integracja online

Buduj i wzmacniaj zespół pracowników przez Internet!

Opublikowano: 13 lutego 2022

Praca zdalna to zjawisko, które stało się bardzo powszechne. Chociaż miało być czasowym rozwiązaniem i odpowiedzią na sytuację pandemiczną, to taki model pracy ma szansę stać się jednym ze sposobów zatrudnienia. Jednak jak tworzyć zespół pracowników, gdy każdy z nich zasiada przed komputerem we własnym domu? Odpowiedzią jest integracja online.

Integracja Online

Sytuacja pandemiczna i praca zdalna przyczyniła się do powstania nowych i upowszechniania mniej popularnych zjawisk. Szybko nauczyliśmy się korzystać z wielu narzędzi komunikacji i pracy zadaniowej. Korzystanie z wirtualnej przestrzeni w pracy pozwoliło nam nabyć wiele nowych umiejętności. Pomimo braku kontroli przełożonego, stojącego nad naszą głową, nauczyliśmy się pracować efektywnie i wydajnie. Jednak często brakuje nam bezpośredniego kontaktu ze współpracownikami, a niejednokrotnie zadania musimy wykonywać zespołowo. Dlatego wraz z popularyzacją pracy zdalnej narodziło się zjawisko integracji online. W jaki sposób prowadzić integrację online?

Sposoby integracji online

Integracja pracowników przez Internet to niełatwe zadanie. Chociaż pozornie może się takie wydawać. Możesz pomyśleć, że wystarczy umówić spotkanie grupowe poprzez komunikator i trochę sobie porozmawiać. Jednak pozostawionych samych sobie pracowników trzeba zaangażować. Nie mogą czuć się jak w kinie, oglądając ciekawy lub mniej ciekawy film. Muszą się poczuć częścią zespołu, poprzez możliwość wypowiedzi, wykonanie zadania itp. Jak skutecznie zorganizować team building online?

Eventy online

Dokonujące się zmiany na rynku pracy wymagają świeżego podejścia do takich kwestii jak integracja zespołu online. Dlatego jednym ze sposobów na skuteczne zacieśnianie więzi zawodowych są eventy online. To nowa kategoria spotkań integracyjnych, podczas których możesz wzmacniać zespół swoich pracowników bez gromadzenia ich w jednym fizycznym miejscu. Nie wychodząc z domu, za pośrednictwem Internetu, poprawisz komunikację między nimi, co jednocześnie wpłynie pozytywnie na ich samopoczucie i świadomość przynależności do większej grupy.

Eventy online mogą przybierać różną postać. Istnieje wiele możliwości na zaangażowanie członków zespołu we wspólne działania. Doskonałym przykładem są gry wirtualne, a nawet wirtualne escape roomy, które wzmagają czujność i poprawiają umiejętności skupienia się na detalach. Jednak nie zawsze eventy powinny opierać się na grze. Czasem po prostu warto dać się pracownikom pośmiać i rozerwać bez konieczności wytężania umysłu. Dlatego zdalny team building może opierać się na imprezie, prowadzonej przez event managera.

Warsztaty online

Integrację zespołu online można budować także przez różnego rodzaju warsztaty. Tego typu spotkania online wymagają zaangażowania od wszystkich uczestników. Świetnym przykładem są warsztaty improwizacji czy warsztaty kulinarne. Podczas gotowania online uczestnicy mogą wymieniać się doświadczeniem. Takie lekcje gotowania w swobodnej atmosferze to doskonała forma integracji, która sprawia, że uczestnicy zabawy dowiadują się przy okazji czegoś więcej o sobie. Jednak możliwości, by zintegrować zespół jest więcej.

Postaw na integrację online

Integracja Online pozwala poczuć się uczestnikom swobodnie. Różne zabawy integracyjne, które wymagają pracy zespołowej, skutecznie wzmacniają relacje pomiędzy pracownikami w Twojej firmie. Jednak nie musisz robić tego samodzielnie. Integracją online zajmie się agencja eventowa, która ma w tym doświadczenie i wie, jak budować zdalne zespoły w przestrzeni wirtualnej.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
wdrożenie ERP
Proces wdrożenia w firmie systemu ERP (Enterprise Resource P...
agencja kreatywna
Agencje kreatywne zyskują w Polsce na popularności —...
Jak sprzedać firmę
Decyzja o sprzedaży firmy to ważny krok – wymagający...
Karol Tomas
 W erze globalizacji, gdzi...
systemem ERP
Wśród rozwiązań informatycznych, jakie wdraża duża g...