Menu
Bugatti Chiron Super Sport

Bugatti Chiron Super Sport – niezwykle szybki luksus

Bugatti Chiron to samochód, który w momencie swojego debiutu zachwycił motoryzacyjny świat. Z miejsca stał się on najszybszym produkcyjnym autem na kuli ziemskiej, podobnie zresztą jak jego poprzednik Veyron. Od chwili swojej premiery Chiron doczekał się już kilku wersji specjalnych. Najnowsza z nich to odmiana Super Sport, która łączy w sobie luksus z osiągami na absolutnie najwyższym poziomie.

Bugatti Chiron Super Sport

Bugatti Chiron – jeden z najszybszych samochodów na świecie

Bugatti Chiron został zaprezentowany w 2016 roku podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Standardowa wersja została wyposażona w szesnastocylindrowy silnik o mocy 1500 KM. Z czasem producent wypuścił na rynek wersje specjalne. Chiron 110 z 2019 roku to model jubileuszowy przygotowany z okazji 110. rocznicy powstania marki Bugatti. Wyprodukowano zaledwie 20 egzemplarzy. Z kolei Chiron Super Sport 300+ to wersja, która jest popisem możliwości Bugatti. To pierwszy samochód w historii, który osiągnął prędkość 300 mil na godzinę. Rozpędził się on do 490,5 km/h.

Bugatti Chiron Super Sport

Bugatti Chiron Super Sport – czym charakteryzuje się nowa wersja?

Bugatti Chiron Super Sport już na pierwszy rzut oka wyróżnia się na tle standardowej wersji. Mianowicie samochód wyposażono w pięcioramienne felgi zarezerwowane wyłącznie dla tego wariantu, a także przeprojektowano wloty powietrza na masce. Na szczególną uwagę zasługuje wydłużony tył. Rozwiązanie to przekłada się na walory aerodynamiczne, a ponadto stanowi nawiązanie do wersji oznaczonej symbolem 300+.

Pod maską Bugatti Chiron Super Sport pracuje ośmiolitrowy silnik w W16 o mocy 1600 KM. Tak przygotowany samochód przyspiesza do 200 km/h w czasie 5,8 sekundy, z kolei w 12,1 sekundy osiąga on 300 km/h. Prędkość maksymalna to oszałamiające 440 km/h.

Bugatti Chiron Super Sport

Oszałamiające osiągi w niezwykle luksusowym wydaniu

Marka Bugatti od lat słynie nie tylko z absolutnie topowych osiągów, ale i z luksusu na najwyższym poziomie. Najnowsza propozycja francuskiego producenta jest tego najlepszym przykładem. Samochód z zewnątrz prezentuje się bardzo elegancko, jest on bowiem pozbawiony agresywnych elementów stylistycznych, które można znaleźć u konkurencji.

Na uwagę zasługuje również wnętrze pojazdu. Nie jest ono spartańskie jak w przypadku innych samochodów o podobnych osiągach, wręcz przeciwnie. Bugatti Chiron Super Sport oferuje kierowcy oraz pasażerowi niezwykle luksusowe warunki podróżowania. Wnętrze zostało bowiem wyłożone skórą najwyższej jakości. Fotele zapewniają nie tylko wysoki komfort jazdy, ale również znakomite trzymanie w szybko pokonywanych zakrętach. Na pokładzie nie brakuje wyposażenia znanego z innych samochodów stworzonych do podróżowania w luksusie. We wnętrzu można bowiem znaleźć między innymi klimatyzację, systemy wspomagające bezpieczeństwo jazdy, a także wysokiej klasy nagłośnienie.

Bugatti Chiron Super Sport

Ile kosztuje Bugatti Chiron Super Sport?

Najnowsze Bugatti Chiron Super Sport powstanie zaledwie w 60 egzemplarzach. Każda ze sztuk znajduje się poza zasięgiem przeciętnego kierowcy. Jej cena to 3,2 miliona euro.

Należy jednak zauważyć, że nawet standardowy Chiron jest już legendą motoryzacji. Wszelkie limitowane wersje są jeszcze cenniejsze, szczególnie z punktu widzenia kolekcjonerów. Można zatem oczekiwać, że za jakiś czas wartość samochodu zdecydowanie wzrośnie.

AutoVIPek

zdjęcia: bugatti.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023