Menu
budownictwo modułowe

Budownictwo modułowe – kilka rzeczy, które warto wiedzieć o tych konstrukcjach

Budownictwo modułowe z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem wśród inwestorów z całego świata. Prefabrykowane moduły służą już nie tylko jako tymczasowe kontenery budowlane. W tej technologii buduje się również domy mieszkalne, szkoły, przedszkola czy hotele. Niewątpliwym atutem tego rodzaju budownictwa jest niezwykle krótki czas realizacji inwestycji, a ten czynnik niejednokrotnie pełni bardzo istotną rolę. W poniższym artykule omawiamy kilka rzeczy, które warto wiedzieć o budownictwie modułowym.

Budownictwo modułowe to nie tylko tymczasowe kontenery budowlane

Zdecydowana większość osób, gdy słyszy o budownictwie modułowym, ma na myśli kontenery budowlane i inne tymczasowe obiekty pełniące funkcję biura bądź zaplecza socjalnego na miejscu realizacji inwestycji. Oczywiście, jest to jedna z możliwości wykorzystywania prefabrykowanych elementów, jednak trzeba wiedzieć, że współcześnie budynki modułowe mogą być w pełni nowoczesnymi obiektami, które w żaden sposób nie przypominają swoim wyglądem tymczasowych baraków. Dodatkowo, nowoczesny budynek mieszkalny wybudowany z prefabrykowanych elementów może zachwycać niepowtarzalnym wyglądem i stylem oraz funkcjonalnością.

Obiekty modułowe wielokrotnie okazują się prawdziwymi perełkami architektury, które spełniają wszelkie współczesne kryteria. Projekty domów modułowych tworzą uznani architekci z całego świata co tylko potwierdza, że tego typu inwestycje cieszą się uznaniem. Sprawdź domy modułowe na G-con.pl. Na stronie można zapoznać się z przykładowymi realizacjami domów modułowych G-con z przeszłości.

Jaki jest czas realizacji?

O tym, dlaczego warto postawić na inwestycję w obiekt modułowy, przesądza wiele czynników. Kwestią bardzo ważną jest m.in. czas realizacji inwestycji, który jest nieporównywalnie krótszy aniżeli w przypadku budowy tradycyjnego obiektu. Trzeba nadmienić, że większość elementów składających się na dom modułowy powstaje w fabryce. Oznacza to, że budowa domu modułowego polega w zasadzie na prawidłowym montażu poszczególnych elementów określonej lokalizacji, zaś w przypadku prostych obiektów kontenerowych konieczne jest jedynie przywiezienie i instalacja gotowej konstrukcji.

Budownictwo modułowe

Jakie są koszty inwestycji?

Tego rodzaju inwestycja wyróżnia się także zdecydowanie mniejszymi kosztami. Wynika to przede wszystkim z tego, iż do budowy domów modułowych wykorzystuje się stosunkowo tanie prefabrykaty, które jednocześnie cechuje wysoka jakość wykonania. To wszystko sprawia, że łączny koszt realizacji inwestycji jest wyjątkowo niski. Warto również wskazać, że w wielu przypadkach materiały służące do produkcji prefabrykatów spełniają normy w zakresie oszczędzania energii, co pozwala na obniżenie kosztów związanych z późniejszą eksploatacją budynku.

Jak wygląda proces produkcji prefabrykatów do budynków modułowych?

Wszystkie moduły potrzebne do wybudowania konkretnego budynku powstają w zakładzie produkcyjnym. Montuje się tam wszelkie elementy wyposażenia, takie jak podłogi, ściany działowe, dach, instalacje elektryczną, grzewczą, wodno-kanalizacyjną itd. Rodzaj wykończenia i stopień wyposażenia modułów uzależniony jest oczywiście od wymagań klienta. Budynek modułowy można zamówić w tzw. stanie surowym lub w pełni urządzony „pod klucz”. Szczegółowe informacje na temat zalet budownictwa modułowego dostępne są na stronie https://g-con.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023