zdrowy tryb życia oraz właściwe kosmetyki. Zaopatrz się zwłaszcza w takie akcesoria jak szczotka do brody, mały grzebyk, wosk do brody, szampon oraz odżywka.

Podstawą pielęgnacji jest mycie brody minimum raz dziennie mydłem lub przeznaczonym do tego szamponem do brody. Po umyciu, wmasuj we włosy brody kojący olejek i wyczesz ją odpowiednim kartaczem z naturalnego włosia dzika. Raz na tydzień stosuj także odżywkę do brody.

Pamiętając o codziennej pielęgnacji brody, nie tylko poczujesz się lepiej, ale zadbasz o naprawdę zdrowy, bujny zarost. Jeśli zatem zależy ci na byciu cool i na topie – zdecydowanie warto pamiętać o tych kilku zasadach.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Tomasz Kasela
Gabinet Dr Kasela łączy medycynę, naukę i biznes w s...
Przeszczep włosów
Wypadanie włosów to problem, który dotyka w...
W dzisiejszym świecie, gdzie wygląd ma ogromne znaczenie, ka...
Medycyna estetyczna
Medycyna estetyczna to sposób na odzyskanie lepszego...
Organique
Twoje skórze – ciału oraz cerze – wystarczy to, co wyrasta z...